صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » 1000 فرزند بی سرپرست تحت پوشش و حمایت خیرین و بهزیستی استان اصفهان هستند

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان:

1000 فرزند بی سرپرست تحت پوشش و حمایت خیرین و بهزیستی استان اصفهان هستند

مرضیه فرشاد خبرداد: در حال حاضر تعداد 400 فرزند بی سرپرست در مقطع سنی نوزاد شیرخوار تا فرزندان 25سال در خانه های شبانه روزی سازمان زندگی می کنند و تعداد 520 فرزند هم امدادبگیر هستند که در خانه های امن و بستگان زندگی می کنند که تحت پوشش مالی سازمان اداره می شوند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۴۹ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۳/۳۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان شب گذشته در ضیافت افطاری کودکان و نوجوانان بی سرپرستی که در خانه های شبانه روزی شرستان خمینی شهر زندگی می کنند با ارائه گزارشی گفت: حدود 36 خانه شبانه روزی برای نگهداری بچه های بی سرپرست و بدسرپرست در استان وجود دارد که با توجه به پراکندگی این مراکز در سطح استان توسط خیرین اداره می شود.

وی با بیان اینکه ارتباط خیرین در ماه مبارک رمضان با این مراکز افزایش می یابد افزود: دریافت کمک های نقدی و غیرنقدی توسط خانه های نگهداری بچه ها بیشتر و مراسمات مختلفی در قالب افطاری برای بچه های شبانه روزی با نظارت ادارات بهزیستی شهرستان ها صورت می گیرد.

مرضیه فرشاد با اشاره به اینکه هزینه بسیار کمی از فرزندان در خانه های کودک و نوجوان توسط بهزیستی پرداخت می شود و بیشتر هزینه ها به همت خیرین صورت می گیرد، اعلام کرد: در حال حاضر تعداد 400 فرزند بی سرپرست در مقطع سنی نوزاد شیرخوار تا فرزندان 25سال در خانه های شبانه روزی سازمان زندگی می کنند.

وی اضافه کرد: تعداد 520 فرزند هم امدادبگیر هستند که در خانه های امن و بستگان زندگی می کنند که تحت پوشش مالی سازمان اداره می شوند.

فرشاد با بیان اینکه در ماه رمضان مسابقات فوتسال جام رمضان برای بچه های 12تا18 سال در حال برگزاری است، ادامه داد: برنامه های فرنگی نیز باتوجهه به سن و شرایط هیئت مدیره خانه ها شامل قرائت قرآن، کلاس مذبی و حضور در مجامع دینی متفاوت بود و در طول سال نیز اجرا می شود.

وی از برنامه ریزی طرح جامعه آموزشی برای فرزندان خانه های شبانه روزی و مربیان در 12سرفصل پیش بینی شد خبرداد و گفت: 3سرفصل آموزشی ویژه فرزندان بوده که آموزش پیش از ازدواج برای مقطع دبیرستان و دانشجو، زندگی خانوادهه برای کسانی که انتخاب همسر خود را انجام دادند، مهارت های زندگی برای همه فرزندان در ر مقطع سنی پیش بینی شده است.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان اضافه کرد: 8سرفصل آموزشی نیز ویژه مربیان خانه های نگهداری کودک و نوجوان برنامه ریزی شده و پس از ماه مبارک رمضان آغاز و به مدت 6ماه برگزار می گردد.

وی تصریح کرد: در حاشیه این دوره آموزشی تربیت دینی پیش بینی شده که آموزش مباحث دینی با مباحث روانشناسی است و هدف رفع تناقضات موجود در بین کتب روانشناسی و دینی می باشد و از دیگر برنامه ها گروه بندی مربیان از نظر قالب سنی و جنسی مراکز است تا در زمان های مختلف کارگروه هایی تشکیل و مشکلات و معضلات فرزندان بررسی و رفع گردد.

گزارش تصویری جشن فرزندان خانه های شبانه روزی کودک و نوجوان تحت حمایت بهزیستی در خمینی شهر:

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد