صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » نام واردکنندگانی که با رابطه دست به واردات می‌زنند در رسانه‌ها اعلام شود

سردار نقدی در همایش فرماندهان حوزه‌های مقاومت بسیج کارگری:

نام واردکنندگانی که با رابطه دست به واردات می‌زنند در رسانه‌ها اعلام شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید نام وارد کنندگان عمده‌ای که بی رویه و با رابطه و از راه‌های غیر قانونی دست به واردات می‌زنند در رسانه‌ها اعلام شود و مردم آنها را بشناسند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۳/۹

به گزارش صاحب نیوز، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش فرماندهان حوزه های مقاومت بسیج کارگری و مسئولین سازمان های بسیج کارگری استان ها و شوراها که در سالن پنج آذر برگزار شد، گفت: در این زمینه فرهنگ سازی شود، برای یک زندگی رو به جلو، شرافت کار و تلاش بسیار پر اهمیت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: تنبلی، بیکاری، مفت خوری و رانت خواری باید به عنوان جلوه های زشت و غیر انسانی تقبیح شده و جامعه از آن  فاصله بگیرد، که متاسفانه  در جامعه بر عکس شده و هرکس پول بیشتری داشته باشد یک ارزش است.

وی با تصریح اینکه راه برون رفت از مشکلات امروز، تلاش بیشتر است، ادامه داد: مسئله دیگر که باید جز اولویت‌های بسیج کارگری باشد مسئله ارتباط بین کارگر و کارفرما است که بر خلاف نظام سرمایه داری و نظام کمونیستی اینها را در مقابل هم تعریف می‌کنند اما در تفکر اسلامی این دو مکمل هم، رفیق و صمیمی هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: کارفرمای مسلمان واقعی، دستگیر کارگرانش است و اهل ثروت اندوزی نیست زندگی ساده ای دارد. این فرهنگ باید تعمیم داده شود.

وی مسئله اصلی را کیفیت کار و ترویج فرهنگ وجدان کاری دانست و گفت: کشوری که خود را اسلامی لقب می دهد باید محصولش با کیفیت ترین باشد.

نقدی ادامه داد: قدری توجه بیشتر می تواند یک محصول را از لحاظ کیفی عالی و غیر قابل رقابت کند و در غیر اینصورت هم محصول غیر قابل استفاده و هم مواد اولیه و سرمایه را به هدر می دهد.

وی در بیان مأموریت حلقه صالحین در بسیج کارگری خاطرنشان کرد: موضوعاتی نظیر کاهش هزینه تولید، کاهش مصرف انرژی، افزایش کیفیت کالا، کاهش دور ریز مواد اولیه، طریقه استفاده صحیح از ابزار و امکانات و سالم نگه داشتن آنها و به طور کلی ارتقای بهره وری، مأموریت های مهم حلقه های صالحین بسیج کارگری است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج اظهار داشت: دشمن به دنبال القای این مسئله به مردم است که در صورت مقاومت یک زندگی رنج اور و پر از سختی را باید تحمل کنید؛ زندگی بدون رفاه مردم بدون آسایش بدون هیچ افقی برای پیشرفت؛ یا اینکه اگر آسایش و پیشرفت و رفاه می خواهید باید با امریکا بسازید و دست از مبارزه با ظلم و وحشی گری امریکا و ادم کشی صهیونیست ها بردارید.

وی با تأکید بر فرمایش امام راحل گفت: پاسخ یک انسان که انسانیت و شرافت و خود را حفظ کرده معلوم است امام می‌فرماید زندگی شرافتمندانه را بر رفاه حیوانی ترجیح می دهیم.

نقدی اضافه کرد: مسئله این است که ما امروز بر سر این دو راهی نیستیم، بلکه راه جدیدی در مقابل ما است.

وی افزود: هم می خواهیم مبارزه کنیم و سختی را تحمل کنیم و هم رفاه و آسایش داشته باشیم و با ظلم مبارزه کنیم. راه پیشرفت و رفاه ما از مبارزه و مقاومت می گذرد. 37 سال در برابر زیاده خواهی های آمریکا ایستادگی کرده ایم و تمام این پیشرفت ها و دست آوردها ثمره همین مقاومت و ایستادگی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی ما می توانیم ضمن تداوم مبارزه با ظلم و وحشی گری و آدمکشی و تجاوز استکبار به پیشرفت دست پیدا کنیم. این همت و عمل می خواهد که در آن کمبود داریم و باید برای رسیدن به آن تلاش کرد.

وی با تأکید بر اینکه در این مسیر حرف زیاد زده می شود، ادامه داد: که حتی مقام معظم رهبری این سال را به نام اقدام و عمل نامگذاری کردند. باید مردمی وارد میدان شد. همانطور که در زمان تجاوز صدام به کشور نیروی عظیم مردمی بکار گرفته شد و آن پیروزی بزرگ به دست آمد در این عرصه نیز با ورود مردم به جنگ اقتصادی حماسه خلق خواهد شد.

نقدی تأکید کرد: مردم نباید منتظر کسی باشند، بسیجیان باید وارد میدان شوند و در این جهاد حضور یابند، چه در جنبه های تولید و افزایش کیفیت و کمیت آن و چه از جنبه مقابل با واردات بی رویه و قاچاق است.

وی با اشاره به اینکه افرادی با دغل کاری و اخبار دروغ قصد دارند واردات را بر تولیدات غلبه دهند، خاطرنشان کرد: ایران مهد محصولات و میوه های با کیفیت است اما با بهانه های واهی از خارج میوه وارد می کنند. ما هم در مقابل این سکوت می کنیم و چیزی نمی گوییم و در مقابل آن ایستادگی نمی کنیم.

نقدی افزود: باید نام وارد کنندگان عمده ای که بی رویه و با رابطه و از راه های غیر قانونی دست به واردات می زنند در رسانه ها اعلام شود و مردم آن ها را بشناسند.

وی گفت: باید در مقابل مصرف این کالاها نیز موضع گیری شود؛ بسیج کارگری به عنوان قشری که بیشترین ضربه و آسیب را از واردات و قاچاق کالا می خورد باید در مقابل این پدیده وارد عمل شود.

نقدی افزود: باید تجار و وارد کننده ها کالاها، واحدها و فروشگاه هایی که خاص فروش کالای خارجی و تابلوهای تبلیغاتیشان تبلیغ جنس خارجی است  به چالش کشیده شوند.

وی در خاتمه افزود: کارگران باید به حق مطالبه گر حقوق واقعی خود و صیانت از تولید ملی باشند و در مقابل این موج خانمان برانداز قاچاق و واردات بی رویه بایستند و این را از مسئولین بخواهند.

انتهای پیام/ فارس

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد