صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » تولید و انباشت قدرت نظامی برای کشور یک تکلیف انقلابی است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خمینی شهر:

تولید و انباشت قدرت نظامی برای کشور یک تکلیف انقلابی است

سردار غلامرضا جلالی تولید و انباشت قدرت نظامی برای کشور را یک تکلیف انقلابی خواند و تأکید کرد: قدرت دفاعی کشور باید تولید و به جهانیان نشان داده شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور شامگاه دیروز در گردهمایی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس شهرستان خمینی شهر با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: رهبر انقلاب فرمود خرمشهرها در پیش است  و سوم خرداد روز خداست، روز پیروزی اسلام بر کفر و روزی که همه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دفاعی کشور بسیج شد.

وی با بیان اینکه امروزه پس از گذشت سال‌ها از جنگ، سوم خرداد را یوم‌الله و ارزشی بزرگ می‌دانند که باید به آن توجه شود، ادامه داد: سوم خرداد نقطه اوجی از انقلاب بود که علاوه بر همه تهدیدات و فشارها متمرکز شده بود یک کشوری که ارتش سازماندهی شده‌ای نداشت و به دلیل انقلاب و تغییری که در حکومت شده بود، مورد تهاجم قرار گرفت.

سردار غلامرضا جلالی با بیان اینکه اسلام ناب در حول ولایت حرکت می کند به بیانات امام راحل اشاره کرد و افزود: عامل موفقیت در سوم خرداد فرهنگ ایثار و شهادت طلبی و انجام تکلیف بود.

وی سوم خرداد را روز تجلی اراده امام راحل در صحنه‌های دفاع مقدس و روزی که تجلی امام در بازوان رزمندگان ارائه شد برشمرد و خاطرنشان کرد: امام راحل با رهبری الهی یک انسجام و وحدت ملی برای رزمندگان دفاع مقدس بود ، امام در سوم خرداد یک مفهوم را در غالب اسلام ناب محمدی در کشور ارائه کرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه در تاریخ اسلام طلحه و زبیر دیده شد که در کنار پیامبر شمشیر زدند و روزی در مقابل حضرت علی ایستادند و شمشیر کشیدند، تأکید کرد: هر انقلابی که امروزه برای خود مال‌اندوزی کند و به مکنت و شوکت رسید و در طبقه اشراف جامعه قرار گرفت دیگر انقلابی نیست و به فرموده امام(ره) وضع فعلی افراد بیانگر حال آنان است.

وی ادامه داد: کشور باید قدرتمند و مقتدر باشد و اگر حرف‌های بی‌ربط زده شود مانند برخی که می‌گویند امروز روز تولید موشک و انباشت قدرت نیست بلکه روز گفتگو و مذاکره است، این سخنان قدم زدن در استراتژی دشمن است و سوابق انقلابی خوب گذشته ملاک نیست.

سردار جلالی با تاکید بر اینکه بخش عمده‌ای از اقتدار امروز نظام مربوط به وجود و جایگاه مقام معظم رهبری است و سر انگشتان مقام معظم رهبری اگر به هر سمت و سوی باشد همه ما باید به آن سمت نگاه کنیم، افزود: هیچ شخصیتی در کشور اعم از عالم، مرجع و فرمانده قانونا و شرعا مجاز نیست بر خلاف مواضع مقام معظم رهبری حرکت و عمل کند و هرکسی قدرت مقام معظم رهبری را متزلزل کند به کشور ضربه زده است.

وی ساخت موشک را صد درصد بومی ایرانی برشمرد که تمام استراتژی‌های دفاعی را تأمین می‌کند و اظهار کرد: نمایش گذاشتن شهرهای موشکی در رسانه ملی بخشی از به نمایش گذاشتن اقتدار و بازدارندگی است که سبب ترسیدن دشمن و جلوگیری از غلبه آنان است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تولید و انباشت قدرت نظامی برای کشور را یک تکلیف انقلابی خواند و تأکید کرد: قدرت دفاعی کشور باید تولید و به همسایگان نشان داده شود.

وی با بیان اینکه امروز ارتش، سپاه و بسیج با انسجام رزمایش قدرت خود را به دنیا نشان می‌دهند، تصریح کرد: نشان دادن قدرت حوزه نظامی ما نشانه جنگ‌طلبی نیست و ارائه قدرت ما در راستای بازدارندگی دشمنان است.

سردار جلالی با بیان اینکه بخش دوم قدرت ، قدرت نرم کشور است خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم پاسداشت خون شهدا باشیم باید با برگزاری یادواره‌های شهدا و حمایت از کنگره شهدا به تقویت قدرت نرم و دفاع از کشور کمک کنیم.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم از اقتدار و قدرت سخت کشورمان دفاع کنیم باید از مولفه‌های قدرت نرم نظام هم دفاع کنیم و اجازه ندهیم هیچ شخصی به رهبر معظم انقلاب نگاه چپ داشته باشد.

به گزارش قلمکده ، اجلاسیه ملی 2300شهید شهرستان خمینی شهر آبانماه سال جاری با حضور مسئولان عالی رتبه کشوری و اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد