صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » اعتراض دسته جمعی چایخانه‌داران بهانه جویی است

تجمع چایخانه داران از استانداری تا مقابل مجلس؛

اعتراض دسته جمعی چایخانه‌داران بهانه جویی است

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به اینکه چایخانه‌داران دارای پروانه کسب تعطیل نشده‌اند، گفت: چایخانه‌داران بهانه‌گیری می‌کنند در حالیکه واحدهای مجاز در چارچوب قانون می‌توانند فعالیت کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - یکشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۴

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز،  جمعی از چایخانه‌داران شهر اصفهان که نسبت به منع فعالیت چایخانه‌داران و تعطیلی و پلمب چایخانه‌های سطح شهر توسط اماکن در مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند.

یکی از چایخانه‌داران متحصن در این باره گفت: نزدیک 150 نفر از چایخانه‌دارانی که  در مقابل استانداری تجمع کردند، دارای مجوز هستند اما به دلیل اعتراض معاونت بهداشتی علوم پزشکی به مراجع قضایی طی دو روز گذشته نزدیک 40 چایخانه در سطح شهر اصفهان پلمب شدند.

df

وی با بیان اینکه در پی این تعطیلی چایخانه‌ها تعداد زیادی از افرادی که از این طریق ارتزاق می‌کنند، بی‌کار می‌شوند، خواستار رسیدگی جدی به وضعیت چایخانه‌داران اصفهان از سوی استانداری اصفهان شد.

در این باره دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه چایخانه‌داران دارای پروانه کسب تعطیل نشده‌اند، گفت: چایخانه‌داران بهانه‌گیری می‌کنند اما در چارچوب قانون می‌توانند کار خود را انجام دهند.

محمدرضا حبیبی با اشاره به اعتراض چایخانه‌‌داران نسبت به تعطیلی تعدادی از چایخانه‌های سطح شهر اصفهان و تجمع آنها در مقابل استانداری اظهار داشت: هر چایخانه و قهوه‌خانه که پروانه دارد به فعالیت خود ادامه می‌دهد و هیچ چایخانه‌ای که پروانه دارد، تعطیل نشده است.

وی با بیان اینکه شاید چایخانه‌دارانی که پروانه هم دارند، تعطیل شده باشند، افزود: برخی از این چایخانه‌داران ممکن است تخلف دیگری داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان تصریح کرد: حتی به چایخانه‌داران مهلت تمدید کسب مجوز و پروانه داده شد.

وی ادامه داد: چایخانه‌داران بدون پروانه تعطیل شدند، اما اگر کسی هم که پروانه دارد و تعطیل شده است، با جرم دیگر تعطیل شده باشد.

حبیبی بیان داشت: کسانی که از مرجع قانونی پروانه دارند، تعطیل نشده‌اند و این در حالی است که به دستور مرکز بهداشت و در قانون اساسی عرضه محصولات دخانی در اماکن عمومی ممنوع است.

گفتنی است بعد از این تجمع بر اساس آخرین اخبار جمعی از اعضای اتحادیه چایخانه داران صبح امروز (یکشنبه) با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی نسبت به تصویب قانون منع استفاده از قلیان در چایخانه ها اعتراض کردند.

این تجمع کنندگان که از استان های اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس و تهران هستند با در دست داشتن دست نوشته هایی نسبت به به تصویب موادی از قانون مبارزه با دخانیات(منع استفاده از قلیان در چایخانه ها) اعتراض دارند.

اعضای اتحادیه چایخانه داران از نمایندگان مجلس درخواست دارند که این قانون را مورد بازنگری قرار دهند و اصلاح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد