صاحب نیوز

22961

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا:

وجود 6161 ورزشکار در شهرضا / کسب 11 مقام برون مرزی در سال گذشته

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا گفت: ازجمله اقدامات سال گذشته اداره ورزش و جوانان می‌توان به تجهیز خوابگاه ورزشکاران و فنس کشی ورزشگاه قدس شهرضا اشاره کرد.

کدخبر: 510354
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ @ ۱۹:۱۳


به گزارش صاحب نیوز به نقل از شهرضانیوز، علی‌نقی انصاری عصر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام‌شده در اداره ورزش و جوانان شهرضا در سال گذشته، گفت: شهرستان شهرضا دارای 42 هیئت ورزشی است که مجموعاً شامل 74 رشته ورزشی می‌شود.

وی بابیان این‌که 26 باشگاه ورزشی در شهرضا فعالیت می‌کنند، گفت: ما در شهرستان شهرضا 3841 ورزشکار مرد و 2320 ورزشکار زن داریم که مجموع ورزشکاران ما را به عدد 6161 نفر می‌رساند.

انصاری با اشاره به اقدامات انجام‌شده در سال گذشته، خاطرنشان کرد: ازجمله اقدامات سال گذشته می‌توان به تجهیز خوابگاه ورزشکاران با اعتباری بالغ‌بر 10 میلیون تومان، فنس کشی ورزشگاه قدس شهرضا با اعتباری بالغ‌بر 140 میلیون تومان و تکمیل چمن مصنوعی این ورزشگاه با اعتباری بالغ‌بر 100 میلیون تومان اشاره کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا ادامه داد: از دیگر اقدامات سال گذشته تجهیز سالن عفاف به حلقه بسکتبال سقفی با بودجه 15 میلیون تومانی، تعمیرات اماکن ورزشی با اعتبار 10 میلیون تومانی، تکمیل سالن جرم افشار با 60 میلیون تومان اعتبار و پرداخت دیون استخر دریا معادل 60 میلیون تومان بوده است.

وی با اشاره به اعزام 146 مورد تیم ورزشی به مسابقات درون استانی، گفت: ما در سال گذشته موفق شدیم در 45 مورد تیم‌های خود را به مسابقات قهرمانی کشور و 6 مورد نیز به مسابقات برون‌مرزی آسیا، غرب آسیا، قهرمانی جهان، جام جهانی و سبکی اعزام کنیم.

انصاری با اشاره به مقام‌های کسب‌شده توسط ورزشکاران شهرضا در سال گذشته، اعلام کرد: ورزشکاران ما در سال گذشته موفق به کسب 425 مقام استانی، 74 مدال و مقام کشوری، قهرمانی کشور، منطقه‌ای و سبکی و 11 مورد مدال و مقام برون‌مرزی شدند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا گفت: یکی از رسالت‌های ما ترویج ورزش همگانی است که در این راستا ما در سال 94، 7 همایش پیاده وری، 3 کوهگشت و 4 ایستگاه ورزشی برپا کردیم.

انصاری افزود: در جهت ترویج ورزش همگانی اقداماتی از قبیل برگزاری جلسه توسعه ورزش در شهرستان برای شهروندان، اجرای برنامه یک روز شاد برای سالمندان در خانه مهر، اختصاص یک سانس رایگان از استخر ویژه مسئولین، اختصاص سانس استخر با 60 درصد تخفیف ویژه سالمندان و اختصاص یک سانس سالن شهید طحانی ویژه نیروی انتظامی جهت ورزش صبحگاهی انجام‌شده است.

وی اظهار کرد: در هفته تربیت‌بدنی سال 94 برنامه‌هایی از قبیل صعود به قله دنا مورخ 2 و 3 مهرماه در سمیرم، ورزش صبحگاهی در ایستگاه شماره 2 با حضور 60 نفر، برگزاری مراسم عزاداری در محل زورخانه پوریای ولی با حضور روسای هیئت‌ها و ورزشکاران، دیدار با آقای سالاری از ورزشکاران پیشکسوت و شاعر شهرضا و اجرای برنامه صبحگاهی در مدرسه بهرامی با اجرای حرکات تکواندو و ورزش صبحگاهی و خواندن زیارت عاشورا انجام‌شده است.

انصاری ترویج و گسترش ورزش را یکی از راه‌های مهم و قابل‌اعتماد برای کاهش میزان اعتیاد در جامعه دانست و گفت: در همین راستا اداره ورزش و جوانان شهرضا در برپایی نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در شهرستان شرکت کرد و جلسات و کارگاه‌های آموزشی با موضوع آشنایی با مواد مخدر، روان‌گردان‌ها برای جامعه هدف ورزشکاران برگزار کرده است.

وی ادامه داد: این اداره در هفته دفاع مقدس نیز برنامه‌هایی از قبیل برگزاری مسابقات والیبال خواهران، برگزاری همایش پیاده‌روی در محله قشقایی با شرکت 400 نفر و برگزاری مسابقات دارت بانوان با شرکت 30 نفر اجرا کرده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا با اشاره به اقدامات انجام‌شده در زمینه جوانان شهرستان، گفت: بخش دیگری از توان اداره به جامعه جوان شهرستان اختصاص می‌یابد که در این راستا برنامه‌هایی از قبیل برپایی جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور حاج‌آقا آقاجانی امور جوانان استان اصفهان در زمینه ازدواج و اشتغال جوانان، برگزاری جشن میلاد حضرت علی‌اکبر زورخانه پوریای ولی و برگزاری مشاور ازدواج به‌صورت نیم‌بها با همکاری بهزیستی در طول هفته جوان اجراشده است.

انتهای پیام/ع