صفحه اصلی » اجتماعی » شهر » وجود اشکالات در طرح بازنگري تفصيلي مناطق 15 گانه/ سرعت بیشتر در صدور پروانه‌های ساختمان با شهرسازي الکترونيک

معاون معماري و شهرسازي شهرداري اصفهان مطرح کرد:

وجود اشکالات در طرح بازنگري تفصيلي مناطق 15 گانه/ سرعت بیشتر در صدور پروانه‌های ساختمان با شهرسازي الکترونيک

صمصام شريعت با اشاره به اينکه با استفاده از شهرسازي الکترونيک نيازي به مراجعه حضوري به شهرداري نيست، گفت: با شهرسازي الکترونيک کارها براي صدور پروانه ساختمان بدون مراجعه حضوري به شهرداري با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۳/۱۷

به گزارش صاحب نیوز، معاون معماري و شهرسازي شهرداري اصفهان در نشست تخصصي کميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي اسلامي بابیان اينکه جلساتي را در راستاي صدور پروانه ساختمان در زمينه شفاف‌سازی، روان‌سازی و سهولت در کار مردم بايد داشته باشيم، اضافه کرد: اين جلسه کميسيون عمران نيز آغاز اين کار است و با برگزاري اين جلسات بايد بتوانيم بسياري از موارد را که بدون جهت‌گیری در مسائل صدور پروانه ساختمان دنبال می‌شود، شفاف‌سازی و روان‌سازی کنيم.

سيد جمال‌الدین صمصام شريعت با اشاره به اينکه طرح بازنگري تفصيلي مناطق 15 گانه ابلاغ شد اما اين طرح‌ها اشکالاتي دارد، تصريح کرد: با مکاتبه با شهرداری‌های مناطق درخواست کرده‌ایم که اين مشکلات به ما ارائه شود.

وي به ارکان اصلي طرح تفصيلي اشاره کرد و ادامه داد: تراکم يا ارتفاعات، کاربري و شبکه معابر به‌عنوان ارکان اصلي طرح تفصيلي است و در حال حاضر ما درروند صدور پروانه ازنظر کاربري هيچ مشکلي نداريم.

صمصام شريعت بابیان اينکه ما در زمينه کاربري مسکوني و تجاري واداری هيچ مشکلي نداريم، تأکید کرد: کاربري آموزشي، فرهنگي، ورزشي و اين نوع کاربری‌ها از ديد ما در طرح نيست.

وي با اشاره به اينکه وحدت رويه کار خلاف قانون نيست و در طرح تراکم‌های پیش‌بینی‌شده بر اساس پهنه‌بندی‌های شهر است، افزود: اميدواريم تغييراتي را در ارتفاعات شاهد باشيم و شاهد اين باشيم که ارتفاعات پهنه‌بندی شود و بر اساس دقيق سازي ارتفاعات می‌توانیم، هرجایی که امکان دارد، ارتفاع بيشتري داده شود و هرجایی که امکان ندارد، ارتفاع بيشتري داده نشود.

معاون معماري و شهرسازي شهرداري اصفهان با تأکید بر اينکه وحدت رويه به معناي خلاف قانون نيست، گفت: بايد مراقب باشيم که با شهرسازي الکترونيک مبارزه منفي نشود و اهميت شهرسازي الکترونيک به ميزاني است که شهردار قرار است که يک هفته در ميان جلسه برگزار کند و روند پيشرفت آن را بررسي کند.

وي بابیان اينکه بحث صدور پروانه ساختمان بايد به‌جای برون‌سپاری، جمع سپاري شود، اظهار کرد: مردم در داخل و خارج از کشور می‌توانند طرح تفصيلي اصفهان را روي سيستم خود مشاهده کنند و امروز هر فردي با سيستم شهرنما می‌تواند شهر را روي گوشي خود مشاهده کند.

صمصام شريعت با اشاره به اينکه با استفاده از اين روش نيازي به مراجعه حضوري به شهرداري نيست، ادامه داد: اما حاکميت شهرداري از بين نرفته است اما با شهرسازي الکترونيک کارها براي صدور پروانه ساختمان بدون مراجعه حضوري به شهرداري به‌سرعت انجام می‌شود.

وي با تأکید بر اينکه در اين سيستم ترجيح اين است که حتی‌المقدور مالک آزادي عمل داشته باشد، تصريح کرد: از صفرتا 100 بحث صدور پروانه ساختمان با معاونت شهرسازي مناطق است.

انتهای پیام/ روابط عمومي شوراي اسلامي شهر اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد