صفحه اصلی » بین الملل » عناوین برتر بین الملل » قدرتمندترین گارد پرواز جهان

قدرتمندترین گارد پرواز جهان

فرمانده کل سپاه گفت: درحالیکه دشمنان انقلاب و مزدوران رژیم صهیونیستی بیش از ۱۳۰ اقدام خرابکارانه و هواپیماربایی را در پروازهای داخلی و خارجی کشور طراحی و به اجرا درآوردند، خوشبختانه حتی در یک مورد هم توفیق پیدا نکردند.

تاریخ انتشار: ۲۰:۳۷ - جمعه ۱۳۹۲/۱۰/۶

به گزارش سرويس خواندني  صاحب نيوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری پس بازدید از مراحل تولید مجموعه تلویزیونی «آسمان من»، با اشاره به سی امین سالگرد صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر واگذاری ماموریت حراست از هواپیماها به سپاه افزود: پاسداران گمنام سپاه در حفاظت هواپیمایی کشور، قدرتمندترین گارد پرواز جهان هستند.

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب، تامین امنیت خطوط هوایی برعهده گارد هواپیمایی بود و بعد از پیروزی انقلاب و آغاز جنگ تحمیلی و در مقطعی که با تلاش منافقان و دشمنان اصلی انقلاب یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی چندین مورد هواپیماربایی در کشور اتفاق افتاد، با تدبیر و فرمان حضرت امام راحل(ره) سپاه پاسداران عهده دار این ماموریت و مسئولیت خطیر شد.

فرمانده کل سپاه گفت: در سال 63 و پس از شکست های سخت دشمن در دفاع مقدس تنها در دی همان سال، با همکاری منافقین و مزدوران استکبار، پنج مورد هواپیماربایی در کشور رخ داد و هواپیماها به عراق و رژیم صهیونیستی برده شد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه در پی این اتفاقات تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی در دستور کار قرار گرفت، افزود: به رغم فقدان تجربه و آمادگی و نبود نیروهای آموزش دیده، سپاه در یک برنامه‌ریزی جهادی به عشق لبیک به فرمان امام(ره) در مدت بسیار کوتاهی با جذب و تربیت نیروی انسانی لازم از درون سازمان، به سرعت نقش مثبت، بازدارنده و حماسی خود در این عرصه جدید ماموریتی را آشکار کرد.

وی گفت: درحدود 30 سال خدمت خالصانه و شجاعانه، سپاه حفاظت هواپیمایی ماموریت‌های خود را بطور صددرصدی تحقق بخشیده است، به گونه ای که با الطاف خداوند و روحیه ایثارگری و انگیزه جهادی پاسداران گمنام این سپاه و نیز مهارت و تخصص آنان، درحالیکه دشمنان انقلاب و نظام و مزدوران استکبار و رژیم صهیونیستی بیش از 130 اقدام خرابکارانه و هواپیماربایی را در پروازهای داخلی و خارجی کشور طراحی و به اجرا درآوردند، خوشبختانه حتی در یک مورد هم توفیق پیدا نکردند.

فرمانده کل سپاه، ناکامی و شکست سناریوهای هواپیماربایی را مرهون فداکاری و ایثارگری‌های وصف‌ناپذیر گارد امنیت پرواز سپاه دانست و تصریح کرد: تلاش دشمنان برای هواپیماربایی به ویژه در سال‌های پایانی جنگ تحمیلی بسیار افزایش پیدا کرد تا امنیت کشور را تحت‌الشعاع قرار دهند و از آن به عنوان ابزار و اهرم فشاری بر ضد ایران استفاده کنند اما با هوشمندی و اقدامات به موقع نیروهای امنیت پرواز سپاه همه نقشه‌های آنان خنثی شد.

سرلشکر جعفری گفت: سپاه حفاظت برای اجرای ماموریت‌های خطیر خود تاکنون با اهدای بیش از 50 شهید و تعدادی جانباز، امنیت و آرامش مردم در مسافرت های هوایی را تامین و در این راه افتخار بزرگی را برای نهاد انقلابی و مردمی سپاه به ارمغان آورده است.

79059_523

فرمانده کل سپاه با اشاره به نظارت سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی بر اقدامات کشورها در زمینه امنیت خطوط هوایی افزود: امروز سازمان ایکائو که بر حفاظت هواپیمایی و امنیت پرواز کشورهای جهان نظارت می‌کند اقدامات جمهوری اسلامی را تایید و ایران را از جمله کشورهای موفق در این زمینه می‌داند.

وی اضافه کرد: بسیاری از کشورهای اسلامی و دوست درصدد انتقال تجربیات ما به خود هستند که در حال برنامه‌ریزی برای انجام این کار هستیم.

سرلشکر جعفری با اشاره به آگاهی هموطنان از اعمال فشار در فرآیند کنترل پروازها و مسافرین در کشورهای اروپایی تصریح کرد: تحول‌خواهی سپاه در همه عرصه‌ها، ضرورتی است که همواره باید مدنظر قرار گیرد و ظرفیت‌های تخصصی و دانش موجود نزد کارکنان این مجموعه سرمایه گرانقدری است که ما را به آینده روشن امیدوار و مطمئن ساخته است.

سرلشکر جعفری در بخش دیگری از سخنان خود تعدد و تنوع طرح‌ها و برنامه‌های هواپیماربایی ضدانقلاب و اقدامات مقابله‌ای و پیشگیرانه سپاه برای خنثی‌سازی اهداف دشمنان را از جمله سوژه‌هایی دانست که از قابلیت پردازش رسانه‌ای و هنری و تمرکز اصحاب سینما و تلویزیون برای تولیدات فاخر برخوردار است.

فرمانده کل سپاه با قدردانی از کارگردان و تهیه‌کننده و دست‌اندرکاران تولید سریال “آسمان من” که با سوژه ماموریت امنیت پرواز و مقابله سپاه با توطئه‌های هواپیماربایی درحال آماده شدن است، گفت: تولید هنرمندانه و واقع‌بینانه این سریال می‌تواند گوشه‌هایی از مجاهدت‌ها و فداکاری‌های کم نظیر فرزندان ملت ایران در سپاه حفاظت هواپیمایی و گارد امنیت پرواز کشور را که در گمنامی و سکوت صورت پذیرفته است، در منظر افکار عمومی و مخاطبان قرار دهد.

مجموعه تلویزیونی 26 قسمتی “آسمان من” به کارگردانی “محمدرضا آهنج” مراحل پایانی تولید خود را می‌گذراند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 + چهار =