صفحه اصلی » سیاسی » هدف استکبار از کودتای نافرجام ترکیه تضعیف کشورهای اسلامی در منطقه بود

امام جمعه زرین شهر:

هدف استکبار از کودتای نافرجام ترکیه تضعیف کشورهای اسلامی در منطقه بود

حجت الاسلام باقریان یکی از اهداف کودتای ترکیه را تضعیف کشورهای اسلامی در منطقه برشمرد و تشریح کرد: جبهه استکبار درصدد است تا از هر روشی برای نابودی و تضعیف کشورهای اسلامی استفاده نماید و مسئولان ترکیه باید به خود بیایند و راه خود را از آمریکا و اسرائیل جدا کنند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۶ - جمعه ۱۳۹۵/۰۵/۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از لنجانا، حجت الاسلام و المسلمین قاسم باقریان در خطبه های نماز جمعه این هفته زرین شهر با اشاره به کودتای نافرجام در ترکیه گفت: آمریکا حتی به ترکیه که حامی او در منطقه بود هم رحم نکرد.

امام جمعه زرین شهر با بیان اینکه مسئولان ترکیه باید به خود بیایند و راه خود را از آمریکا و اسرائیل جدا کنند، خاطرنشان کرد: همراهی با شیطان سرنوشت تیره و تاریکی را به دنبال خواهد داشت که نمونه بارز آن را در کودتای نافرجام ترکیه شاهد بودیم.

وی یکی دیگر از اهداف کودتای ترکیه را تضعیف کشورهای اسلامی در منطقه برشمرد و تشریح کرد: جبهه استکبار درصدد است تا از هر روشی برای نابودی و تضعیف کشورهای اسلامی استفاده نماید و در این زمینه تا حدقابل توجهی هم موفق بوده است.

خطیب نماز جمعه زرین شهر ادامه داد: استقلال و توسعه اقتصادی و فرهنگی کشورهای منطقه در ادبیات سیاسی سردمداران استکبار به ویژه آمریکا جایگاهی ندارد و همه متحدین غرب باید زیر سلطه این کشورها قرار داشته باشند.

حجت الاسلام باقریان وحدت جهان اسلام در شرایط فعلی را ضروری دانست و تصریح کرد: دشمنان قسم خورده اسلام به دنبال ایجاد شکاف بین مسلمانان هستند و در راستای اجرایی شدن این توطئه از هر روشی بهره می برد.

امام جمعه زرین شهر با تاکید بر ایستادگی در مقابل مستکبران عالم افزود: وحدت، مقاومت و هجمه به دشمنان از جمله اقداماتی است که باید به صورت همزمان در دستور مسلمانان جهان قرار گیرد.

حجت الاسلام باقریان در ادامه با اشاره به سالروز تشکیل اولین نماز جمعه در کشور یادآور شد: پنجم مرداد ماه سال هزارو سیصدو پنجاه و هشت سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در کشورمان به امامت مرحوم آیت‌الله طالقانی و به دستور امام راحل (ره) است.

امام جمعه زرین شهر در پایان با توجه به برکات معنوی نماز جمعه اظهار کرد: امروزه نماز جمعه در کشورمان با حضور مسلمانان همدل و همزبان به پایگاه عظیمی تبدیل شده است که در آن ترویج و توصیه مردم به اصول و ارزش های اسلام ناب محمدی(ص) جریان دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 − یک =