صاحب نیوز

تشکل-های-دانشجویی

تشکل های دانشجویی خمینی شهر خطاب به معاون سیاسی شهرستان:

اجازه ورود افراد منتسب به فتنه 88 به خمینی شهر داده نشود

دانشجویان انقلابی خمینی شهر در نامه خود به معاون سیاسی امنیتی فرماندار این شهرستان تاکید کردند: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب جلوی ورود و سخنرانی افراد منتسب به فتنه 88 را به شهرستان خمینی شهر گرفته و در دادن مکان و مجوز به جوانان انقلابی برای برگزاری جلسات تبیینی داده شود.

کدخبر: 504992
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۴/۲۶ @ ۱۶:۰۸


به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، تشکل های دانشجویی و جوانان انقلابی شهرستان خمینی شهر در نامه ای خطاب به معاون امنیتی سیاسی فرماندار شهرستان خمینی شهر مطالبی را عنوان و تذکرات رهبری در خصوص مسائل سیاسی جامعه را مطرح کردند تا مسئولین شهرستانی هوشیار و مراقب عوامل ضد انقلاب باشند.

دانشجویان انقلابی خمینی شهر از معاون فرماندار شهرستان خواستند با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب جلوی ورود و سخنرانی افراد منتسب به فتنه 88 را به شهرستان خمینی شهر گرفته و در دادن مکان و مجوز به جوانان انقلابی برای برگزاری جلسات تبیینی داده شود.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

معاونت محترم سیاسی فرمانداری شهرستان خمینی شهر

برادر گرامی جناب آقای مجتبی راعی

ضمن عرض سلام و آرزوی موفقیت برای حضرتعالی در انجام وظایف قانونی و شرعیتان و همچنین تقدیر وتشکر از زحمات برادر بسیجی ستار رجبی معاونت پیشین سیاسی فرمانداری که بحق در دوران تصدی ایشان فضای شهر در حوزه امنیت، بویژه امنیت سیاسی باتوجه به این که در این دوران 2 انتخابات نیز برگزار گردید، ازآرامش بسیار خوبی برخوردار بود.

آنچه باعث شد تا این مرقومه بصیرتی را به حضرتعالی تقدیم نمائیم دغدغه ها و هشدار های مستقیم و غیر مستقیم مقام معظم رهبری است که تاکنون 2مرتبه در سخنرانی های عمومی در غالب تذکری پدرانه به فرزندان انقلابی خویش فرموده اند. همان فرزندان بی شماری که در نگاه برخی در داخل کشور و همسو با جبهه رو به اضمحلال استکبار آنان را تندرو، خشونت طلب ،غیرعاقل و… می نامند و همین افتخار بس که ولی امر مسلمین، خود را ارادتمند آنان می دانند و با این کلام هادیانه خویش و به سنت امام راحل عظیم الشان موالاتی را رقم میزنند که در سوی دیگر آن میلیونها جوان عاشق فدایی اسلام ، انقلاب و رهبری در سراسر جهان می درخشد.

و اما دغدغه های مقام معظم رهبری :

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع شرکت‌کنندگان در سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، ایمان به خدا و کفر به طاغوت را مبنای اصلی و واقعی اقتدار دانستند و با تأکید بر اینکه آمریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است، گفتند: امروز مهم‌ترین وظیفه علما، روشنفکران و نخبگان، «روشنگری» و «جهاد تبیینی» در قبال فریبکاری‌های طواغیت است و امت اسلامی نیز باید فریب وعده‌های قدرت‌ها را نخورد و از تهدیدهای آنها هم نهراسد.

حضرت ایشان در جمع پاسداران در دانشگاه افسری امام حسین ضمن صدور مجدد فرمان جهاد کبیر فرمودند:

وظیفه‌ی تبیین، امروز بر دوش همه است…اینکه بنده روی تبیین، این‌همه تکیه می کنم، برای خاطر این است که امروز این جهاد کبیر به میزان زیادی متوقّف به تبیین است؛ تبیین، بیان کردن، روشنگری؛ امروز روشنگری لازم است. سعی کنید ذهنها را با عمق‌یابی، به اعماق حقایق و مسائل برسانید… یک نکته هم این است که تبیین را اساس کار بدانید. بنده میبینم گاهی اوقات یک جماعتی، یک افرادی، جوانهای احتمالاً صالح و مؤمنی با یک کسی مخالفند یا با یک جلسه‌ای مخالفند، بنا می کنند هیاهو کردن و جنجال کردن و شعار دادن؛ بنده با این کارها موافق نیستم. این هیچ فایده‌ای ندارد؛ این را من از قدیم به کسانی که در این کارها بودند، همواره سفارش کرده‌ام. اینکه بروند در یک مجلسی، چون فلان‌کس سخنرانی می کند که شما مثلاً او را قبول ندارید -ممکن هم هست حق با شما باشد یا نباشد- برویم این مجلس را خراب کنیم، به‌هم بزنیم؛ نه، این هیچ فایده‌ای ندارد. فایده در تبیین است، فایده در کار درست است، در کار هوشمندانه است؛ اینها است که فایده دارد. گاهی اوقات بعضی‌ها از روی اغراضی این کارها را می کنند، به پای بچّه‌های مؤمن و حزب‌اللّهی می‌اندازند؛ حواستان به این هم باشد.

همچنین ایشان در جمع دانشجویان در مراسم افطاری فرمودند:

بنده قبلاً هم گفته‌ام، الان هم می گویم، ده بار دیگر هم می گویم؛ من با به هم زدن مجلس مخالفم؛ هر مجلسی که میخواهد باشد. به هم زدن مجلس یک کاری است بی‌فایده و احیاناً مضر؛ اقلّش این است که بی‌فایده است، اکثرش این است که مضرّ است. چه لزومی دارد؟ خیلی خب، آنها آنجا جلسه تشکیل داده‌اند و علیه فلان مبنای انقلابی دارند بحث می کنند؛ بسیار خوب، شما همان‌جا اعلام بکنید که فردا یا پس‌فردا ما در اینجا جلسه تشکیل می دهیم و درباره‌ی این موضوع بحث خواهیم کرد. دعوت کنید، دانشجویان را جمع کنید، بحث کنید، پنبه‌ی آن حرف را بزنید، تمامش کنید؛ این خوب است. مخاطبینی پیدا می کنید، کسانی هستند، دانشجو بالاخره دنبال فهمیدن حقیقت است.

وهمچنین باز در همان مراسم برای دیگر بار فرمودند:

در دفاع از نظام اسلامی هیچ تقیّه نکنید و صریح باشید؛ نظام اسلامی مایه‌ی افتخار است. بله، در دنیا و در داخل، کسانی هستند که بخواهند نظام اسلامی را کم‌قدر جلوه بدهند -هستند کسانی از این قبیل- امّا اینها اشتباه میکنند و راه غلطی را دارند میروند؛ بعضی‌ها عمداً، بعضی‌ها هم از روی ناآگاهی. نظام اسلامی مایه‌ی شرف است، مایه‌ی افتخار است؛ دشمن شما نقصها را میبیند و با تکیه‌ی بر آن نقصها و قصورها و کمبودها مدام میخواهد بزند توی سر انقلاب؛ در قبال آن نقصها و کمبودها، چندین برابر پیشرفت هست، موفّقیّت هست.

وهمچنین باز در همان مراسم فرمودند:

رسم شده که از امام و نظام و انقلاب دم بزنند امّا با کسی هم که میگوید «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» همکاری کنند یا از او حمایت کنند؛ این نمیشود. موضع بنده در این مورد کاملاً صریح است؛ من بارها گفته‌ام که برای من این تقسیمات اصولگرا و اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب مدرن و سنّتی و از این حرفهایی که میزنند، مطرح نیست؛ من به این اسمها اصلاً اهمّیّتی نمی دهم و توجّه ندارم؛ به محتواها کار دارم؛ امّا روی مسئله‌ی فتنه حسّاسم. حالا البتّه اکثر کسانی که در آن تظاهرات شرکت داشتند مردم معمولی بودند و هیچ تقصیری هم نداشتند امّا یک عدّه‌ای سردمداری میکردند، یک عدّه هم سوءاستفاده کردند و گفتند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»؛ دیگر از این صریح‌تر؟ آیا این شعار داده شد یا نه؟ خب اگر این شعار داده شده، تبرّی از این شعار، آن روز هم لازم بود و باید میکردند که نکردند، حالا هم یک عدّه‌ای از آنها حمایت بکنند، آن‌وقت دم از امام و طرف‌داری از امام و طرف‌داری از نظام و طرف‌داری از انقلاب هم بزنند! این نمیشود، این قابل قبول نیست. این پدیده‌ی بسیار بدی است، پدیده‌ی زشتی است، این پدیده را ما اصلاً نمی‌پسندیم.

بدون تردید هشدار های مکرر ایشان آنهم در مراسمات عمومی حکایت از وجود طرح وتوطئه ای دارد که هوشیاری هرچه بیشتر نخبگان و مسئولین متعهد را انهم جهت پیشگیری و نه درمان نیاز دارد. این هشدارها علاوه بر انکه یک موضوع مداوم وهمیشگی است، در عین حال در شرایط فعلی نظام که به چند مسئله آن اشاره میشود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

1-بستر ایجاد شده غیر قانونی و غیر شرعی و کاملا در تضاد با منافع ملی. طرح مجدد جرم زدائی، تریبون داری و حتی بازگشت فتنه و فتنه گران در چند سال اخیر بویژه در مراکز اموزشی و دانشگاهی و بعضا تصمیم گیری

2-آشکار شدن هرچه بیشتر و روزافزون دشمنی جبهه استکبار علیه انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی به رغم خوش باوری کور و بعضا هدفمند برخی از مسئولین و در عین حال هشدارهای صریح مقام معظم رهبری در خصوص حرمت بزک کردن دشمن .همچنین آشکار شدن زیان باری (نه بی ثمر بودن) هرگونه گفتگو با امریکا و دلخوش کردن به کاغذ قابل اشتعالی بنام برجام و صد البته حجم گسترده پرسشهای مردم با شرفی که به تبعیت از ولی امر خویش وبه دنبال اصرار هنجار شکنانه برخی به مسئولین خود فرصت دادند تا ادعای خود را مبنی برحل مشکلات با گفتگوی با کدخدای خود ساخته باور شده توسط عناصر سست عنصر به اثبات برسانند وحال آنکه نه تنها گشایشی صورت نگرفت که مشکلات ،تهدیدات و اهانتها به این ملت روزافزون شد.

3- انتخاباتی شدن فضای کشور در آینده ای نزدیک با توجه به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده (با توجه به دو بند قبلی خیلی زود نیز اتفاق خواهد افتاد) که به طور طبیعی و البته غیر منطقی جریانات سعی خواهند کرد با دوقطبی سازی، فضای پرسشگری و پاسخگوئی را به سمت و سوی خاصی جهت دهند و موضوعات اصلی مورد نظر مردم را به حاشیه برانند و احیانا با ایجاد آشوب و بلوا به بهانه میتینگ های انتخاباتی و طرح مسائل ساختار شکن و عبور از خط قرمزهای نظام، فتنه 88 را باز طراحی کرده و به زعم خود با رفع نواقص و معایب آن فتنه و با بهره گیری ازشرایط ایجاد شده مثل نا امیدی نسل جوان از کارآمدی نظام ناشی از فیشهای نجومی و امثال آن، این بار فتنه را به ثمر برسانند و شعار خود که عبارت بود از “انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است”را دنبال نمایند .

لذا انچه وظیفه ماست و با نگاه شرافتمندانه انقلابی و قانونی وشرعی وظیفه شماست این است که قبل از هرگونه اتفاقی اقدام به پیشگیری کنیم .

جوانان بی شمار مؤمن بصیر و انقلابی هیچ گاه فرصت تبیین و روشنگری را که امروز بیش از پیش فرمان جهاد آن را ولی امر فریاد کرده اند با هوچی گری و ایجاد بلوا و برهم زدن مجالس عوض نکرده و نخواهند کرد.«در اکثر قریب به اتفاق مواردی از این دست که مجال گزارش آن به مردم فراهم نشده مشخص گردیده که عوامل نفوذی خود مجالس را بر هم زده اند و نیروهای انقلابی را متهم می کردند. »

لیکن همچون همیشه تابع فرمان ولی امر خویش میباشیم و برخود نیز فرض میداریم تا اقدامی پیشگیرانه و به فرموده ولی امر در وقت لازم و در منظر افکار عمومی که خواهان آزادی و امنیت و شفافیت به دور از هر گونه فتنه و شبهه برای تصمیم گیری درست به مسئولین مستقیم صدور مجوز برگزاری مراسمات سیاسی و در نهایت انتخاباتی اعلام نماییم تا وظیفه ی خود را با هوشیاری کامل، تعهد به اسلام و انقلاب و مکتب امام و شهدا به درستی انجام دهند. که آن وظایف عبارتنداز:

1-جلوگیری از ورود عناصر مسئله دار و دارای تابلو و محکومیت در فتنه های پس از انقلاب به ویژه فتنه امریکایی اسرائیلی سال 1388.

2-تذکر جدی به چهره های جدید وابسته به جریان فتنه1388 پیش از ورود به شهرستان مبنی بر پرهیز جدی از هرگونه ساختار شکنی و جنجال آفرینی.

3-در صورت بروز موردی از این دست ایجاد فرصتی مناسب و دراسرع وقت و در صورت امکان در همان مکان ، جهت پاسخگویی صریح و انقلابی برای جوانان شهر و دلسوزان انقلاب فراهم گردد.

امید است همه ما با بهره گیری از منویات مقام عظمای ولایت بتوانیم در اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی که یادگار امام شهیدان ، شهدای انقلاب ، شهدای جنگ تحمیلی ، شهدای ترور و شهدای دفاع از حرم است موفق باشیم.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان خمینی شهر

اعضای اتاق فکر برنامه فرهنگی ، اجتماعی صندلی داغ

والسلام علی عباد الله الصالحین

انتهای پیام/ع