صفحه اصلی » سیاسی » هشدار سردار سلیمانی در جهت عمل به وظیفه انقلابی بود/ مشی اعتدال این است که بنشینیم و نظاره گر باشیم؟

کارشناس مسائل سیاسی:

هشدار سردار سلیمانی در جهت عمل به وظیفه انقلابی بود/ مشی اعتدال این است که بنشینیم و نظاره گر باشیم؟

ابراهیم احمدی گفت: ساکت نشستن و دیدن ظلم و ستم به مردم و علمای شیعه و مظلومان عالم با روحیه انقلابی سازگار نیست، همان طور که منفعل عمل کردن دستگاه دیپلماسی کشور در حادثه منا، شهادت شیخ نمر و قضیه شیخ زکزاکی با منطق و روحیه انقلابی سازگار نبود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۵

به گزارش صاحب نیوز کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با نطنزنا با اشاره به هشدار سردار سلیمانی به حکام بحرین در خصوص سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین اظهار کرد: سردار سلیمانی به حکام دست نشانده بحرینی اولتیماتوم دادند که تجاوز به حریم شیخ عیسی قاسم خط قرمزی است که عبور از آن شعله ای از آتش را در بحرین و سراسر منطقه پدید خواهد آورد و برای مردم چیزی جز مقاومت مسلحانه را در پی نخواهد داشت.

ابراهیم احمدی افزود: متاسفانه بعضی از سیاسیون کشور به جای حمایت از سردار جبهه های مقاومت اسلامی با انتقاد از وی به اعتراض گفته اند خشونت پروری به نفع کشورهای حامی داعش است باید آگاه بود و در مارپیچ بحران آفرینی برای نا امن سازی منطقه و تخریب روابط، قدرت ها در حال نقش آفرینی هستند و باید آن را با درایت حل کرد نه با خشونت.

وی با طرح این سوال که آیا داشتن چنین روحیه انقلابی خشونت است، تصریح کرد: ساکت نشستن و دیدن ظلم و ستم به مردم و علمای شیعه و مظلومان عالم با روحیه انقلابی سازگار نیست، همان طور که منفعل عمل کردن دستگاه دیپلماسی کشور در حادثه منا، شهادت شیخ نمر و قضیه شیخ زکزاکی با منطق و روحیه انقلابی سازگار نبود.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: خداوند در سوره انفال مسلمانان را ملزم می نماید به یاری برادران دینی خود که مورد ظلم وستم قرار گرفته اند شتافته و به وظیفه دینی خود عمل نمایند و این مورد هم جدای از دستورات قرآنی نیست.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب از شاخص های انقلابی گری را جهاد کبیر که همان منفعل نبودن و حساسیت داشتن نسبت به نقشه های دشمن و تبعیت نکردن از آن هاست، می دانند.

احمدی اضافه کرد: آیا مشی اعتدال این است که بنشینیم و نظاره گر باشیم؛ همین مشی اعتدال و دیپلماسی منفعلانه است که برجام هنوز به نتیجه نرسیده و به شکست انجامیده است واگر چنین منطقی در دستگاه دیپلماسی کشور حاکم باشد هرروز شاهد گستاخی کشورهای منطقه و جهان علیه محور مقاومت و حتی ایران اسلامی خواهیم بود.

وی ابراز کرد: با توجه به شرایط منطقه و پیروزی محور مقاومت در عراق، سوریه و یمن از یک طرف و بحرانی که در منطقه توسط کشورهای حامی داعش بوجود آمده نه تنها دیپلماسی منفعلانه جواب نمی دهد بلکه این رفتار و عمل انقلابی است که به طور قاطع می توان در برابر بحران آفرینان خواهد ایستاد؛ پس اقدام انقلابی حاج قاسم سلیمانی ستودنی است چرا که دقیقا با شاخصه های انقلابی گری همخوانی کامل دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطر نشان کرد: هشدار سردار سلیمانی به حکام بحرینی در راستای وظایف انقلابی خویش بود و این هشدار باعث ایستادگی بیشتر مردم بحرین در برابر ظلم و ستم خواهد شد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × سه =