صاحب نیوز

شورای-آموزش-و-پرورش

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خمینی شهر:

بازسازی یک سوم فضای آموزشی فرسوده استان هزینه سنگینی دارد

قائدیها با اشاره به اینکه یک سوم فضای آموزشی استان اصفهان نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارد، گفت: تخریب و بازسازی 18 هزار کلاس در استان هزینه بسیار سنگینی را نیاز دارد.

کدخبر: 461911
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ @ ۱۳:۵۲


به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، عصر روز گذشته مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان به همراه مسئولین شهرستانی از پروژه های آموزشی بازدید و در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان خمینی شهر که شامگاه گذشته با شرکت بسیاری از روسای ادارات و نهادها با هدف بررسی راهکار حل مشکلات و پیگیری تکمیل طرح های نیمه کاره، اعتبارات استانی و ملی، تامین فضای آموزشی در مناطق سکونتی جدید و محروم شهرستان برگزار شد.

محمود بدیحی با اشاره به وضعیت مدارس شهرستان خمینی شهر گفت: در حال حاضر این شهرستان با 53هزار نفر دانش آموز فقط 2سالن ورزشی برای مدارس وجود دارد.

وی افزود: از مجموع 35درصد مدارس فرسوده شهرستان خمینی شهر، 15درصد مدارس در وضعیت خطرساز و بحرانی قرار دارند.

رئیس آموزش و پرورش با اعلام گزارشی از بخش فعالیتهای فرهنگی، هنری، ورزشی، مذهبی و علمی دانش آموزان خمینی شهری توانستند رتبه های متعدد برتر استان را کسب کنند و بیان کرد: این شهرستان موفق شده در سال گذشته در بخش های مختلف همچون مسابقات قرآنی و فرهنگی،هنری استان 40 درصد رتبه های اول تا سوم، 67نفر منتخب ورزشی، 12رتبه دورقمی در کنکور سراسری، در آموزش فنی و حرفه ای رتبه سوم استان، در آموزش نظری جایگاه نوزدهم استان، رتبه اول استان در ترویج بهداشت و سلامتی و همچنین رشد 18درصدی در جذب مسافر نوروزی به شهرستان را شاهد هستیم.

در ادامه احمد رضوانی گفت: از مجموع طرح های عمرانی آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر 21پروژه نیمه کاره و غیرفعال با 10 تا 80 درصد پیشرفت فیریکی وجود دارد.

فرماندار شهرستان خمینی شهر با اشاره به اینکه در این منطقه هنوز با مشکلات متعددی روبرو هستیم اظهار کرد: انتظار ما از مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر نوسازی استان اصفهان این است که با حمایت آنها حرکت جدی در راه تکمیل و فعال کردن طرح های بلاتکلیف و راکد این شهرستان در حوزه آموزش و پرورش شروع شود.

همچنین محمد حسن قائدیها با اشاره به اینکه یک سوم فضای آموزشی استان اصفهان نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارد، گفت: تخریب و بازسازی 18 هزار کلاس در استان هزینه بسیار سنگینی را نیاز دارد.

وی افزود: بیش از 98 درصد اعتبارات و بودجه ای که در اختیار آموزش و پرورش است صرف پرداخت حقوق می شود که دراستان اصفهان به صورت میانگین ماهانه 130 میلیارد تومان برای حقوق کارکنان آموزش وپرورش استان هزینه می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه آموزش و پرورش به تنهائی قادر به گذر از این شرایط سخت نیست تصریح کرد: آموزش و پرورش تعطیل بردار و توقف پذیرنیست و باید در مسیر حرکت مشکلات خود را برطرف کند.

در ادامه محمدحسین سجاد با بیان اینکه سازمان نوسازی مدارس استان اصفهان 40 منطقه را تحت پوشش قرار می دهد، گفت: مجموع اعتبارات آموزش و پرورش استان اصفهان برای 10هزار مترمربع زیربنا معادل 10مدرسه 10کلاسه کفایت می‌کند.

وی افزود: در استان اصفهان 8هزار کلاس نیاز به تخریب و 10هزار کلاس درس نیاز به مقاو‌م سازی دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان با عنوان اینکه در دولت یازدهم در مجموع 167درصد افزایش تخصیص منابع داشته ایم اظهار کرد: شرایط اسکان و اشتغال کلانشهر اصفهان باعث شده تا مهاجرین بیشتری در مناطق حاشیه ای و شهرستان‌های خمینی شهر، فلاورجان، برخوار و نجف آباد متمرکز شوند.

وی با اشاره به اینکه در بخش حمایت از خیرین ضعیف عمل شده است، افزود: برای حل مشکلات نوسازی و بازسازی شهرستان خمینی شهر نیاز داریم از وجود خیرین مدرسه ساز و جذب حمایت های مردمی بیشتری استفاده کنیم.