صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » تاکید مسوولان خمینی شهر بر برگزاری باشکوه تر اجلاسیه ملی 2300 شهید

شورای سیاستگذاری کنگره ملی سرداران و 2300شهید شهرستان خمینی شهر؛

تاکید مسوولان خمینی شهر بر برگزاری باشکوه تر اجلاسیه ملی 2300 شهید

جلسه شورای سیاست گزاری کنگره سرداران و 2300شهید شهرستان خمینی شهر با حضور روسای ادارات و مسوولان ارشد در فرمانداری این شهرستان برگزار شد که اقدامات انجام شده بررسی و کارهای پیش رو جهت برگزاری اجلاسیه ملی شهدا در آبان ماه از اصلی ترین موضوعات این جلسه بود.

تاریخ انتشار: ۱۸:۵۷ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، پنجمین جلسه شورای سیاست گذاری کنگره سرداران و 2300شهید شهرستان خمینی شهر با حضور روسای ادارات و مسوولان ارشد در فرمانداری این شهرستان برگزار شد که اقدامات انجام شده بررسی و کارهای پیش رو جهت برگزاری اجلاسیه ملی شهدا در آبان ماه از اصلی ترین موضوعات این جلسه بود.

دیدار با مقام معظم رهبری در آستانه برگزاری اجلاسیه ملی شهدا

دبیر شورای سیاستگذاری کنگره سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر گفت: در آستانه برگزاری اجلاسیه ملی شهدا، دیدار با مقام معظم رهبری در دو قسمت مطرح شده است؛ یکی دیدار خصوصی و دیگری دیدار عمومی.

مهندس عزیزاله پورکاظم ادامه داد: در دیدار خصوصی که ما تقاضای 100 نفر کرده ایم، اعضای شورای سیاست گذاری حضور خواهند داشت. قرار بر این شده است که در این دیدار خصوصی، تقاضای دیدار عمومی نیز خدمت رهبرمعظم انقلاب تقدیم گردد.

وی اظهار داشت: تاکنون سه نامه یکی از طرف امام جمعه خمینی شهر، یکی از فرماندهی سپاه صاحب الزمان(عج) و یکی از طرف فرمانده سازمان بسیج تحویل حجت الاسلام محمدی گلپایگانی داده ایم. وی نیز با نظر مثبت در حال بررسی موضوع است.

پورکاظم خاطرنشان کرد: غیر از نامه، از کانال های مختلف نیز رایزنی کرده ایم. قول داده اند یکی دو ماه قبل از برگزاری اجلاسیه دیدار خصوصی انجام گردد.

اجلاسیه ملی شهدا طی چهار روز در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد

فرمانده سپاه ناحیه خمینی شهر با اعلام این خبر افزود: مکان هایی که قرار است در زمان چهار روزه اجلاسیه برنامه برگزار شود، طبق هماهنگی با شهرداریها و دیگر ادارات در حال آماده سازیست. در کوشک و درچه و… نیز باید آمادگی لازم را داشته باشند.

سرهنگ حمید مرادی ادامه داد: روز اول افتتاحیه در حسینیه ثارا… سپاه برگزار می شود. برنامه های روز دوم به شهر درچه اختصاص دارد. عصر روز دوم همایشی با موضوع مادران، همسران و دختران شهید و زنان در حسینیه ثارا… انجام می شود.

وی افزود: روز سوم تجمع بزرگ دانشجویان در دانشگاه صنعتی اجرا خواهد شد و عصر آن روز در کوشک برنامه داریم. صبح روز چهارم نیز دعای ندبه در آستان امامزاده سید محمد(ع) همراه با پخش سراسری است. عصر جمعه نیز برنامه اختتامیه در همان حسینیه ثارا… برگزار می گردد.

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری ورزشی قبل از آغاز اجلاسیه ملی شهدا

فرمانده سپاه ناحیه خمینی شهر از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری ورزشی در شهرستان قبل از اجلاسیه ملی شهدا خبر داد.

سرهنگ حمید مرادی با اعلام این خبر افزود: در برگزاری این جشنواره که در راستای هر چه بهتر برگزار شدن اجلاسیه ملی شهدا، در هفته دفاع مقدس انجام می شود، سه کمیته هنری و ورزشی و فرهنگی از کمیته های کنگره شهدا دخیل هستند.

وی ادامه داد: کمیته هنری با موضوعات نمایشنامه نویسی، عکس، سرود، داستان، گرافیک، فیلم کوتاه، شعر، فیلمنامه نویسی، تآتر خیابانی و صحنه ای پیگیر امور است.

کمیته ورزشی در رشته های تکواندو، کاراته، فوتسال، ورزشهای مردمی، تیراندازی، کونگ فو، والیبال و شنا در این جشنواره شرکت کرده اند.

کمیته فرهنگی نیز با روزنامه دیواری، کتابخوانی، تواشیح، همخوانی و نجوا ایفای نقش خواهند نمود.

دیدار از خانواده شهدا و اعطای تندیسها تا پایان شهریور ادامه دارد

در این جلسه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در راستای برگزاری اجلاسیه ملی شهدا از جمله وظایف بنیاد شهید بحث دیدار از خانواده شهدا و اعطای تندیس های خاص به آنان است.

مقتدایی ادامه داد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته شهدایی که والدینشان یا همسرشان در قید حیاتند دیدارهایشان به عهده بنیاد شهید است.

وی افزود: شهدایی که نه والدینشان زنده اند نه همسر دارند، دیدارهایشان به سپاه خمینی شهر و درچه محول شده است.

مسؤول کمیته ایثارگران کنگره با بیان اینکه سه ماه بیشتر فرصت نداریم و می خواهیم تا پایان شهریور دیدارها را به اتمام برسانیم، اظهار کرد: باید هر اکیپ روزانه 6-5 دیدار با خانواده شهدا انجام دهد.

مقتدایی درمورد خانواده شهدایی که محل سکونتشان خارج از شهرستان خمینی شهر است، گفت: طبق هماهنگیهای انجام شده این دیدارها توسط بنیاد شهیدهای شهرستانهای دیگر انجام خواهد گرفت.

رئیس بنیاد شهید کیفیت دیدار خانواده شهدای سردار را اینگونه توضیح داد: 65 شهید شاخص سردار در شهرستان داریم که طبق تصمیم کنگره، دیدارها توسط مسؤولان شهرستان انجام خواهد شد که ان شاءا… از بعد از ماه مبارک شروع خواهد شد.

جهت برگزاری هر چه بهتر اجلاسیه ملی شهدا، از داشته های شهر استفاده کنیم

“بیاییم از داشته های شهر استفاده کنیم و امکانات بالقوه را به بالفعل تبدیل نماییم.” این شاه بیت سخنان شهردار خمینی شهر در جلسه شورای سیاست گذاری کنگره ملی شهدا بود.

علی اصغر حاج حیدری خاطرنشان کرد: شورای شهر و شهرداری با تمام توان در خدمت کنگره است تا عظمتی که قرار است در شهرستان آفریده شود، ثابت و جاودان بماند.

وی توضیح داد: باید از پتانسیل های موجود شهر به نحو احسن استفاده کرد مثلاً از هیآت مذهبی شهر که هر کدام خلاقیتها و امکانات خاص دارند و حرکتهای جدید را می توانند بیافرینند می توان استفاده کرد.

استفاده از پتانسیل خیّرین شهرستان، استفاده از ظرفیتهای خارج از شهرستان، استفاده از امکانات ادارات شهرستان از دیگر مواردی بود که شهردار بدان اشاره کرد.

شهردار خمینی شهر در پایان پیشنهاد داد یک روز از چند روز این اجلاسیه را در قالب جشن شهدا برنامه ریزی کنیم.

نگذارید بخاطر نبودن پول و اعتبار اجلاسیه سبک برگزار گردد

در پایان این جلسه جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان گفت: نگذارید بخاطر نبودن پول و اعتبار اجلاسیه ملی شهدا در آبان ماه سبک برگزار گردد، کمِ کار نگذارید.

سردار فدا افزود: از تمام ظرفیت ها استفاده کنید. کاری که در درچه شده است، اینجا هم اجرا کنید تا دوگانگی پیش نیاید.

وی ادامه داد: در شهرستان خمینی شهر ظرفیت وجود دارد، ما باید برویم و این ظرفیت را به راه شهدا سوق دهیم. از هر امکان و ظرفیتی باید در این کار استفاده کرد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان خاطرنشان کرد: ظرفیت مردمی می تواند خیلی از معضلات را خنثی کند. این ظرفیت می تواند وحدت و همگرایی و با هم بودن درچه و خمینی شهر و مردم شهرستان را تقویت نماید.

انتهای پیام/120

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد