صاحب نیوز

IMG13515804

33هزار نفر در طرح محسنین کمیته امداد در نوبت هستند/ چهارهزار و 500 نو عروس در انتظار جهیزیه

مدیر روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت: 33 هزار نفر در نوبت کمک های طرح محسنین این نهاد در استان هستند.

کدخبر: 465229
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ @ ۱۲:۰۰


علی اخلاقی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: این تعداد به علت کمبود منابع اعتباری منتظر کمک های این نهاد مردمی و انقلابی هستند.
به گفته این مسوول، سال گذشته در این طرح چهار میلیارد و 900 میلیون ریال برای هفت هزار و 500 نفر هزینه و کمک شد.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و فعالیت های کمیته امداد حضرت امام خاطر نشان کرد: 96هزار و 659 خانوار در این استان معادل 183 هزار نفر تحت پوشش امداد هستند.

مدیر روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) اصفهان ادامه داد: این عدد هفت درصد جمعیت استان را شامل می شود که کمترین تعداد خانوارهای تحت پوشش با پنج دهم درصد در شهر اصفهان و بیشترین خانوارهای تحت پوشش در شهرستان های فریدن، فریدونشهر، سمیرم و بوئین میاندشت و چادگان هستند.

به گفته اخلاقی، تعدادی از این مناطق تا 27درصد تحت پوشش خانواری را دارند که در دو بخش زنان سرپرست خانوار با 69 درصد و بقیه مردان از کار افتاده با شرایط خاص را شامل می شوند.
وی با بیان اینکه اکرام ایتام و محسنین دو طرح اصلی کمیته امداد در ماه رمضان خواهد بود اظهار کرد: در طرح محسنین نیازمندان غیریتیم و در طرح اکرام ایتام یتمیان زیر 18 سال تحت پوشش ما هستند.

به گفته وی، هفت هزار و 981 یتیم با 42هزار نفر حامی در استان اصفهان کمک دریافت می کنند که مجموع ریالی سال گذشته این کمک به ایتام 180 میلیارد ریال بود.

این مسوول روابط عمومی درباره طرح اطعام نیازمندان که از بیست و هفتم ماه شعبان اجرا و آغاز می شود افزود: هفدهم تا 21 خرداد سبدهای کالا جمع آوری شده و از 15 تا 21 ماه مبارک رمضان توزیع می شوند.

اخلاقی همچنین به تسهیلات سال گذشته اعطایی قرض الحسنه هم اشاره کرد و گفت: 900 میلیارد ریال تسهیلات به هفت هزار و 300 خانوار تحت پوشش برای اشتغالزایی اعطا شد که با نظارت و کنترل ماهانه کارشناسان امداد دنبال می شود.
وی تصریح کرد: چهار هزار و 500 نوعروس نیز در صف انتظار کمک هزینه تهیه جهیزیه هستند.

وی ابراز امیدواری کرد: با مساعدت و کمک های خیران و مردم این تعداد نیازمند در استان اصفهان نیز بتوانند کمک دریافت کرده و از خدمات امداد به نحو بهتری بهره مند شوند.

انتهای پیام/ی