صفحه اصلی » اجتماعی » باغبهادران رتبه سوم جذب گردشگر استان اصفهان را به خود اختصاص داد

شهرداری باغبهادران؛

باغبهادران رتبه سوم جذب گردشگر استان اصفهان را به خود اختصاص داد

شهردار باغبهادران متذکر شد: مسئولان باید هرچه سریعتر فکری به حال مشکلات پساب فاضلاب روستاهای چم آسمان بکنند چرا که در غیر این صورت خسارات جبران ناپذیری را در سطح استان متحمل خواهیم شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۵/۱۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از لنجانا، نشست خبری شهردار و شورای شهر باغبهادران با اصحاب رسانه استان اصفهان ساعاتی قبل به پایان رسید.

شهردار باغبهادران در این نشست با اشاره به لزوم توسعه خدمات شهری و برنامه محور در این منطقه متذکر شد: با توجه به حجم تقاضاها و گستردگی ماموریت های موجود در شهرداری ضروری است تا برنامه ها و ماموریت های این اداره به صورت کارشناسی شده تدوین شود.

محمدی با تاکید بر مشارکت دادن مردم در تصمیم گیری های شهری خاطرنشان کرد: خدمات و رسالت های شهرداری برای آسایش و توسعه خدمات شهری صورت می گیرد و با توجه به این مهم ضروری است تا مردم هم در این تصمیم گیری ها دخیل باشند.

وی از رشد 42 درصدی بودجه شهرداری در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: بودجه سال 95 شهرداری باغبهادران بالغ بر 85 میلیارد ریال است که این رقم در مقایسه با آمار و ارقام سال های پیشین با رشد 42 درصدی همراه بوده است.

محمدی با اشاره به فعالیت های عمرانی این شهرداری در سال 95 یادآور شد: احداث باغ بانوان باغ بهادران، احداث میدان هجرت، آزادسازی بخش عمده ای از پارک ساحلی شهر، احداث پارک بصیرت و احداث پارک آبی باغ بهادران از جمله موارد در دست اقدام شهرداری است.

شهردار باغ بهادران با بیان اینکه 38 درصد از بودجه شهرداری در سال 94 از درآمدهای محلی شهرداری تامین شده است اظهار کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم این عدد در سال 95 به 48 درصد برسد که البته این مهم جز با همکاری مردم فهیم و قانون مدار شهر میسر نخواهد شد.

وی رسیدگی مسئولان به مشکلات پساب فاضلاب روستاهای چم آسمان را امری ضروری برشمرد و اظهار کرد: مسئولان باید هرچه سریعتر فکری به حال این مشکل بکنند چراکه در غیر این صورت خسارات جبران ناپذیری را در سطح استان متحمل خواهیم شد.

محمدی در پایان از رتبه سوم شهر باغبهادران در زمینه جذب گردشگر استان اصفهان خبر داد و تصریح کرد: شهر باغ بهادران در ابتدای سال جاری و با بیش از 65 هزار گردشگر، بعد از شهرهای اصفهان و کاشان رتبه سوم جذب گردشگر را به خود اختصاص داد.

در حاشیه این نشست امینی عضو شورای اسلامی شهر باغبهادران یادآور شد: علارغم وجود دو تصفیه خانه بزرگ آب شرب در کنار باغ بهادران، متاسفانه مردم این شهر از لحاظ آب آشامیدنی در وضعیت نامطلوبی به سر می برند.

امینی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان برای کاهش مشکلات فرهنگی ناشی از گردشگری در این منطقه اقدامی انجام داده اند یا خیر، پاسخ داد: خوشبختانه باغ بهادران در سطح بالایی از اعتقادات و آداب و رسوم اصیل ایرانی برخوردار است تا جایی که بسیاری از آثار باستانی این شهر قدمت چهار هزار ساله دارند.

وی ادامه داد: شناسنامه دار شدن ویلاهای موجود در باغ بهادران و نیز تقویت برنامه های فرهنگی در این منطقه می تواند تا حد قابل توجهی در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

به گزارش لنجانا در پایان این مراسم و با حضور مسئولان از خبرنگاران حاضر در برنامه تقدیر به عمل آمد.

در ادامه تصاویر مربوط به این نشست را می بینید:

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد