صفحه اصلی » بین الملل » عناوین برتر بین الملل » هیئت بین‌المللی دفاع از محمد مرسی تشکیل شد

هیئت بین‌المللی دفاع از محمد مرسی تشکیل شد

حزب عدالت و آزادی وابسته به اخوان المسلمین برای دفاع از رئیس جمهوری مخلوع مصر و دیگر اعضای وابسته به جماعت اخوان المسلمین هیئت وکلای مدافع بین‌المللی تشکیل داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۴

به گزارش صاحب نیوز به نقل از تسنیم، هیئت دفاع بین المللی مکلف به دفاع از محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع مصر و دیگر رهبران وابسته به اخوان المسلمین پس از تشکیل در لندن در نخستین اقدام خود در دفاع از آنها،‌ از سلطه قضایی مصر به دلیل بد رفتاری با موکلانشان به دادگاه جنایی بین‌الملل شکایت کردند.

این هیئت دفاع بین المللی همچنین تصمیم گرفته است در روز دوشنبه آینده با برگزاری کنفرانسی مطبوعاتی در لندن در باره روند محاکمه مرسی و دیگر رهبران جماعت اخوان المسلمین در مصر آگاه سازی کنند.

حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین مصر که این گروه را تشکیل داده هدف از انتخاب تیم بین المللی از وکلا برای دفاع از مرسی و دیگر رهبران جماعت اخوان المسلمین را به دلیل غیرقانونی دانستن بازداشت این جماعت و زندانی شدن محمد مرسی دانسته است.

در تیم دفاع از محمد مرسی و دیگر رهبران جماعت اخوان المسلمین مصر اسامی وکلای معروف و بنامی همچون الطیب علی وکیل انگلیسی پاکستانی الاصل، لرد کین مکدونالد دادستان سابق کل انگلیس، مایکل مانسفیلد وکیل انگلیسی متخصص مسائل مربوط به حقوق بشر که هم وی و هم کین مکدونالد هر دو از مشاوران ملکه انگلیس هستند و آخرین عضو شناخته شده این هیئت دفاع، جان دوگارد وکیل آفریقای جنوبی و کمیسر سازمان ملل در امور حقوق بشر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد