صفحه اصلی » اجتماعی » برخورد شدید با تخلفات ساکن/ توقف دوبل مصداق عيني تجاوز به حقوق شهروندي ديگران است

در راستاي روان سازي ترافيك و كاهش نارضايتي مردم

برخورد شدید با تخلفات ساکن/ توقف دوبل مصداق عيني تجاوز به حقوق شهروندي ديگران است

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان اصفهان از تشديد برخورد با تخلفات ساكن مخصوصا پارك دوبل خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۴/۲۰

به گزارش صاحب نیوز، سرهنگ جهانگير كريمي گفت: در راستاي اجراي طرح تشديد برخورد با تخلفات ساكن پليس راهنمايي و رانندگي شهر “اصفهان” با رانندگاني كه مرتكب تخلفات ساكن مي شوند برخورد قانوني خواهد كرد.

وي ادامه داد: پليس راهنمايي و رانندگي در راستاي روان سازي ترافيك و كاهش نارضايتي مردم با تخلفات ساكن از جمله پارك در محل ايستادن ممنوع، پارك در محل توقف ممنوع، پارك در حريم تقاطع ها و ميادين، توقف دوبله و … برخورد قانوني خواهد كرد.

سرهنگ كريمي اضافه كرد:توقف دوبله يعني توقف در كنار وسيله نقليه اي كه خود متوقف مي باشد، بديهي است كه در صورت توقف دوبله يك خط از خطوط عبور ساير وسايل نقليه در خيابان مسدود شده و باعث مشكلات فراوان از جمله ايجاد كندي ترافيك و پايين آمدن ظرفيت معبر و انحراف به چپ ساير وسايل نقليه اي كه قصد عبور از آن معبر را دارند مي شود.

اين مقام انتظامي بيان داشت :شايسته است رانندگان به اين بينش برسند كه توقف دوبل مصداق عيني تجاوز به حقوق شهروندي ديگران است و انجام اين تخلف تاثير منفي زيادي بر عبور و مرور عادي خودروها به خصوص در شهرهاي بزرگ و پرترافيك دارد.

كريمي اظهار داشت :پليس راهنمايي و رانندگي با نگرش به اين نكته كه آيين نامه راهنمايي و رانندگي توقف دوبله را اكيدا ممنوع اعلام كرده است، بدون كوچكترين اغماض و حتي در صورت حضورراننده يا سرنشين در خودرويي كه به صورت دوبل توقف كرده ، فورا نسبت به اعمال قانون اقدام خواهد كرد.

معاون اجتماعي پليس اصفهان در پايان از مردم خواست :با رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي ضمن احترام به حقوق ساير شهروندان،همكاري لازم با ماموران پليس راهنمايي و رانندگي و ساير مردم را داشته باشند .

انتهای پیام/پایگاه خبری پلیس/217

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد