ورزشگاه نقش جهان 1
۱۰:۵۸ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۳/۳۱

چشم ترس شدن اصفهانی‌ها از وعده‌هایی که عملی نمی‌شود

خرداد هم رفت و نقش جهان نیامد!

پس از منتفی شدن بهره برداری از نقش جهان در خرداد ماه، اینک رقابت‌های لیگ برتر در فصل شانزدهم به عنوان مبدأ جدیدی برای بهره برداری از این ورزشگاه اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، در شرایطی روز پایانی خرداد ماه سال 95 را پشت سر می‌گذاریم که قرار بود در این ماه با بهره برداری از ورزشگاه نقش جهان، انتظار چندین ساله اصفهانی‌ها به پایان برسد اما خرداد هم به اتمام رسید و فعلاً خبری از افتتاح این پروژه نیست.
سال گذشته استاندار اصفهان بارها در موقعیت‌های مختلف، خرداد ماه سال 95 را زمان بهره برداری از ورزشگاه نقش جهان اعلام کرده بود اما اصل خبرسازی افتتاح این استادیوم به سفر وزیر ورزش به اصفهان باز می‌گردد. در جریان این سفر، محمود گودرزی و زرگر پور و جمع دیگری از مقامات استانی، از روند ساخت این ورزشگاه بازدید کرده و در جمع خبرنگاران اعلام کردند که تا پایان خرداد ماه استادیوم به بهره برداری می‌رسد.
با این حال تکمیل نقش جهان به خرداد وصال نداد تا این بار مرداد زمان موعد برای خاتمه دادن به چشم انتظاری اصفهانی‌ها به ویژه هواداران فوتبال باشد.
یک روز مانده به پایان مهلت اعلامی برای بهره برداری از ورزشگاه نقش جهان، استاندار اصفهان نشستی خبری را برگزار کرد و در بخشی از صحبت‌هایش به موضوع ورزشگاه نقش جهان نیز اشاره داشت.
رسول زرگر پور با اشاره به روند تکمیل ورزشگاه نقش‌جهان تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که این ورزشگاه تا اواسط مرداد هم‌زمان با آغاز بازی‌های لیگ تکمیل شود. چمن ورزشگاه در حال حاضر آماده است و تمام سازه‌های طبقه دوم ورزشگاه ساخته شده اما طبق برنامه صندلی‌های طبقه دوم و چادر آن نصب نخواهد شد چراکه به نظر می‌رسد فعلاً احتیاجی به طبقه دوم ورزشگاه نباشد.
به گفته استاندار اصفهان شرکت فولاد مبارکه بسیار خوب در این پروژه حاضر شده و بیش از تعهد خود نیز هزینه کرده است اما وزارت ورزش و جوانان هنوز به تعهدات خود عمل نکرده است.
استاندار در حالی از عدم انجام تعهدات وزارت ورزش گلایه دارد که چند روز قبل نیز مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، خواستار تخصیص بودجه مورد نیاز به پروژه نقش جهان برای تکمیل در زمان مقرر شد.
پس از منتفی شدن بهره برداری از نقش جهان در خرداد ماه، اینک رقابت‌های لیگ برتر در فصل شانزدهم به عنوان مبدأ جدیدی برای بهره برداری از این ورزشگاه اعلام شده است و البته هم استانداری اصفهان و هم شرکت توسعه، افتتاح در زمان مورد نظر را منوط به تأمین منابع مالی دانسته‌اند، یعنی به عبارت دیگر بهره برداری از نقش جهان در مرداد ماه سال جاری نیز قطعی نیست.
از زمانی که استارت تکمیل فاز دوم ورزشگاه نقش جهان خورد، تا به امروز تاریخ‌های متعددی برای بهره برداری از این ورزشگاه اعلام شده است اما تاکنون در هیچ کدام از تاریخ‌ها، اتفاقی رخ نداده است تا اصفهانی‌ها نسبت به وعده داده شده در مرداد ماه نیز خوشبین نباشند.

انتهای پیام/ت