صاحب نیوز

59e807620974bd8043b59e1ef5bd4ebb

در مراسم تودیع و معارفه شهردار فلاورجان؛

50 درصد شهر فلاورجان فاضلاب شهری ندارد

شهردار اسبق فلاورجان گفت: 50 درصد سطح شهر فلاورجان با وجود گذشت 28 سال از فاضلاب شهری محروم مانده است و قرار بود که تا پایان سال گذشته با توافق سازمان‌های مربوطه تمام محله‌های فلاورجان از شبکه فاضلاب بهره‌مند شوند.

کدخبر: 45876
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۹/۱۸ @ ۱۰:۰۹


به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، حسن قاسمی در مراسم تودیع خود، به بودجه شهرستان فلاورجان در سال 1386 اشاره کرد و افزود: بودجه شهرستان فلاورجان در سال 1386، یک میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است.

شهردار اسبق فلاورجان تصریح کرد: طی این مدت فعالیت‌های مختلفی از جمله واگذاری بخشی از فعالیت‌های شهری به بخش خصوصی، تعیین تکلیف اراضی رها شده، تأسیس سازمان حمل و نقل همگانی، اختصاص و خرید 30 دستگاه اتوبوس، توسعه ناوگان درون شهری و برون شهری، ارتقای سطح خدمات تاکسی تلفنی و مشارکت شهرداری در فعالیت‌های زیر‌‌بنایی از سوی شهرداری در این شهرستان صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه 9 دستگاه از 30 دستگاه اتوبوس اختصاص یافته به فلاورجان، سهم مرکز شهرستان بوده است، اضافه کرد: پیش‌بینی سایتی برای فعالیت ورزشی حاشیه رودخانه مانند هندبال ساحلی نیز از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه مشارکت شهرداری در فعالیت‌های زیر‌بنایی محسوب می‌شود.

قاسمی به مشارکت شهرداری در تأمین زمین دادگستری، توسعه دانشگاه آزاد برای اخذ مجوز و آغاز کار در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد اشاره کرد و افزود: ساخت و راه‌اندازی جایگاه CNG با حداقل هزینه دو میلیارد تومان و احداث بازارچه محصولات کشاورزی نیز از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این شهرستان محسوب می‌شود.

شهردار اسبق فلاورجان گفت: دیوار‌کشی جوی بزرگ فلاورجان به طول 4.8 متر در هر طرف که در مجموع 9.6 کیلومتر می‌شود از جمله خدمات عمرانی مهم شهرداری در فلاورجان به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام شهرداری بالغ بر چند میلیارد هزینه در بر داشته است، اظهار کرد: در حال حاضر نیز آسفالت 14 خیابان از 18 خیابان سطح شهر با عنوان نهضت آسفالتی به پایان رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه احداث سالن چندمنظوره مدیریت بحران، ساخت ساختمان آتش نشانی، پیاده‌رو، ساخت پل هوایی، احداث میادین کاظمیه، امام علی (ع)، امام حسین (ع) و پاسداران و خرید و آزاد‌سازی زمین‌های ترمینال از دیگر اقدامات عمرانی صورت گرفته در فلاورجان محسوب می‌شود، افزود: تقاطع غیر‌همسطح فلاورجان، تکمیل میدان پاسداران و زیر‌سازی حاشیه رودخانه نیز از برنامه‌های در دست اجرای شهرداری در فلاورجان محسوب می‌شود.

قاسمی با اشاره به اینکه همچنین توسعه گردشگری و پیگیری جاده کمربندی مرکز شهرستان از جمله برنامه‌های در دست اجرای شهرداری در این شهرستان است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که امسال بودجه فلاورجان چهار میلیارد و 300 میلیارد تومان باشد.

گفتنی است در این مراسم از خدمات حسن قاسمی  شهردار اسبق فلاورجان تقدیر و امیر احمد زندآور به عنوان شهردار جدید فلاورجان معرفی شد.