صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » شورای اداری، بازوی مشورتی فرماندار است/ تاخیر حضور مسئولین در جلسات درد بزرگی برای شهرستان

شورای اداری، بازوی مشورتی فرماندار است/ تاخیر حضور مسئولین در جلسات درد بزرگی برای شهرستان

سید جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اداری را بازویی فکری و مشورتی برای فرماندار برشمرد و احمدرضوانی فرماندار شهرستان نیز نسبت عدم حضور به موقع مسئولین در جلسات را درد بزرگی برای حوزه مدیریتی خمینی شهر خواند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۵ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۳/۲۳

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، شامگاه گذشته در اولین جلسه شورای اداری شهرستان خمینی شهر در سال جاری در محل آستان مقدس امامزاده سید محمد خمینی شهر همراه با ضیافت افطاری برگزار شد و تعدادی از مسئولین شهرستانی نکاتی را عنوان کردند، همچنین امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دهم نیز تذکراتی را جهت پیشبرد برنامه ها در شهرستان خطاب به مسئولین ادارات مطرح داشتند. جانشین سپاه صاحب الزمان(عج) و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز از جمله میهمانان این جلسه بودند.

در این جلسه حجت الاسلام قربانی رئیس اداره اوقاف ضمن اشاره به استقبال گسترده مردم و زائران از امامزاده سیدمحمد، از عدم توجه ارگان ها و ادارات خدمات رسان مثل شبکه بهداشت در خدمت رسانی به زائران گلایه کرد.

همچنین یزدانی رییس دادگستری شهرستان خمینی شهر با اشاره به حجم گسترده پرونده ها در محاکم قضایی خمینی شهر، بخشی از این مشکل را محصول عملکرد نامناسب برخی از ارگان ها و آیین نامه های داخلی آنها دانست.

وی به عنوان نمونه به عملکرد بانک ها اشاره کرد و گفت: اگر بانک ها در صدور دسته چک دقت بیشتری کنند بخش زیادی از پرونده های مالی کاهش پیدا خواهد کرد.

سردار مجتبی فدا با بیان اینکه شهرستان خمینی شهر بیشترین آمار متقاضی و داوطلب مردمی و بسیجی جهت اعزام به سوریه را گفت: برخی به دنبال جوسازی در مورد نحوه اعزام مدافعان حرم هستند و باید متذکر شد که همه نیروهای اعزامی جهت دفاع از حریم اهلبیت به صورت داوطلبانه به سوریه اعزام می شوند.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با تأکید بر اینکه خون شهدای مدافع حرم در جامعه پای مال نخواهد شد و برای همیشه جاودان و اثرگذار می ماند، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس همه ظرفیت ها برای دفاع همه جانبه از جمهوری اسلامی ایران به صورت الزامی وجود داشت ولی در شرایط کنونی شهدای مدافع حرم با رها کردن آسایش، رفاه، خانواده و تقدیم جان خود در مقابله با توطئه دشمنان و حفظ اسلام به صورت اختیاری دفاع می کنند.

در ادامه نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با تشریحی بر برنامه های پیش بینی شده و اتفاقات هفته اول کاری مجلس دهم گفت: امضا و اولویت بخشیدن به طرح اصلاح نظام بانکی که یکی از ام المفاسد اقتصادی جامعه است پیگیری شد و پس از آن هم برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار دارد که ماده اول آن درخصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده است و این قانون آزمایشی بوده و هرسال تمدید شد است.

وی مخالف خود را با اصل 85 شدن قوانین کشور اعلام کرد و اظهار کرد: قوانینی که به طور آزمایشی در کمیسیون تصویب می شوند پختگی لازم را ندارند و جامعه را دچار التهاب می کند.

سید جواد ابطحی قانون مالیات بر ارزش افزوده را یکی از التهابات کشور برشمرد و افزود: این قانون معضلی در جامعه شده که باید نمایندگان همت کنند و هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تدبیری کند تا این چنین قوانین ناقص و متعارض برطرف شود و قوانین مورد نیازعملی شوند.

وی به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص انقلاب اشاره کرد و افزود: ما باید انقلاب باشیم، انقلابی بمانیم، انقلابی فکر کنیم و از سخنرانی به سمت عملیاتی کردن کارها قدم برداریم.

نماینده مجلس دهم اظهار کرد: دیدگاه من تغییر مدیران شهرستان خمینی شهر نیست و از کسانی به مردم خدمت میکنند و تکریم ارباب رجوع دارند، حمایت میکنم و نباید به شایعات توجه کرد و باید با اقتدار مسئولین شهرستان نسبت به مردم انجام وظیفه کنند.

وی شورای اداری را بازویی برای مشورت دادن و تصمیم گیری به فرماندار برشمرد و گفت: شورای اداری، شورای تصمیم گیری است که ادارات مشکلات و دغدغه های خود را اعلام می کنند.

ابطحی تذکر داد: در صورتی که برای شورای اداری شهرستان دعوت شوم و این جلسه دستور کار مشخصی نداشته باشد، شرکت نخواهم کرد.

وی ادامه داد: شورای اداری مکان تعارفات و احوالپرسی نیست و باید مشکلات ادارات و شهرستان در آن مطرح شود و مسئولین نظرات خود را بیان کنند و تصمیم گیری صورت پذیرد.

نماینده مردم خمینی شهر تصریح کرد: من وکیل مردم هستم و هیچ شخصی وکیل من نیستو نقل قول های منتسب به ابطحی نماینده را نباید توجه داشت.

وی اضافه کرد: من مخالف سرمایه گذاری نیستم بلکه با فریزکردن زمین های شهرستان ازجمله دانشگاه صنعتی با این همه زمین راکد مخالف هستم و باید از همه ظرفیت های موجود استفاده بهینه داشت.

ابطحی از مسئولین ادارات شهرستان درخواست کرد: قوانین ناقص و مزاحم را بررسی و در اختیار قرار دهندتا در مجلس به صورت تذکر، و سوال از وزیر پیگیری شود.

در پایان فرماندار شهرستان خمینی شهر با ارائه گزارشی از اقدامات و اعتبارات انجام شده گفت: در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حضور 54درصدی مردم با فعالیت 161شعبه اخذ رای ثبت شد که با بسیج امکانات و نیروهای اجرایی، امنیتی، خدماتی بالغ بر 3هزار نفر همکاری وجود داشت.

احمد رضوانی با اعلام اینکه مجموعه تفریحی رفاهی چشمه لادر خمینی شهر در کارگروه استانی تصویب شد، خبر داد: بازار و نمایشگا بین المللی سنگ شهرستان خمینی شهر در کارگروه تخصصی استانی تصویب شد قدم بسیار بزرگی درجهت عمران و توسعه شهرستان است.

وی افزود: در سال جاری کنگره ملی سرداران و 2300شهید شهرستان خمینی شهر برگزار می شود که باعث معرفی همه ظرفیت های منطقه در ابعاد مختلف است.

فرماندار شهرستان نسبت به تاخیر حضور برخی از مسئولین جهت شرکت در جلسات انتقاد کرد و گفت: متاسفانه درد بزرگی است مسئولین در ساعت اعلام شده در جلسه حضور پیدا نمی کنند.

وی اعتبارات تملک دارایی ماده 180 ملی و حوادث شهرستان خمینی شهر در سال94 را مبلغی حدود 19میلیار تومان اعلام کرد و گفت: باعث تاسف است که برخی از مسئولین ادارات نسبت به اعتبارات تخصیص داده شده مربوطه آگاهی ندارند.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد