صفحه اصلی » اجتماعی » زنان و خانواده » محترم بانو ایران کیست

شهیده حجاب

محترم بانو ایران کیست

محترم سادات، از اهالی کاشان یکی از همین هاست. یکی از کسانی که ایستادند تا یادگار حضرت زهرا (سلام الله علیها) روی سر ما محکم بماند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۴/۲۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، مرز و بوم ما در دل خود خاطرات زیادی پنهان کرده است و تاریخ پر فراز و نشیبی را گذرانده است. یکی از بخش های پررنگ تاریخ معاصر ما داستان کشف حجاب است که پای زنان زیادی را به خانه ها بند کرد، خیلی ها را مصدوم کرد و خون ها به پایش ریخته شد.
محترم سادات، از اهالی کاشان یکی از همین هاست. یکی از کسانی که ایستادند تا یادگار حضرت زهرا (سلام الله علیها) روی سر ما محکم بماند.
کاشان اول: لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در چه زمینه ای فعالیت دارید؟
-منیره سادات قاضی هستم، کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی، در حال حاضر مدیرعامل موسسه فرهنگی مشاوره ای بصیر کاشان را بر عهده دارم.

کاشان اول: شما چه نسبتی با خانم محترم قاضی داشتید؟ خاطره ای از ایشون در ذهن شما هست؟
-خانم محترم سادات قاضی مادربزرگ پدربزرگ بنده بوده اند و طبعا بنده از خود ایشان خاطره ای ندارم. آنچه از ایشان خاطره مانده مربوط به خاطراتی است ک پدربزرگم نقل کرده اند.

کاشان اول: از ماجرای شهادت ایشون چی میدونید؟
-در روزهای حادثه مسجد گوهرشاد در جریان کشف حجاب، پدربزرگ بنده همرا با مادربزرگ و پدربزرگشون به زیارت مشهد مقدس مشرف می شوند. که در یکی از روزهایی که در راه حرم بودند، مأموران به مادربزرگ ایشان که همان محترم سادات باشند، حمله کرده وچادر از سرایشان می کشند؛ اما ایشان مقاومت کرده و مأموران به شدت او را مورد ضرب و جرح قرار می دهند و شدیدا مجروح می شوند. پدربزرگ بنده نقل می کردند که بعد از این اتفاق پدربزرگم محترم سادات را که تقریبا از درد بیهوش شده بود در عبای خود پیچیده و به منزل بردند. محترم سادات چند روزی در بستر بیماری بودند تا به کاشان برمی گردند و بعد از یک هفته از دنیا می روند.

کاشان اول: تحلیل شما از این داستان و شخصیت محترم سادات چیست؟
-تحلیل من از شخصیت او این است که ایشان چنان حیا و عفاف را دروجود و شخصیت خود ذوب کرده بودند و آن را خمیرمایه شخصیتی خودقراداده بودند که کشف حجاب را حتک حرمت خود و خانواده دانستند و برای حفظ آن تا پای جان ایستادند و مقاومت کردند.

کاشان اول: به نظر شما نقش یک زن مسلمان ایرانی در زمان حاضر چیست؟
-یک زن مسلمان اساس و بنیان نهاد خانواده است. هرچه زن خانواده باحیاتر، عفیف تر، داناتر و مطلع تر باشد، خانواده¬ی تحت نظارت وی در برابرآسیب های اجتماعی مستحکم تر خواهد بود.
چنانچه یک بانوی مسلمان فرهنگ وسبک زندگی اسلامی را در خانواده خود پیاده کند قطعا فرزندان وی مادران و پدران سالم و توانمند آینده جامعه خواهند بود.

کاشان اول: موسسه شما در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب چه رویکرد و نقشی دارد؟
-موسسه فرهنگي مشاوره اي بصير كاشان با هدف ارتقاء باورهاي فرهنگي بانوان در جهت حفظ اصول و ارزشهاي اسلامي و انسجام بنيان خانواده تاسيس و شروع به فعاليت نموده. اين موسسه با شناسايي و آموزش مربيان و مدرسان توانمند، تهيه محتواي آموزش متناسب با فرهنگ و آسيب هاي شناسايي شده موجود در شهرستان اقدام به برگزاري سمينارها، همايش ها و كارگاه هاي آموزشي ويژه عموم بانوان نموده و به حول و قوه الهي هم اكنون با عنوان فعالترين مركز مشاوره مذهبي در حوزه آموزش مهارتهاي زندگي و مفاهيم ديني مشغول به فعاليت مي باشد.
عفاف و حجاب هم که یکی از اصول و ارزش های والای اسلام است، مورد توجه ما بوده است. موسسه ما سعی دارد با آموزش ها و مشاوره های فردی وگروهی در زمینه های گوناگون، زوایای مختلف عفاف را در اصول تربیتی فرزندان و همسرداری بگنجاند. ضمنا موسسه بعضی از اقلام عفاف و حجاب را با قیمت مناسب عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد