صفحه اصلی » استان » بی تفاوتی در پر کردن صحیح اوقات فراغت زمانی دامن گیرمان می شود/ رامبد جوان سبک زندگی ایرانی اسلامی را در خندوانه ارائه داد

بی تفاوتی در پر کردن صحیح اوقات فراغت زمانی دامن گیرمان می شود/ رامبد جوان سبک زندگی ایرانی اسلامی را در خندوانه ارائه داد

طی مراسمی با حضور رامبد جوان،دفتر انجمن اوقات فراغت استان اصفهان افتتاح شد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۴ - جمعه ۱۳۹۵/۰۴/۲۵

به گزارش صاحب نیوز به نقل از هنرما، آئین افتتاح دفتر انجمن اوقات فراغت استان اصفهان با حضور مدیر کل ارشاد اصفهان، و مسئولین این دفتر در منطقه گردشگری پیربکران برگزار شد.

دکتر سید باقر میرعبدالهی، معاون پژوهشی انجمن اوقات فراغت کشور دراین آئین  گفت: ما باید فراتر از معنای عادی اوقات فراغت به این مقوله نگاه کنیم.. ما در تابستان خانواده ها و نهادهای درگیر را داریم ولی متاسفانه آنها استرس برخورد را دارند. که  خود این استرس بعنوان تهدید در مبحث اوقات فراغت است.

وی با اشاره به هدف انجمن اوقات فراغت برای نگاه کردن به افراد فارغ از زمان  افزود: متاسفانه خانواده ها فرزندانشان را به کلاس های مختلف می فرستند و صرفا وقت او را پر می کنند ولی جای مهارت آوزی در آن خالی است.

میر عبدالهی گفت: اوقات فراغت عملی است مبتنی بر اختیار و لذا تعبیر سپری کردن اوقات فراغت یک تعبیر موهن است.

معاون پژوهشی انجمن اوقات فراغت گفت: اوقات افراد مبتنی بر چند رابطه است که یکی اوقات فردی با خدا و رسیدن به امورات فردی و خانادگی است. که گر بصرت هدفمند با آن برخورد کنیم وقتی به  عنوان اوقات فراغت نخواهیم داشت. انسان متعهد برای انجام این رسالت بجز هدفمندی و انتخاب باید به مفهوم توجه هم نگاه بیندازد. انجمن اوقات فراغت با این تلقی تشکیل شده است که حرکت مکانیکی را از اوقات فراغت دور کنیم.

انجمن اوقات فراغت رقیب دستگاهها نیست

هومن رازدار مدیر عامل انجمن اوقات فراغت در آئین افتتاح دفتر این انجمن در اصفهان که پیش از ظهر امروز در منطقه گردشگری قلعه سرشیر اصفهان برگزار شد گفت: ما افتخار داریم اولین شعبه انجمن را در اصفهان  تشکیل دهیم.

وی افزود، سازمان های مختلف نباید این تصور را داشته باشند که انجمن، یک گروه موازی هستند بلکه باید به این تصور برسند که ما بازوی مشورتی آنها خواهیم بود و از طرفیت ما استفادهه کنند و امیدواریم همه مسئولین کمک ما کنند.

رامبد جوان سبک زندگی ایرانی اسلامی را در خندوانه ارائه داد

حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اصفهان در این برنامه گفت: همه ما دغدغه شاد کردن جامعه را داریم. ما باید سطح فرهنگ جامعه ارتقا دهیم.

وی با اشاره به برنامه خندوانه گفت:آقای جوان سبک جدیدی از زندگی ایرانی اسلامی را ارائه داد. چرا که مقام معظم رهبری بسیار تاکید کرده اند و ما هم گفته ایم ولی آقای رامبد جوان این نبوغ را به کار بردند.

ارزانی افزود: بعضی از مردم می گویند شادی با اسلام در تضاد است ولی معصوم می فرماید وقت خود را به چهار بخش تقسیم کنید که یکی  از آنها تفریح است و اگر آن را درست اجرا نکنیم بقیه را هم نمی توانیم درست اجرا کنیم.

وی گفت: ما در اسلام چیزی به عنوان اوقات فراغت نداریم. چون به مجرد اینکه کاری تمام می شود کار دیگری را باید روع کنیم و این مورد هم در معنی اصلی انجمن جهانی نهفته است.ما فقط می خواهیم وقت بچه ها را پر کنیم بخش دوم شادی حاصل از موفقو بعد از ان شادی حاصل از معنویت است .

وی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با برنامه های اوقات فراغت گفت: انجمن اوقات فراغت میتواند با حضور کمدین های معروف، برنامه های خوبی را در اصفهان اجرا کند.

بی تفاوتی در پر کردن صحیح اوقات فراغت زمانی دامن گیرمان می شود
در انتها رامبد جوان  گفت: من به عنوان یک هموطن باید بگویم دغدغه شاد بودن مردم را دارم. من راجع به مملکتم و مردم آن دغدغه دارم.وقتی میبینم این همه جرم و افسردگی و برزهکاری زیاد است  غصه های زیادی می خورم.

وی با اشاره به وضعیت روحی و روانی نوجوانان و جوانان کشور گفت: اگر قرار بود خندوانه را از ابتدا شروع کنم شاید با افتتاح دفتر همین انجمن شروع می کردم. بچه هایی که می نشینند و میخوابند مانند بمب هایی ساعتی هستند که ممکن است زمانی گریبان ما را بگیرند.

انجمن اوقات فراغت تمام تلاشش این است که به مردم یادآوری کند چگونه با اوقات تلف شده شان پگونه سطح کیفی زندگیشان را بالا ببرند.و به تبع آن کیفیت زندگی جامعه بالا برود.

جوان گفت: متاسفانه ما برای اوقات فراغت کارهای بی ربط زیادی انجا می دهیم. و فکر می کنیم اگر یک سفر برویم و غذا بخوریم میشود پر کردن اوقات فراغت در حالیکه اینها بخشی از کار است.

 

انتهای پیام/120

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد