صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » بازرسی کل کشور هزینه های عنوان شده برای امور فرهنگی که معلوم نیست صرف چه کاری شده و به کجا رفته است را بررسی کند

امام جمعه خمینی شهر:

بازرسی کل کشور هزینه های عنوان شده برای امور فرهنگی که معلوم نیست صرف چه کاری شده و به کجا رفته است را بررسی کند

آیت اله رحیمی تاکید کرد : چرا دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور این هزینه عنوان شده برای امور فرهنگی مه معلوم صرف چه کاری شده و به کجا رفته است را بررسی و پیگیری نمی کند؟

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - جمعه ۱۳۹۵/۰۳/۲۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، آیت الله عباس رحیمی در خطبه های اولین نمازجمعه ماه مبارک رمضان در مصلی خمینی شهر با شاره ب صدور فرمان امام راحل در سال58 در خصوص تشکیل جهاد سازندگی گفت: این نهاد در جهت رفع محرومیت به خصوص در روستاها تشکیل شد که برکات فراوانی را برای قشر محروم جامعه همراه داشت و در حال حاضر در جهت جهاد کشاورزی ادامه دارد و احیای کشاورزی، روستاها و حفظ قنات ها و… را برعهده دارد.

وی به دیدار نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: حفظ و حراست از وقار و شانیت مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان واجب و باید به تمام دنیا نشان داده شود که مجلس در راس امور است و نباید درگیری های شخصی و کشکش های جناحی و سایر مشکلات در مجلس دیده شود.

امام جمعه خمینی شهر نظارت دقیق بر عملکرد دولت را از وظایف مهم نمایندگان مجلس برشمرد و تصریح کرد: همکاری و نظارت بر دولت منافات یکدیگر نیست و مجلس باید ناظر باشد و از دولت قوانینی که اجرا نمی شود را مطالبه کند.

وی اظهار کرد: مجلس باید بر اتفاقات اخیر و افشا شدن حقوق بسیار بالای برخی مدیران دستگاه های کشور رسیدگی کند و نظارت دقیق بر روی آن داشته باشد که این اتفاقات باعث بدبینی مردم جامعه نسبت به نظام و حکومت می شود.

آیت اله رحیمی به دغدغه رهبر معظم انقلاب نسبت به ولنگاری در فرهنگ اشاره کرد و گفت: سخنگوی دولت از اختصاص دادن مبلغی بسیار زیاد در خصوص انجام کار فرهنگی در کشور را مطرح کرد و جای سوال است که این پول های عنوان شده در امر فرهنگی به کجا رفته است؟ و احتمالا صرف جشن ها و کنسرت ها و از این قبیل اقدامات شده است.

وی تاکید کرد : چرا دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور این هزینه عنوان شده برای امور فرهنگی که معلوم نیست صرف چه کاری شده و به کجا رفته است را بررسی و پیگیری نمی کند؟

خطیب جمعه خمینی شهر با بیان اینکه چرا از مشکلات فرهنگی موجود در کشور سحنی گفته نمی شود اضافه کرد: جای تاسف است ک ربر معظم انقلاب چندین بار به دولت و وزیر ارشاد و نمایندگان مجلس و دیگر مسئولین فرهنگی تذکر دهند و از دغدغه خود درباره مسائل فرهنگی موجود در کشور بگویند.

وی با اشاره به داشتن ویژگی مهم انقلابی بودن، انقلابی ماندن، انقلابی عمل کردن و در آخر آمریکا ستیزی در مسئولین ادامه داد: چرا هنوز برخی از مسئولین کشور نسبت به آمریکا خوش بین ستند و حرف ها و دشمنی های دولت مردان آمریکایی را نمی شنوند.

انتهای پیام/ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد