صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » تجلی اراده قوی ملت حول محور ولایت، شهدای مدافع حرم هستند/ مردم، مسئولین غیرانقلابی را از هاضمه خود بیرون می کنند

حجت الاسلام سالک در جمع مردم خمینی شهر:

تجلی اراده قوی ملت حول محور ولایت، شهدای مدافع حرم هستند/ مردم، مسئولین غیرانقلابی را از هاضمه خود بیرون می کنند

نماینده اصفهان در مجلس تجلی اراده ملت حول محور ولایت را شهدای مدافع حرم خواند و اشاره کرد: دیگر عمق استراتژی انقلاب جمهوری اسلامی ایران، مرزهای کشور نیست و هزاران کیلومتر با کشور فاصله دارد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۳/۱۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک (بعدازظهرشنبه) در جمع مردم خمینی شهر در مراسم گرامیداشت قیام پانزدهم خرداد و همچنین بیست و هفتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به ویژگی های امام راحل و چگونگی انقلاب اسلامی گفت: در چنین روزی حضرت آیت الله خامنه ای به اذن الهی بر مسند ولایت و نیابت حضرت حجت نشست و به عنوان رهبر انتخاب شد که خداوند این هدیه و نعمت الهی را به همه آزدگان جهان عطا کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران 3عنصر اصلی رهبری، مردم، انگیزه های دینی همراه داشت و اگر هرکدام از این عناصر حضور پیدا نمی کرد انقلابی رخ نمی داد، اظهار کرد: وجود امام راحل که عنصر اول شکل گیری انقلاب بود و این شخصیت الهی نقش اساسی در برپایی انقلاب داشت که قیامش برای خدا بود.

نماینده مردم شهر اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نقش رهبری در جامعه و تبدیل معیارهای طاغوتی به معیارهای توحیدی در جامعه اساسی بود، تصریح کرد: نقش امام تحول درون فردی را بوجود آورد و در حقیقت انقلاب دو مرحله اساسی داشت که ابتدا انقلاب فردی بود که دگرگونی در اندیشه و اخلاق و رفتار آحاد جامعه را داشت و این تحول در فرد، افرادی را انقلابی کرد و انقلابیون را در کنار یکدیگر با تبعیت از معمار کبیر انقلاب، انقلابی جهانی را خلق کردند.

نماینده اصفهان در مجلس با هشدار بر اینکه اخیرا دشمنان برای ایجاد انحراف در اندیشه های حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب ادبیات جدیدی را در فضای جنگ نرم مطرح می کنند، عنوان کرد: از زبان برخی از مسئولین کشور جمله اسلام رحمانی را می شنویم که این اسلام در قرن21 کارساز بوده؛ این سخن ظاهری زیبا داشته اما با نفی بخش دیگری از این کلام، اسلام رحمانی به یک پوشش و به تعبیری دیگر اسلام حداقلی است برای افرادی که به دنبال منافع مادی دنیا هستند.

وی با بیان اینکه با طرح اسلام رحمانی، ربری و اشداء علی الکفار را حذف می کنیم، یادآور شد: مقام معظم ربری بارها فرمودند که به آمریکا اعتمادی نیست و کسانی که دنبال آمریکا بروند ضرر خواهند کرد که این سخن نمونه اشداء علی الکفار است و اگر حذف شود، جای آن مذاکره با دشمن با روحیه رحماء بینهم قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که ولی فقیه با قدرت تاکید بر بی اعتمادی نسبت به آمریکا را اعلام کرد، عده ای قبول نکردند و با لبخند دشمن روبرو شدند و چکش آهنین را در پوششی مخملی دیدند.

سالک اظهار کرد: زمانی که اشداءعلی الکفار باشد، هزینه رحما بینهم در راستای تدبیر رهبری عملی خواهد شد و این نکته بسیار مهمی است.

وی با توجه به اینکه امام راحل در طول 15سال در دو موضوع اساسی جامعه را هدایت کرد، افزود: نخست معرفی عمق اسلام ناب محمدی(ص) که عمق اقتدار و قدرت احکام اسلامی است، به جامعه دور از هرگونه خرافه و پیرایه اسلام ناب را به ملتهای جهان معرفی کرد.

وی ادامه داد: در گام دوم، امام راحل در طول این 15سال جامعه را در مقابل قسم خورده جهانی قرار داد و جنایات دشمنان را به رخ ملتها کشاند و عمق فساد دشمنان اسلام را برای مردم معرفی کرد که به تعبیری دشمن شناسی را به جامعه براساس آموزه های دینی آموخت.

حجت الاسلام سالک با اظهار اینکه این 2مسئله اساسی امروز نیز مطرح است و تا کنون امام خامنه ای در معرفی اسلام هیچ کوتاهی نکرده، به بیانات ایشان در جمع مسئولین فرهنگی کشور اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب بر تعمیق در معارف دینی و جامعه ای دین شناس تاکید دارند تا همگان اسلام را به معنای وسیع کلمه بشناسند و تحقق ببخشند که رسالت فرهیختگان و روحانیت در این مسیر است و باید نقش ولایت فقیه را با عمق جان و اندیشه درک کنیم.

وی به سفارش دیگر رهبر انقلاب به مسئولین اشاره کرد: ارتقا فم سیاسی برای جامعه بابصیرت که اگر جامعه سطحی نگر باشد فریب می خورد و گرفتار امواجی می شوند که موج آفرینان در مسائل مختلف کشور به راه انداخته اند و می خواهند با این کار کلیدهای قدرت را صاحب شوند و انسان های سطحی نگر تسلیم این امواج هستند.

 نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم با اشاره به اینکه امام راحل، آمریکا را شیطان بزرگ برشمرد که هیچ غلطی نمی تواند بکند بیان کرد: متاسفانه برخی در کشور باور ندارند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و برای تقویت ارتباط با آمریکا دست و پا می زنند.

وی متذکر شد: چرا برخی صحبت هایی می کنند که جوانان مومن انقلابی را با تهمت تندرو و افراطی از صحنه انقلاب دور می کنند و عده ای در تلاشند حوزه های علمیه را از روحیه انقلابی گری دور کنند و می خواند بین سیاست و دیانت فاصله اندازند در حالی که از اصول امام خمینی(ره) جدایی دین از سیاست نمی باشد.

نماینده مجلس خاطرنشان کرد: زمانی که مقام معظم رهبری ارتقا فهم سیاسی را عنوان می کند با جمل تعمیق در معارف دین تلفیق می شود و هنگامی که فرد مومن انقلابی خود را در جهت امام سامان می دهد عمق دین را درک کرده و با انگیزه های مذهبی وارد شده که این ارتقا فهم سیاسی انسان را از سطحی نگری بالا برده و افق نگاهش تا آن سوی مرزها گسترش پیدا می کند و شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را با شعور سیاسی و عمق دینی فریاد می زند.

وی ضلع دیگر انقلاب را مردم خواند و گفت: مردم در پرتو اندیشه های امام، معیارهای طاغوتی را به معیارای توحیدی تبدیل کردند و هدایت روحانیت نقش بزرگی در این زمینه بود.

وی افزود: متاسفانه گروهی از روحانیون در کشور وجود دارند که هنوز هم انقلاب را قبول ندارند و سخن از مطلبی می گویند که انجمن حجتیه آن را در سطح کشور تبلیغ می کند..

حجت الاسلام سالک هشدار داد: اگر امروز ملت غیور ایران اسلامی بصیرت خود را از دست دهد و از وجود مشکلات فراوان به گوشه و انزوا بروند، خطر زیرپوستی برای جامعه است که بخشی از جنگ نرم دشمن می باشد.

وی اضافه کرد: بخشی از جنگ نرم دشمن عرفان های نوظهور، بهائیت، وهابیت، شیطان پرستی، عرفان های کاذب و دسته ای هم گوشه نشینی و جدایی از حکومت و در آخر تبیلغ نا امیدی در بین مردم جامعه است.

وی با بیان اینکه شرایط ذکر شده از آثار اسلام رحمانی است تا سرنوشت را به دست کسانی دهیم که به ناموس، کشور و دین رحم نمی کنند، متذکر شد: آمریکا به نتیج ای رسید که برای کسب مجدد حکومت شاه در زمان فعلی، باید به زیرساخت های فرهنگی کشور نفوذ کند و در مهدکودک ها و مدارس پیش دبستانی نیز شروع کار کرده است.

نماینده مردم شهر اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برخی مهدکودک ها و پیش دبستانی ها مربیان آمریکایی صفت پلید، رقص را به کودک شیعه آموزش می دهند و کودک در پایان این رقص می گوید «من آمریکایی ام».

وی با بیان اینکه آمریکا از راه مهدکودک ها، مدارس و دانشگاه ها دنبال بازگشت به کشور است، اضافه کرد: جمله «من آمریکایی ام» در تفکر کودک ایرانی نقش می بندد و در آینده که دانشجو، پزشک، مهندس، بازاری و… شود نیز می گوید «من آمریکایی ام».

حجت الاسلام سالک با بیان اینکه بیش از 348ماهواره جهانی که به هر کدام هزاران شبکه تلویزیونی فعال است، خبر داد: از این تعداد ماهواره سراسری 117ماهواره با دیش های داخل منازل موجود در کشور قابل تماشاست.

وی افزود: انحراف سیاسی، انحراف کودکان و نوجوانان، فروپاشی خانواده ها، مقابله با اقتصاد مقاومتی، پخش فیلم های هالیوودی و فیلم هایی علیه حضرت مهدی(عج) از کارکردهای این شبکه های ماهواره ای است.

سالک با اشاره به اینکه بسیاری از مدهای لباس و آرایش زننده جوانان در شبک های ماهواره ای به جوانان عرضه می شود، ادامه داد: جنگ نظامی تمام شد، جنگ سیاسی نیز به جایی نرسید و جنگ اقتصادی هم فلج کننده نبود اما در جنگ فرهنگی و نرم دشمن به آرامی و با تمام قوا در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه دشمن همه توان و قدرت را فراهم کرده تا رهبری را از بین ببرند، برای رسیدن به این امر سه حالت را برشمرد: تضعیف رهبری، تخریب رهبری، شهادترهبری که غائله طبس با هدف کشتن امام راحل بود.

نماینده مجلس شورای اسلامی نیروهای با بصیرت بسیج را تبلور ملت ایران خواند که خداوند با این قدرت دست استبداد را قطع می کند تاکید کرد: مردم باید به 3سلاح ایمان، تقوا، توکل مسلح شوند که سد پولادی در مقابل دشمن می سازد.

وی تجلی اراده ملت حول محور ولایت را شهدای مدافع حرم خواند و اشاره کرد: دیگر عمق استراتژی انقلاب جمهوری اسلامی ایران، مرزهای کشور نیست و هزاران کیلومتر با کشور فاصله دارد که از وال استریت اروپا و درکنار کاخ سفید آمریکا تا عمق کشورهای آسیای میانه و آفریقا گسترش دارد.

سالک افزود: عمق استراتژی انقلاب اسلامی پس از 38 سال پیروزی در سطح جهان است، حضور و دفاع ایران در سوریه، پاکستان، لبنان، افغانستان، فلسطین، عراق و دیگر کشورها دشمن را خانه نشین کرده و جمهوری اسلامی ایران محدود نیست که جهان به طرفی سیر می کند و آماده انقلاب بزرگ حضرت مهدی موعود(عج) می شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس پیوند مردم و مسئولین را رمز موفقیت ملت ایران خواند و گفت: فطرت مردم به گونه ای است که اگر مسئولی روحانی یا غیرروحانی با هر جایگا شخصیتی ، انقلابی نباشد از هاضمه خود بیرون می اندازند.

وی با هشدار اینکه آینده جهان انفجار اطلاعات و ارتباطات است، تصریح کرد: دشمن در فضای مجازی به عنوان حکومت استکباری بر فضای فکری و قلبی نسل حاضر، حکومتش را از طریق جنگ نرم بر می گرداند و روحانیت موظف است در این فضای مجازی و در بین نسل جوان وارد شود و به شبهات و پرسش ها پاسخ دهند.

سالک با اشاره به شبکه نفوذی که امروزه رهبر انقلاب آن را عنوان می کند و در جریانات سیاسی و فضای مجازی دیده می شود خاطرنشان کرد: حضرت علی(ع) در 14قرن گذشته این شبکه نفوذی را مطرح کرده است و این مسائل باعث شده از قرآن و نهج البلاغه فاصله بگیریم.

وی در پایان تاکیدکرد: نباید در فضای مجازی عقب نشینی کرد و تا زمانی که با وحدت کلمه و تعمیق معارف دین و ارتقا فهم سیاسی همراه بابصیرت حول محور ولایت حرکت کنیم، پیروز خواهیم شد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد