صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » سرمایه گذاری 60میلیارد دلاری و حضور جدی عربستان در حوزه سایبری

رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور خبر داد:

سرمایه گذاری 60میلیارد دلاری و حضور جدی عربستان در حوزه سایبری

سردار غلامرضا جلالی با بیان اینکه عربستان در حوزه سایبری 60میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد و به طور کامل توئیتر را خریداری نمود، گفت: این کشور در حدود 10میلیارد دلار در حوزه پدافند سایبری هزینه گذاشته که شرکت ها و ظرفیت های بسیاری را در این خصوص سازماندهی و دنبال کرده است و در فضای مجازی یک تهدید جدی می باشد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰ - شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در حاشیه گردهمایی بزرگ رزمندگان هشت سال دفاع مقدس شهرستان خمینی شهر در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اتفاقات اخیر در فضای سایبری و هک شدن برخی سایتها گفت: عربستان ظرفیت سایبری خوبی را ایجاد کرده است که درحدود 60میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد و به طور کامل توئیتر را خریداری نمود.

وی افزود: عربستان سعودی در حدود 10میلیلرد دلار در حوزه پدافند سایبری هزینه گذاشته که شرکت ها و ظرفیت های بسیاری را در این خصوص سازماندهی و دنبال کرده است و در حال حاضر عربستان در فضای مجازی یک تهدید جدی می باشد.

سردار غلامرضا جلالی با بیان اینکه تهدیدات سایبری را به 3دسته تقسیم کرد، اظهار کرد: لایه های کم اهمیت مانند شبکه های اطلاع رسانی، لایه هایی با اهمیت متوسط مانند شبکه سوخت، لایه هایی با قدرت تخریب بالا مانند بانک، گاز، برق و… می باشند.

وی خبرداد: حملات اخیر به سایتهای کشور درحد تغییر صفحه بوده و در لایه اول می باشد که نتوانستند پیشروی کنند که بسیار کم اهمیت بوده و آسیب جدی وارد نشد است به نوعی این اقدام خودنمایی و بیانگر حضور عربستان در حوزه سایبری است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: نگاه رهبر معظم انقلاب از پدافند غیرعامل مصون کردن کشور در برابر هر تهدیدیی است و ایشان پدافند غیرعامل را مصونیت بخشی تعریف کرده اند که اگر دشمن تهدیدی داشت و عملی شد هیچ اثری از آن نباشد.

وی ادامه داد: در سازمان پدافندغیرعامل هشت حوزه طراحی و دنبال شده که این حوزه ها تهدیدزا می باشند و یکی از جدی ترین حوزه ها سایبری است و گسترش بسیاری پیدا کرده و لایه های اقتصادی، نظامی و زیر ساختی کشور را در برگرفته است.

سردار جلالی با بیان اینکه کشورهای زیادی ارتش سایبری را اندازی کرده اند که جمهوری اسلامی یکی از اهداف احتمالی آنان است، تصریح کرد: رویکردهایی در سال جاری برای سازمان پدافند غیرعامل وجود دارد و با زیرساخت هایی که با امنیت ملی کشور ارتباط دارند، سامنه پول و ATM می باشد ساختار دفاعی تقویت خواهد شد.

وی اضافه کرد: ماهیت پول کشور تغییر پیدا کرده و حدود 5درصد از پول کشور فیزیکی و مابقی در فضای صفر و یک در حوزه سایبری تعریف شده و تهدید جدی را برای پول به همراه دارد.

رییس سازمان پدافند غیر عامل با تاکید بر اینکه اگر پول کشور آسیب ببیند به اقتصاد کشور ضربه وارد می شود و امنیت کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد، خاطرنشان کرد: برنامه های عمده ای برای سال جاری در این سازمان دنبال شده و یکی از آن ها سامانه هایی که امنیت کشور را تهدید می کنند مانند پول و هسته ای یا بخش های نفت، گاز، برق و… که قسمت هایی از مدیریت آنها با حوزه سایبر انجام می شود با قابلیت امنیت بالا در این فضا به کمک شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها به تولید داخلی رسیده است.

وی افزود: ضدبدافزار ملی پادویش تولید شده، از نمونه ضدبدافزارهایی که در ابتدا جاسوسی پس از آن تخریب و در پایان دسته بندی می کنند ساخته شده است.

وی یادآور شد: در اولویت امسال رزمایش های تخصصی سایبری است تا در جهت مصونیت سازی اشکال ها و آسیب ها کشف و رصد شود.

به گزارش قلمکده ، گردهمایی بزرگ رزمندگان به همت کنگره ملی سرداران و 2300شهید شهرستان خمینی شهر انجام شد و در راستای برپایی اجلاسیه ملی شهدا که یکی از بزرگ‌ترین رخدادهای فرهنگی این خطه است و در آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد