صفحه اصلی » استان » شاهین‌شهر و میمه » تلاش مدیران شهری برای ایجاد فضای فرهنگی ابتکار خوبی است

در بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از شاهین شهر؛

تلاش مدیران شهری برای ایجاد فضای فرهنگی ابتکار خوبی است

معاون عمرانی وزیر کشور در سفری چند ساعته به شاهین شهر از روند اجرایی پروژه های در دست اقدام شهرداری بازدید نمود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۲ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۸

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز از شاهین شهر، معاون عمرانی وزیر کشور در سفری چند ساعته به شاهین شهر از روند اجرایی پروژه های در دست اقدام شهرداری بازدید

نمود.

صبح روز گذشته مهندس هوشنگ خندان دل، معاون عمرانی وزیر کشور که  برای بازدید از چند پروژه وارد شاهین شهر شده بود در نخستین برنامه خود به زیارت قبور مطهر شهدا در گلزار این شهر رفت و با اهدای شاخه های گل و قرائت فاتحه از مقام شهید تجلیل کرد.

در این بازدید، علاوه بر طرفه، معاون عمرانی استاندار اصفهان، جمعی از مدیران کل استانداری وی را همراهی می کردند.

مهندس خندان دل سپس به میدان سمبلیک رفت تا بنا به توضیحات دکتر ذاکری شهردار شاهین شهر چشم انداز جدید این شهر را بازدید نماید.

دکتر ذاکری عملیاتی شدن پروژه مذکور را حاصل مطالعات عمیق اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی عنوان کرد و افزود: شهرداری شاهین شهر در اجرای این پروژه به فردا چشم دارد و به نوعی می کوشد ساختار شهر را به سمت سلایق نسل آتی سوق دهد.

این پروژه که در معیت امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای شهر و شهردار شاهین شهر و جمع کثیری از مسئولان استان و شهرستان مورد بازدید قرار گرفت شامل ده ها طرح عمده است که بعنوان بخش متمرکز ادارات و سازمان ها و نیز بارزه ای از یک شهر جدید و توسعه یافته طراحی شده و موجب تغییر سیمای شاهین شهر خواهد شد.

کتابخانه مرکزی در ده طبقه ، با پیشرفت فیزیکی 63 درصد از دیگر پروژه های مورد بازدید این هیات بود.

مهندس خندان دل در این باره گفت: شهرداری ابتکار خوبی به خرج داده و امید می رود این ساختار فرهنگی تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هر چند شاهین شهر فضاهای مناسب فرهنگی خوبی دارد اما اهتمام و تلاش مدیران شهری به شکل دادن و ایجاد فضای جدید موید شناخت جدی مدیران از گرایشات فرهنگی مردم این شهر است که امیدوارم این روند ادامه یابد.

مهندس خندان دل و هیات همراه همچنین طرح توسعه تصفیه خانه پساب شاهین شهر را مورد بازدید قرار داد.

پروژه تصفیه پساب که از آخرین تکنولوژی استحصال آب برای آبیاری فضای سبز برخوردار است بعنوان یک پروژه نمونه در کشور مطرح است.

شهردار شاهین شهر با ذکر مشخصات فنی پروژه گفت: پراکندگی صنایع بزرگ در اطراف شاهین شهر و در نتیجه بالا بودن سطح آلایندگی ها از یک سو و نبود منابع آبی پایدار برای احیای فضای سبز، شهرداری را به سمت تکنولوژی های نوین متوجه کرد که دستاورد این مطالعات منجر به استقرار سامانه تصفیه پساب برای اولین بار در کشور شد.

دکتر ذاکری افزود: شهرداری در حال حاضر بدنبال توسعه این پروژه است و امید می رود در صورت حمایت دولت بتوانیم بعنوان اولین شهر کشور، حیات 50 ساله و پایداری را در عین خشکسالی برای شاهین شهر رقم بزنیم.

در پایان ، مهندس خندان دل از مجریان طرح تقدیر و تشکر کرد و آمادگی خود را برای همکاری در رفع مشکلات شاهین شهر اعلام نمود.

10 15 12 19 20 18

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد