صفحه اصلی » سیاسی » توجه نکردن به بخش کشاورزی عامل اصلی مشکلات اقتصادی است

امام جمعه گلشهر :

توجه نکردن به بخش کشاورزی عامل اصلی مشکلات اقتصادی است

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی گفت: بعضی از مسولین مربوطه اساسا اعتقادی به بخش کشاورزی ندارند و هزینه کردن در بخش کشاورزی را هدر دادن بیت المال میدانند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۸ - جمعه ۱۳۹۵/۰۳/۲۱

به گزراش صاحب نیوز به نقل از دیار عالمان: حجت الاسلام ولمسلمین سید علی موسوی خراسانی در خطبه های این هفته نماز جمعه که در مسجد جامع گلشهر برگزار شد گفت: تولید اساس مسئله ی اقتصاد است که قسمت اعظم و مهم تولیدات داخلی بخش تولیدات کشاورزی است.

وي افزود:بعضی از مسولین مربوطه اساسا اعتقادی به بخش کشاورزی ندارند و هزینه کردن در بخش کشاورزی را هدر دادن بیت المال میدانند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی تشریح کرد: چنانچه به بخش کشاورزی بی توجهی نمی شد بسیاری از مشکلات اقتصادی فعلی جامعه مرتفع گردیده بود.

امام جمعه گلشهر با اشاره به مراجعات مردمی که به وی می گردد بیان کرد: امروزه در کشور ما به هیچ عنوان از کشاورز حمایت نمی شود و حتی با کنایه هایی از قبیل اینکه می توانیم با نصف این هزینه محصول را وارد کشور کنیم آنها را دلسرد می کنند.

وی تصریح کرد: با وجود این رفتار ها و عدم حمایت ها نباید به دنبال دلیل مشکلات فرهنگی و مهاجرت از روستاها به شهر و افزایش آمار افراد آلوده به مواد مخدر باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خراسانی ضمن اشاره به سخنان رهبری و ابراز شرمندگی امام خامنه ای از روی جوانان گفت: به جای شرمندگی رهبری آن دسته از مسولین باید شرمنده باشند که وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروزه در کشور اگر جوانی بخواهد بنگاه تولیدی راه اندازی کند باید هفت خان رستم را طی کند و در آخر نیز اجازه انجام فعالیت به او نمی دهند.

امام جعه گلشهر تصریح کرد: خدا خیر بدهد به صنعت نفت مان که اگر روزی ذخایر فسیلی مان تمام شود با وجود این تحریم ها بعد از حدود یه هفته حتی نان برای خوردن پیدا نخواهد شد.

موسوی خراسانی با خطاب قرار دادن دولت و مسولین دولتی بیان کرد: آقایان دولتی امام خمینی فرمود بخش کشاورزی باید فعایت پویا داشته باشد.

وی افزود : درکشور ما بخش هایی که کشاورزی در آن رونق دارد از محروم ترین مناطق محسوب میشود که شهر ما یکی از این بخش ها است، گلشهر به عنوان یه بخش کشاورزی محسوب میشود که هیچ حمایتی اعم از صنایع تبدیلی، احداث سرد خانه ها و غیره به آن تعلق نگرفته هیچ انتظاری نمیتوان از کشاورزمان داشته باشیم.

امام جمعه گلشهر ضمن انتقاد به وضع موجود تاکید کرد : نه تنها حمایت های زیر ساختی نمیشود که حتی در ضمینه دام پزشکی نیز از دام داران این منطقه حمایت نمیشود .

موسوی خراسانی در پایان با اشاره به کمین کردن دشمنان برای ضربه زدن به ایران اسلامی گفت : اگر این وضع همچنان ادامه داشته باشد دشمنان ما بر ما چیره خواهند شد
انتهای پیام/ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد