صفحه اصلی » ورزشی » هاجسون و قماری که جواب نداد

6 تغییر و هزار سوال

هاجسون و قماری که جواب نداد

چهار دهه پس از تبدیل شدن از بازیکن چارشالتون اتلتیک به سرمربی هالمستاد سوئد، روی هاجسون شب گذشته تمام ماجراجویی های ممکن را در زمین پیاده کرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز،در 20 جای قبلی که مربی گری کرده بود،‌هیچگاه چنین سطح مقبولیت را در بین هواداران تیمش نداشت و هیچگاه چنین ریسکی نکرده بود. در تیم بیست و یکم یعنی انگلیس،‌ جانب احتیاط را کنار گذاشته و در حالی که 5 مهاجم به اردوی انگلیس برای یورو دعوت شده اند،‌ چهار نفر از آنها در نیمه دوم ولز در زمین بودند. ولی هاجسون یکی از مهم‌ترین بازی‌های انگلیس در مرحله گروهی را برای ریسک کردن انتخاب کرد و 6 تغییر در دیدار شب گذشته انجام داد و قمار بزرگی کرد که نتیجه ای هم در بر نداشت.

 

 

 

اسکوربورد ورزشگاه برتری دو گله ولز مقابل روسیه را در در دقیقه 20 بازی نشان می‌داد و در چنین فضایی، نیمکت نشینی رونی خیلی به چشم می‌آمد. تعویض دو مهاجمش پس از درخشش دنیل استوریج و جیمی واردی در نیمه دوم بازی مقابل ولز اما خیلی دور از ذهن نبود. همچنین استراحتی که برای دنی رز و کایل واکر در نظر گرفته بود،  نشان می‌دهد که او چقدر به دوندگی مدافعین کناری اش اهمیت می‌دهد. ولی تاثیر رونی در زمین، بیش از کیفیت بی نظیرش در خط میانی تیم است. او رهبری را در زمین پیاده می‌کند که مربی از کاپیتان تیمش انتظار دارد.

 

البته رونی همیشه چنین پختگی را نشان نداده است. گاهی انقدر آرام و بی انگیزه بود که نمی‌توانست استعدادش را به رخ بکشد و انگار چیزی به تیم ملی انگلیس بدهکار بود. ولی رونی پخته شده و از اشتباهاتش درس گرفته و شباهتی به آن جوان سرکش گذشته ندارد. این را نه فقط در رفتارش بلکه در گفتارش هم می‌توان مشاهده کرد، قدرتی که انگار شب گذشته در سه شیرها گم شده بود.

 


دلیل نیمکت نشینی او استراحت کردن نیز نبود. او در طول فصل انقدر مصدوم شده که حالا بدون خستگی و با امادگی بالایی ظاهر می‌شود و بسیاری معتقدند همین مصدومیت‌ها دلیل درخشش او در یورو 2016 است.غیبت او اما به خوبی توسط تماشاگران دیده شد و پیش از پایان نیمه اول که انگلیس موفق به گلزنی نشده بود، آنها شروع به خواندن نام رونی کردند. این شعارها از روی ترس نبود. انگلیس توپ و میدان را مقابل اسلواکی در اختیار داشت و در حالی که اسلواکی قبلا موفق به شکست دادن اسپانیا شده بود، مقابل سه شیرها تیم خطرناکی نشان نمی‌داد.
در مقابل یک ضربه اسلواکی، انگلیس 9 ضربه به سمت دروازه داشته که چندین موقعیت خوب نیز در اختیار جیمی واردی و آدام لالانا بود که با واکنش های خوب کوزاچیک روبرو می‌شدند. با این حال چیزی که انگلیس نیاز داشت،‌ کسی بود که بازی تیم را هدایت کرده و ضرورت گلزنی را به آنها منتقل کند. ویلشر تا زمانی که در زمین بود نتوانست آن وظیفه ای که از او خواسته شده بود را پیاده کند و به همین علت رونی وارد زمین شد. البته هنوز نشانه هایی از حضور یک رهبر در زمین دیده می‌شد.

 

تماشای صحبت‌های جردن هندرسون با بازیکنان مخصوصا اریک دایر نشان از آن داشت که تیم بدون رونی خالی از رهبر نیست. همین موضوع باعث شد تا هاجسون برای نیمه دوم دست به تغییری نزند و فرصت دیگری به تیمش بدهد. مشکل اما اینجا بود که انگلیس نمی‌توانست قدرت واقعی اش را در زمین پیاده کند. واردی بارها نشان داد که می‌تواند با سرعت بالایش مدافعین اسلواکی را جا بگذارد. روی یک صحنه او به خوبی از اشکرتل فرار کرد ولی موقعیت‌های زیادی برای او ایجاد نشد.

 


برای استوریج هم موقعیت‌ها محدود و ککم بود. او بار دیگر حرکات زیبایی در زمین داشت و روی توپی که برای کلاین ارسال کرد فوق العاده بود. در ابتدای نیمه دوم، انگلیس واقعا باید به گل می‌رسید. همین موضوع باعث شد تا هاجسون بلاخره دست به تغییر در تیمش بزند. در دقیقه 56 بود که سرمربی 69 ساله بلاخره تصمیم گرفت رونی را به جای ویلشر به زمین بفرستد.
سال 2006،‌ وقتی رونی به علت مصدومیت دیرتر از دیگران به اردوی تیم ملی انگلیس پیوست،‌به خبرنگاران گفت:” مرد بزرگ بازگشته”. با این حال تا به امروز، هیچگاه بیش از یورو 2016، مناسب بودن او برای این لقب حس نشده بود. هیچگاه به او به اندازه شب گذشته در تیم نیاز نبود. از زمان آمدنش به زمین، مثل همیشه سخت کوش ظاهر شد و یک سانتر از سمت راست ارسال کرد که از بالای مدافعین اسلواکی به بیرون رفت. پس از آن هاجسون خیلی سریع تغییر دوم را هم انجام داد و دله آلی را به میدان فرستاد. حالا انگلیس مثلث مورد نظر هاجسون در خط میانی اش را در زمین داشت و نشانه‌های هماهنگی و اعتماد به نفس بیشتری در آنها به چشم می‌خورد. ویلشر در جریان بازی در این هماهنگی خلل ایجاد کرده بود و پاس‌های اشتباه زیادی برای هم تیمی‌هایش ارسال کرد.

 

 

 

با این وجود، باز هم عملکرد انگلیس راضی کننده نبود و حتی شباهتی به آخرین باری که انگلیس در فرانسه و در جام جهانی 1998 مقابل آرژانتین حذف شده بود نداشت، جایی که مایکل اوون استثنایی ظاهر می‌شد و حتی خبری از شوت‌های دیدنی مثل بکام نبود. البته اگر از دیدی دیگر به موضوع نگاه کنیم، حداقل انگلیس راهی دور بعد رقابت‌ها شد ولی باز هم قمار هاجسون بریا این بازی جواب نداد.

 

منبع: دیلی میل

ترجمه: روزبه مهری

انتهای پیام / ورزش 3

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد