صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » خبرنگاران نباید تحت تاثیر مسایل سیاسی و جریانات قرار گیرند

شهردار فلاورجان:

خبرنگاران نباید تحت تاثیر مسایل سیاسی و جریانات قرار گیرند

امیر احمد زندآور گفت: از شرایط مهم و ویژه یک خبرنگار این است که در تمام وقایع منصفانه عمل کند، واقع بین و واقع گو باشد و تحت تاثیر مسایل سیاسی و جریانات قرار نگیرد و وقتی خبرنگاری خوب نبیند قطعا نمی تواند خوب اطلاع رسانی کند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۵/۲۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پلنا، شهردار فلاورجان ظهر چهارشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد با اشاره به اینکه ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید صارمی به عنوان روز خبرنگار نام گذاری شده است؛ گفت: از وظایف خبرنگار این است که نگاهش به سمت جامعه باشد و نه مسایل حزبی، برای جامعه مهم است که خبرنگار به چه سمتی نگاه می کند.

وی اضافه کرد: بها دادن به خبرنگار موضوعی است که در جامعه ما مغفول مانده است و اگر این دید در دولت ها کمی از روی خبرنگاران برداشته می شد قطعاً جامعه در آگاهی موفق تر بود و این دولت در این زمینه قدم های خوبی برداشته است.

وی افزود: از شرایط مهم و ویژه یک خبرنگار این است که در تمام وقایع منصفانه عمل کند، واقع بین و واقع گو باشد و تحت تاثیر مسایل سیاسی و جریانات قرار نگیرد و وقتی خبرنگاری خوب نبیند قطعا نمی تواند خوب اطلاع رسانی کند.

امیر احمد زندآور با اشاره به اینکه در کشور ما همه به مسایل از دید حزب خود نگاه می کنند و این مساله برای جامعه مفید نیست خاطر نشان کرد: شهرستان فلاورجان از کمبود مطبوعات و نداشتن یک خانه مطبوعات رنج می برد.

وی ادامه داد: هرچه بتوانیم در زمینه تنویر افکار عمومی قدم برداریم قطعاً این مساله می تواند در مسائل مختلف کشور موثر باشد و رسانه ها اگر در جهت صلاح مردم با نگاه بیطرفانه پیش بروند می توانند به پیشرفت جامعه کمک نمایند.

شهردار فلاورجان در ادامه با ذکر این مطلب که شهرداری یک نهاد مردمی است تاکید کرد: شهرداری هر قدر در مسایل فرهنگی حرکت کند باز هم کم است زیرا این وظیفه این نهاد است که در زمینه های مختلف فرهنگ سازی کند.

وی با اشاره به این مطلب که اگر کسی در جایگاهی قرار بگیرد و از آن استفاده سیاسی کند خائن است اظهار کرد: یکی از اهداف ما در شهرداری فلاورجان ارتقاء جایگاه این شهر در استان بوده است به طوری که در بین ۱۰۷ شهرداری استان همواره فلاورجان جز هفت شهرداری برتر نشان داده شده است.

وی همچنین در پایان با گفتن این مطلب که با توجه به موانع موجود به یک سوم اهداف خود در این شهر نتوانسته ایم برسیم گفت: نجف آباد ظرف مدت ده سال تغییرات بنیادی خوبی را به خود دید و فلاورجان متاسفانه چسبیده به اصفهان با توجه به وجود عوامل مخرب و موانع هنوز نتوانسته است به جایگاه و پیشرفت واقعی خود برسد.

در پایان این مراسم از تعدادی از خبرنگاران و افراد فعال در امر اطلاع رسانی شهرستان با اهدای لوح توسط شهردار تجلیل به عمل آمد.

99995068

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده + شانزده =