صفحه اصلی » اجتماعی » بازدید بی سابقه گردشگران از شهر چادگان در اولین هفته تعطیلات تابستانی

شهردار چادگان خبر داد:

بازدید بی سابقه گردشگران از شهر چادگان در اولین هفته تعطیلات تابستانی

شهردار چادگان از ثبت آمار جدید بازدید مسافران از شهرچادگان نسبت به تعطیلات عید فطر سال گذشته و اولین هفته تعطیلات تابستانی گفت: امسال ۱۴هزار و ۵۰۰ خودرو با جمعیت ۷۰هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از شهر چادگان بازدید کرده اند که این آمار نسبت به تعطیلات مشابه سال قبل ۲۲درصد افزایش داشته است.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۴/۲۳

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، عنایت‌الله حاجیلو در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری چادگان گفت: در روز های گذشته ۳۰۰ خانه مسافر،۲ هزار و  ۵۰۰ ویلا و ۱۰مدرسه از مسافران پذیرایی کردند، اما با توجه به اینکه شهرستان چادگان یکی از قطب های گردشگری کشور است و هرسال رکورد جدید از بازدید مسافران را ثبت می کند، نبود  هتل، یکی از اساسی ترین مشکلات شهر به حساب می آید.

وی با انتقاد از عملکرد اداره راه و شهرسازی استان اصفهان و فعالیت نکردن بخش خصوصی که در نتیجه عدم صدور مجوز تحویل زمین با کاربری هتل از طرف اداره مذکور افزود: فعالان بخش خصوصی به شهر چادگان برای ساخت هتل آمدند اما نبود زمین با کاربری ساخت هتل تنها مشکل و سد راه سرمایه گذاران بود که انتظار داریم در آینده نه چندان دور ،اداره راه و شهرسازی استان نسبت به تحویل زمین با کاربری برای ساخت هتل در این شهرستان اقدام کند تا در سریع‌ترین زمان ساخت هتل توسط سرمایه گذران انجام شود.

شهردار چادگان تصریح کرد: با توجه به تعامل ادارتی مانند راهور، آموزش و پرورش ، میراث فرهنگی، هلال احمر و دیگر دستگاه های خدمات رسان، امسال امکانات رفاهی مناسبی برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی پیش بینی شد و مشکلاتی که در سال های اخیر مشاهده میشد امسال برطرف شده بود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: شهر چادگان به علت دارا بودن  آب و هوای خنک و مطبوع و همچنین جاذبه های بی بدیل طبیعی و مصنوعی، به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شده که سعی می شود هر سال امکانات این شهر برای آسودگی مسافران و همچنین شهروندان پیشرفت محسوسی داشته باشد.

دیگر خواسته شهردار چادگان از مردم و مسافران، لزوم فرهنگ سازی برای استفاده از منابع عمومی، امکانات شهری و همچنین حفظ سیمای شهری بود که در این باره اظهار کرد: مبلغ ۲۵میلیون تومان هر هفته برای زیبا سازی شهر چادگان هزینه می شود اما متاسفانه دیده شده برخی افراد بومی و همچنین مسافران و گردشگران نسبت به حفظ امکانات بی توجه هستند و گاها” به دلیل نامعلومی به تجهیزات سطح شهر آسیب هم می رسانند.

در پایان شهردار چادگان ضمن آرزوی سفری خوش برای تمامی بازدید کنندگان از شهرچادگان گفت: با مطالعاتی که انجام شده است مسافران در هر بار حضور در چادگان با امکانات رفاهی جدیدی مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/چ/120

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد