صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » نگهداری نقاشی های عصر صفوی، 200 تا 300میلیون هزینه دارد

نگهداری نقاشی های عصر صفوی، 200 تا 300میلیون هزینه دارد

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گلپایگان گفت: نقاشی های دوره صفویه در امام زادگان هفده تن گلپایگان پروژه سنگین میراثی می باشد، تنها کار برای حفظ آنها تثبیت نقاشی ها می باشد که هزینه دویست تا سیصد میلونی نیاز دارد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۷ - شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۲۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از دیار عالمان، خبرنگار این پایگاه خبری به بهانه ترک ها و نمی که برسقف ورودی قسمت برادران امام زادگان هفده تن دیده می شود با مسئول اداره میراث و صنعت گردشگری و مسئول اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان انجام داده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گلپایگان گفت: ترک های سقف مربوط به زمانی است که سر درحرکت بوده و چون الان سر در ثابت شده، آن ترکها نیز ثابت شده اند و هیچ اتفاقی برای آن رخ نمی دهد، نم  و رطوبت ها نیز متعلق به قدیم می باشد و به دلیل بازسازی هایی که در گنبد صورت گرفته، آن عارضه نیز برطرف شده است.

مهدی نوبخت افزود: نقاشی های دوره صفویه پروژه سنگین میراثی می باشد، تنها کار برای حفظ آنها تثبیت نقاشی ها می باشد که هزینه دویست تا سیصد میلیونی نیاز دارد.
وی با اشاره به اینکه هفده تن به طور مشترک تحت نظر دو اداره اوقاف و امور خیریه و اداره میراث فرهنگی می باشد، و این دو اداره الان به طور مشترک درحال بازسازی مسجد حجت الاسلام می باشند، به این ترتیب که هزینه با ادره اوقاف و بازسازی با اداره میراث فرهنگی  است، پیشنهاد همکاری مشابهی را در خصوص هفده تن به دلیل عدم بودجه مطرح نمود.

رئیس اداره اوقاف بیان کرد:هزینه تعمیرات مسجد حجت السلام، را توانستیم از مسیرهایی تامین کنیم، اما در خصوص امامزادگان هفده تن، چون در آمدی ندارد و می توانیم تنها هزینه قبوض خدماتی و خادمان آن را تامین کنیم و بودجه اداره اوقاف کفاف تعمیرات میراثی را ندارد کما اینکه این وظیفه اداره میراث می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین طاهری تشریح کرد: ساختمانی که زیر نظر اداره میراث باشد، وظیفه حفظ و مرمت و بازسازی آن نیز با اداره میراث می باشد و قانونی برای اینکه هزینه ساختمان میراثی را اداره اوقاف بدهد وجود ندارد، ولی اگر مانند مسجد حجت الاسلام، بودجه اش را دارا باشیم، دریغ نمی ورزیم.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد