صفحه اصلی » اجتماعی » تدارک کلاس های تابستانه متنوع تر از قبل برای دانش آموزان برخواری

رئیس آموزش و پرورش برخوار:

تدارک کلاس های تابستانه متنوع تر از قبل برای دانش آموزان برخواری

بابایی گفت: از ظرفیت بیش از ۳۰ آموزشگاه به عنوان پایگاه تابستانه در سال ۹۵ برای برگزاری کلاس های آموزشی (برنامه های قرآنی، ورزشی، هنری، مهارتی در رشته های مختلف و متنوع) استفاده شده که نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است و بنابر ظرفیت هر مدرسه، تعداد کلاس هایی که در آن برگزار می شود متغیر است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۲۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چشم برخوار، علی بابایی، مسئول آموزش و پرورش شهرستان برخوار در خصوص برنامه های اداره آموزش و پرورش شهرستان برای پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان در تعطیلات تابستان گفت: در حال حاضر حدود ۲۰ هزار دانش آموز دختر و پسر در سطح شهرستان وجود دارد که حدود ۷ هزار نفر از این تعداد، ساکن دولت آباد می باشند.

چشم برخوار: استقبال دانش آموزان از کلاس های تابستانه در سال های قبل به چه میزان بوده است؟
با توجه به حساسیت خیلی خوبی که اولیا نسبت به اوقات فراغت فرزندانشان پیدا کرده اند بحمدالله میزان استقبال دانش آموزان نسبت به قبل بهتر بوده است.

چشم برخوار: چه برنامه هایی برای اوقات فراغت دانش آموزان شهرستان در نظر گرفته شده است؟ آیا از ظرفیت مدارس برای برگزاری کلاس های تابستانه استفاده می شود؟
علاوه بر وجود چهار کانون و دار القرآن کریم در شهرستان و پژوهشسرای دکتر چمران دولت آباد و مرکز تحقیقات، از ظرفیت بیش از ۳۰ آموزشگاه به عنوان پایگاه تابستانه در سال ۹۵ برای برگزاری کلاس های آموزشی (برنامه های قرآنی، ورزشی، هنری، مهارتی در رشته های مختلف و متنوع) استفاده شده که نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است و بنابر ظرفیت هر مدرسه، تعداد کلاس هایی که در آن برگزار می شود متغیر است.

چشم برخوار: با توجه به هزینه های زیاد کلاس ها، آیا برای قشر محروم شهرستان تمهیداتی در نظر گرفته شده است؟
بله، برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی و یا کسانی که با تشخیص مدارس جزء خانواده های مستضعف و محروم می باشند تا ۵۰ درصد تخفیف شهریه در کلیه پایگاه ها در نظر گرفته شده است.

128
چشم برخوار: شما به عنوان متصدی آموزش و پرورش شهرستان، با توجه به قرار گرفتن ماه رمضان در تعطیلات پیش رو، در زمینه معارف و آموزش قرآن چه برنامه هایی دارید؟

باتوجه به مقطع سنی دانش آموزان کلاس های مرتبط با قرآن و مفاهیم قرآن مانند: قصص قرآن، تفسیر و حفظ قرآن، روخوانی و روانخوانی برنامه ریزی شده است که در کلیه پایگاه های تابستانه اجرا می شود.

چشم برخوار: با توجه به این که شهر دولت آباد فاقد مرکز فنی و حرفه ای است، آیا دوره های آموزشی همراه با ارائه مدرک برگزار خواهد شد؟
بله، ارائه مدرک فنی و حرفه ای همچنان همانند سال های پیش در مرکز فنی و حرفه ای شهر دستگرد به همراه برگزاری کلاس های مختلف آموزشی ادامه دارد. مرکز تحقیقات و پژوهشسرای دکتر چمران نیز برای ارایه مدرک فنی و حرفه ای پایان دوره خود برنامه ریزی هایی انجام داده است.

چشم برخوار: چه برنامه هایی برای والدین دانش آموزان در نظر گرفته شده است؟
کلاس های مهارتی و هنری، همایش های مرتبط با موضوعاتی همچون: اعتیاد، طلاق، ماهواره و… و جلسات متمرکز با عنوان آسیب های اجتماعی برای والدین دانش آموزان برگزار می شود که اکثر این برنامه ها از اوایل مهرماه آغاز خواهند شد.

انتهای پیام/ی

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد