193676_466
۰۸:۵۹ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۴/۲۰

دعوا بر سر ریاست هیات یا تسویه حساب های داخلی؛

جنگ داخلی در بوکس اصفهان بالا گرفت

هیات بوکس استان اصفهان از یک سال قبل تاکنون درگیر جنگ قدرت برای ریاست آینده شده است و بعید نیست ترکش های این جنگ داخلی که هر روز دامنه بیشتری پیدا می کند، گریبانگیر اداره ورزش و جوانان استان شود.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، در شرایطی که بیش از یک سال از پایان دوره ریاست رئیس هیات بوکس استان اصفهان سپری می شود، هنوز برنامه ای برای برگزاری مجمع انتخاباتی این هیات وجود ندارد تا بوکس فعلا سردمدار هیات های بلاتکلیف استان باشد، این در حالی است که در تمام مجامع انتخاباتی هیات های ورزشی، سلطان حسینی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان تاکید دارد که در دوره وی به طور میانگین هر 15 روز یک بار یک مجمع انتخاباتی برگزار شده است.

اردیبهشت ماه سال 94 دوره ریاست مجید رمضان پور در هیات بوکس استان اصفهان به پایان رسید و به واسطه توافقاتی که از قبل صورت گرفته بود، فدراسیون حکم سرپرستی را برای محمدرضا غزنوی از داوران بوکس استان صادر کرد.

توافقات مورد اشاره به سال 93 باز می گردد که ناطق نوری رئیس باسابقه فدراسیون بوکس در سفری که به اصفهان داشت، در دیداری که مدیرعامل باشگاه سپاهان هم در آن حضور داشت، بحث برکناری رئیس هیات بوکس استان و صدور حکم برای غزنوی را مطرح کرد اما نزدیک بودن به دوره خاتمه کاری رمضان پور موجب شد این اتفاق منتفی شود.

جکم سرپرستی صادره غزنوی دوام چندانی نداشت و فدراسیون یک بار دیگر حکم سرپرستی هیات را برای رمضان پور صادر کرد که تا به امروز نیز این حکم دوام داشته است که البته اصلا معلوم نشد چرا چنین اتفاقی رخ داد و بر چه اساس و مبنایی این رفت و آمد موقت صورت گرفت.

در این مدت چندین بار ثبت نام از کاندیداهای ریاست هیات انجام شده و زمانی نیز برای برگزاری مجمع در بهمن ماه سال گذشته تعیین شده بود اما اعتراض کاندیداها به چینش اعضای مجمع باعث لغو آن شد.
در حال حاضر ثبت نام دوباره ای از متقاضیان ریاست انجام شده است و در شرایطی که جامعه ورزش منتظر برگزاری انتخابات و تعیین تکلیف این هیات هستند، معاون اداره ورزش و جوانان استان اصفهان مدعی شده که فدراسیون اجازه برگزاری مجمع را نمی دهد.

هیات بوکس استان اصفهان از یک سال قبل تاکنون درگیر جنگ قدرت بر ریاست آینده شده است تا جایی که به گفته تنها ملی پوش اصفهانی بوکس که هفته گذشته در مسابقات انتخابی المپیک شرکت داشت، این رشته دچار فتنه بزرگی شده است که تمام منشا آن بر سر ریاست است.

در حال حاضر از گزینه هایی که برای ریاست هیات ثبت نام کرده اند، می توان به غزنوی، مهدی شفیعی، سلحشور و مرتضی عظیمی اشاره کرد که پیش بینی می شود رقابت اصلی بر سر تصاحب ریاست نیز بین این چند نفر باشد البته مشروط به اینکه ثبت نام دوباره ای از کاندیداها انجام نشده و با همین نفرات مجمع انتخاباتی هیات برگزار شود که در زیر مروری بر این اسامی خواهیم داشت:

غزنوی که پیشتر هم اشاره شد، از داوران ملی بوکس است که ریاست کمیته ورزش های هوایی را در هیات انجمن های ورزشی که ریاست آن با برادرش است، برعهده دارد.

مهدی شفیعی از فعالان این رشته است که طی سال های گذشته دبیری هیات بوکس استان اصفهان را برعهده داشته و در مقاطعی نیز به عنوان مربی یا سرپرست در کادر فنی تیم ملی حضور داشته است.

سلحشور نیز از مربیان این رشته است که شاگردان شاخصی همانند افشین البندی و محمدعلی شهیدی دارد و از منتقدان اصلی هیات محسوب می شود.

مرتضی عظیمی نیز از ورزشکاران بوکس اصفهان است که البته در رشته ووشو نیز فعالیت دارد و با سن و سال کمتر نسبت به سایر گزینه ها، تصمیم گرفته وارد گود رقابت شود.

سال گذشته که قرار بود مجمع انتخاباتی هیات بوکس برگزار شود، غزنوی شانس بیشتری برای ریاست داشت و مسئولان فعلی هیات نیز به همین واسطه گزینه ای را وارد گود انتخابات کردند که دلیل لغو مجمع سال گذشته نیز وجود شائبه هایی مبنی بر چینش اعضای مجمع به سود وی بود.

در حال حاضر به نظر می رسد رقابت نزدیکی بین شفیعی و سلشحور وجود داشته باشد که از قضا در دو نقطه متفاوت از یکدیگر قرار گرفته اند و هر کدام تلاش دارند با ادله و توجیهات خود، حریف را از میدان بدر کنند که در این حالت رقابت آن ها به سود عظیمی خواهد بود، البته کمبود تجربه و اشتغال این ورزشکار به ورزش حرفه ای نیز دو عاملی است که ممکن است شانسش را برای ریاست هیات کم کند.

در شرایط فعلی حواشی زیادی درون بوکس اصفهان شکل گرفته است که در صورت ادامه دار شدن ، وقوع جنگ داخلی در این هیات دور از انتظار نیست و می تواند چالش بزرگی را برای اداره ورزش و جوانان استان اصفهان ایجاد کند.

انتهای پیام/217