صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » شهرستان خمینی شهر حدود 6500 معلول دارد

امام جمعه خمینی شهر:

شهرستان خمینی شهر حدود 6500 معلول دارد

آیت الله رحیمی گفت: در شهرستان خمینی شهر حدود 6 هزار و پانصد معلول وجود دارد که استاندارد جهانی آن 3 درصد است.

تاریخ انتشار: ۱۸:۱۰ - جمعه ۱۳۹۵/۰۴/۲۵

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده، آیت الله شیخ عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته خمینی شهر با اشاره به سالروز بهزیستی و تامین اجتماعی گفت: کسانی که در جامع علاقمند به کار خیر و تمایل به پرداخت هزینه در این راه هستند با افرادی در این زمین مشورت کنند تا نیاز مردم در جامع برطرف شود و مردم نیازمند از سود آن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه وظیفه بهزیستی رسیدگی به بخش عظیمی از محرومین جامعه است و کسانی که نیازمند مدد و مشاوره هستند، ادامه داد: در شهرستان خمینی شهر حدود 6 هزار و پانصد معلول وجود دارد که استاندارد جهانی آن 3 درصد است.

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به اینکه اسلام سفارش کرده تا زمان منعقد شدن جنین مسائلی رعایت شود تا مبادا فرزند معلولی متولد شود تصریح کرد: بخشی از این معلولیت ها قابل پیشگیری است و از جمله وظایف بهزیستی می باشد تا جلوی بسیاری از این معلولیت ها گرفته شود و قبل از ازدواج می توان با انجام آزمایشاتی این موضوع بسیار مهم را برطرف کرد و خانواده ها باید به این نکته در زمان ازدواج جوانان توج ویژه ای داشته باشند و در کنار علاقه مسائل پزشکی نیز بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: بهزیستی مراکز مختلفی جهت نگهداری از معلولین، بی سرپرستان و بدسرپرستان، گمشدگان، کسانی که گرفتار معضلات و آفات اجتماعی شده اند را ایجاد کرده و در شهرستان به آنها رسیدگی می کند و خیرین خمینی شهری بسیاری در این زمینه ها بازوی بهزیستی هستند.

خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به سالگرد برجام گفت: کشورهای اروپایی و آمریکا و هم مسئولین جمهوری اسلامی ایران در این زمینه در رسانه های مختلفی مطالبی را عنوان کردند.

وی اظهار کرد: رهبر انقلاب بارها تذکر دادند که مشکلات باید در داخل کشور حل شود و نباید به شعارها و سخنان آمریکایی ها دلبستگی داشت و غربی ها با بستن توافقنامه به دنبال حل مشکلات خود بودند تا ایران به آن جایگاهی که دنبال بود و نزدیک هم شد، نرسد.

آیت الله رحیمی گفت: چرا دولتمردان در برابر آنان از خود ضعف نشان می دهند؛ جمهوری اسلامی ایران مقتدر است، نباید تعاملات و ایجاد روابط دیپلماتیک فقط از جانب کشور ایران باشد و مسئولین کشور نباید اجازه تحقیر ایران و نابودی منافع ملت را به آنها بدهند چرا که رهبر معظم انقلاب در برابر آنها همچون امام راحل ایستادگی نشان داده است.

 انتهای پیام/ 202

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد