photo_2016-05-24_14-50-20
۱۶:۰۳ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۴

دلسوزی 30 میلیاردی؟

نویدکیا گیت!

طبق اصل ۱۶ اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری به تمامی دستگاه های اجرایی که اشاره دارد به ((صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور با تأکید بر تحول اساسی در ساختارها، منطقی‌سازی اندازه‌ی دولت و حذف دستگاه‌های موازی و غیرضرور و هزینه‌های زاید.)) چه کسی باید این ضرر چند ده میلیاردی را برای مردم جبران و بیت المال بازگرداند !

صاحب نیوز- احسان تیموری-سردبیر/ برنامه نود دیشب یک مهمان داشت، البته مهمانی خیلی خاص! بازیکنی که قابلیت های فراوانی هم دارد، از جمله غیب شدن یهویی بدون جواب دادن به رسولشون! پرورش انواع مرغ عشق ، قناری و عروس هلندی و غیره شاید هم کبوتر! البته قابلیت های محرم فراتر از این ها بود که در برنامه دیشب بخشی از آن رونمایی شد و گفتن از پشت پرده ها که خودش می گفت عین واقعیت است تا تکذیب آنها توسط همه پشت پرده نشین ها در رسانه های صبح امروز !

4

بحث بر سر پشت پرده اتفاقات دیشب 90 نیست، که همه دیدن یا خواندن در رسانه ها و برای دریافت کامل آن هم میتوانید به اینجا مراجعه کنید.
اما سوال مهم که هیچ رسانه ای به آن نپرداخت حتی خود فردوسی پور زیرک که همیشه مو را از ماست میکشد هم یا نخواست! یا حواسش نبود؟

نکته اساسی این بود که تیمی بر اساس شنیده ها و یک حساب دو دوتا چارتا معمولی حدود 30 میلیارد هزینه داشته و با این رقم سنگین رتبه 11 جدول را کسب کرده که ضعیف ترین نتیجه لیگ برتر سپاهان است .

حال اینکه چه افرادی مسئول فنی تیم بوده اند که نتواسنت تیمی با این فوق ستاره های میلیاردی را به جایگاه خوب و در شان آن برسانند در این زمینه باید از کارشناسان پرسید که خود داستانی مفصلی است.

اما محرم خیلی واضح و شفاف گفت خود را فراتر از یک بازیکان میدانسته! (که اگر بحث پسوند و پیش وند «لیگ برتر»  فوتبال ایران را بر داریم از این بعد فکر کنم بهتر باشد با این جمله نویدکیا!) و بر اساس اصل «فرابازیکن»!  از تدارکات تیم تا کمک مربی و مدیرعامل باشگاه و کارخانه با او هماهنگ میشدن برای انجام کار.

حال اگر این صحبتها را بپذیریم میتوان گفت عامل اصلی نتیجه گرفتن تیم کسی نیست جز محرم نویدکیا!

photo_2016-05-24_14-50-20

نتیجه نگرفتنی که فقط از جهت حیثیتی به آبروی اصفهان ضربه نزد بلکه هزینه تلاش شبانه روزی کارگران فولاد مبارکه را هم از بین برده.

نه تنها کارگران فولاد مبارکه که بازنشستگان فولاد را که برای حقوق چند صد هزار تومانی خود درگیر مشکلات عدیده ای هستند و هنوز مطالبات خود را کامل نمی توانند دریافت کنند.
نکته مهم دیگر که در سال «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» باید به آن توجه شود همانطور که امام خامنه ای هم مکررا فرموده اند در بحث اقتصاد مقاومتی نباید فقط در روی کاغذ یا پشت تریبون رسانه ها شعار داده شود، بلکه نیاز به «اقدام و عمل» دارد، تحقق اقتصاد مقاومتی.
اما طبق «اصل ۱۶» اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری به تمامی دستگاه های اجرایی که اشاره دارد به ((صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور با تأکید بر تحول اساسی در ساختارها، منطقی‌سازی اندازه‌ی دولت و حذف دستگاه‌های موازی و غیرضرور و هزینه‌های زاید.))

با اشاره به این اصل 16 اقتصاد مقاومتی، چه کسی باید این ضرر چند ده میلیاردی را برای مردم جبران و بیت المال بازگرداند !
قطعا مرحله اول باید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به ماجرا ورود کند و کاملا مشخص کند چه اتفاقی در مبحث فوتبالی این ماجرا افتاده است.
در مرحله دوم نیز باید بازرسی کل کشور برای رسیدگی به هزینه های میلیاردی که شرکت فولاد مبارکه در خصوص تیم فوتبال سپاهان انجام داده است و صرفا بخاطر یکسری بچه بازی این هزینه هنگفت تبدیل به #نویدکیا_گیت فوتبال ایران شده، ورود کنند.

هزینه سرسام اوری که برای تیم فوتبال سپاهان خرج شده و عمده آن با عرق جبین و از بیت المال تامین شده و هم بازرسی کل کشور هم دادستان محترم اصفهان باید برای رسیدگی به این موضوع و دفاع از بیت المال و تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل لازم را انجام دهند.

پ.ن1: در خصوص آشنایی با اصطلاح #گیت به اینجا مراجعه کنید

پ.ن2: هزینه 30 میلیاردی طبق شنیده ها و بر اساس عدد رقم های منتشر شده در رسانه ها از حدود قرارداد های بازیکنان تیم و کادر فنی و هزینه های سفر و…

پ.ن3: اصول اقتصاد مقاومتی را هم اینجا می توانید مطالعه کنید

انتهای پیام/