صاحب نیوز

tabatabaei-nejad2

امام جمعه اصفهان:

هفته آینده نماز جمعه اصفهان در مصلی برگزار می‌شود/ خواست امت حزب اللهی در انتخابات عملی شد نه خواست دشمن/ منافقان با دستکاری متشابهات امام (ره) فتنه می‌کنند

آیت الله طباطبایی نژاد گفت: رسانه های بیگانه برای خواست خود در انتخاب اخیر خیلی دست و پا زدند اما به لطف الهی تا حدود زیادی آنچه دشمن می خواست عملی نشد بلکه خواست مردم و امت حزب اللهی به نتیجه نشست.

کدخبر: 470020
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۱۴ @ ۱۵:۳۲


به گزارش خبرنگار صاحب نیوز آیت الله طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان، 27 سال رهبری حضرت آیت الله خامنه ای پس از رحلت امام خمینی (ره) را بر اساس پاسداری از تمام اصول امام و انقلاب توصیف و اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در خیلی از کارهای دیگر از جمله فضای مجازی و اقتصاد مقاومتی نیز راهنمایی می کنند.

امام جمعه اصفهان رهبر انقلاب را امام شناسی خواند که اگر حرف های ایشان را نشنویم دارای بصیرت نخواهیم شد؛ همچنین هدف از برگزاری مراسم بزرگداشت امام (ره) را آشنایی با مبانی شخصیتی دانست که اسلام را زنده کرد.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه صحبت های همه شخصیت های مذهبی از جمله مرحوم امام خمینی (ره) مثل آیات قرآن محکم و متشابه دارند گفت: امام (ره) در برخی مسائل از جمله مبارزه با استکبار به قدری تاکید می کردند که اگر کسی منکر این شود انقلابی نیست.

اثبات اسلام ناب محمدی (ص)، نفی اسلام آمریکایی، اعتماد به خدا، بی اعتمادی به قدرت های مستکبر، ولایت فقیه، اعتقاد به نیروی مردم، طرفداری جدی از همه محرومان و مستضعفان جهان، مخالفت با اختلاف طبقاتی و اشراف و تجمل گرایی، رد سلطه پذیری و توجه به استقلال کشور از جمله اصول امام خمینی (ره) است که آیت الله طباطبایی نژاد به آن ها اشاره کرد.

وی قانون گرایی را از دیگر مسائل محکم در بیان امام خواند و گفت: در فتنه 88 عده ای خلاف قانون عمل کردند، بالاخره فیلترهایی برای رسیدگی به موارد شکایات وجود دارند و نمی توان بر اساسی بی قانونی عمل کرد.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه در انتخابات های اخیر به قانون خوب عمل شد افزود: رسانه ها و رادیوهای بیگانه برای خواست خود خیلی دست و پا زدند اما به لطف الهی تا حدود زیادی آنچه دشمن می خواست عملی نشد بلکه خواست مردم و امت حزب اللهی به نتیجه نشست.

خطیب جمعه اصفهان با تاکید بر اینکه شیعه بی بصیرت مثل غیر شیعه است خاطرنشان کرد: در کنار محکمات، متشابهات امام (ره) نیز هست که فتنه گران و منافقان تلاش می کنند با دستکاری این صحبت ها فتنه به پا کنند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان، مظاهر روزه خواری علنی در اجتماع را باعث دادن شکلی غیر اسلامی به شهر خواند و گفت: در برخی کشورهای عربی با وجود همه پلیدی ها اما حرمت ماه رمضان را خوب پاسداری می کنند.

وی ادامه داد: کسانی که به هر دلیل از جمله مسافر و یا مریض بودن امکان روزه داری ندارند باید خودشان از قبل غذایی تهیه کنند و اینکه به این دلیل بخواهیم برخی اغذیه فروشی ها باز باشند دلسوزی بیهوده است.

آیت الله طباطبایی نژاد از مسئولان و استاندار اصفهان خواست در ایام ماه مبارک رمضان همه اغذیه فروشی ها به طور کلی بسته باشند.

وی در بیان پیشنهادی به عنوان جریمه افرادی که در این ماه در ماشین سیگار می کشند افزود: حداقل چند ساعتی ماشین این افراد را نگه دارید تا بفهمند در یک شهر اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان همچنین با تشکر از مسئولانی که برای تکمیل پروژه مصلی اصفهان تلاش می کنند از برپایی نماز جمعه در مصلی اصفهان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.