صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » ۵ اثر هنری کودکان اصفهانی حائز رتبه برتر کشوری شد/ تصاویر

در مراسم اختتامیه جشنواره رضوی اصفهان

۵ اثر هنری کودکان اصفهانی حائز رتبه برتر کشوری شد/ تصاویر

جشنواره رضوی در ۶۰ مرکز پرورش فکری کودک و نوجوان در سطح استان اصفهان در سه شاخه فرهنگی، هنری و ادبی با ۸ رشته معرفی شخصیت، قصه گویی، نشریه دیواری، کاردستی، نقاشی، خوشنویسی، شعرسرایی و داستان سرایی برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۳ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۵/۲۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از ندای اصفهان، امروز عطر «رضا رضا» در فضای سرشار از معصومیت و پاکی در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان اصفهان واقع در بوستان کودک پیچید. کودکانی که یک سال به یمن چهاردهمین جشنواره رضوی دلهایشان مأنوس با نام و یاد امام رضا علیه السلام شده بود. امروز در کنار خانواده های خود آیین اختتامیه این جشنواره را برپا کردند.

جشنواره رضوی در ۶۰ مرکز پرورش فکری کودک و نوجوان در سطح استان اصفهان از سال گذشته و در سه شاخه فرهنگی، هنری و ادبی با ۸ رشته معرفی شخصیت، قصه گویی، نشریه دیواری، کاردستی، نقاشی، خوشنویسی، شعرسرایی و داستان سرایی برگزار گردید.

حاصل فعالیت کودکان و همراهی و همیاری مربیان و خانواده ایشان تولید ۸۰۰ اثر در رشته های فوق بود که از میان آنها ۸۰ اثر انتخاب و به تهران ارسال گردید.

لازم به ذکر است از میان آثار ارسال شده ۵ اثر در سطح کشوری حائز رتبه شده که امروز جوایز خود را دریافت کردند.

7

6

8

اتفاقی که برای مدالها افتاد معرفی شخصیت جهان پهلوان تختی بود که توسط خانم فاطمه قاسمی تهیه و تدوین گردید. این کودک عزیز طی تهیه اثر خود به بیان نقش امام رضا در زندگی محمدرضا تختی پرداخته و سیر تقدیم مدالهای او را به موزه آستان قدس رضوی ترسیم نموده است.

«شاعر پرافتخار» شرح زندگی دعبل خزایی است که مریم روحانی آنرا تهیه نموده بود.

علاوه بر آن نقاشی طنین نظری و معصومه نظری، قصه گویی خانم سمیه پسندی و سونا فتحعلی زاده نیز مقام کشوری کسب کردند.

مجری برنامه امروز کوثر یارمحمدی دختر ۷ ساله ای بود با دو صفحه رزومه افتخار آمیز شامل دوره های گذرانده، دیپلم های افتخار، مدالهای دریافتی، تقدیرنامه ها، و… از داخل و خارج کشور.

پایان بخش برنامه ی اختتامیه و قبل از اهدای جوایز سخنرانی آقای حامد عسگری فر ریاست کانون پرورش فکری کودک و نوجوان بود که با زبانی کودکانه یک صفت از خدا (کتمان سر)، یک صفت از پیامبر (مردم داری) و یک صفت از امام رضا (صبوری) را شرح دادند و از همه کودکان خواستند که به کارهایشان رنگ خدایی بزنند.

قبل از سخنرانی، گروه سرود مرکز شماره سه به اجرای دو کار زیبا درمورد امام رضا پرداختند. آقای یزدخواستی نوجوان ۱۶ ساله که رهبر این گروه بود ضمن ابراز خوشحالی از انجام کار فرهنگی رضوی خود و گروهش، گفت: من در ابتدای کار از بچه ها خواستم یک لحظه چشم هایشان را ببندند و امام رضا را جلوی چشم خود تصور کنند و به ایشان عرض کنند که این کار را برای آن امام عزیز و بزرگوار انجام می دهند و ضمنا حاجاتشان را نیز بخواهند.

نکته قابل توجه اینکه اعضای گروه همگی ابراز می کردند که ما موقع تمرین آرامش خاص و منحصر به فردی از لحاظ روحی و روانی پیدا می کردیم که برایمان خیلی دوست داشتنی و لذت بخش بود.

5

2

3

4

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 + 13 =