صاحب نیوز

IMG_5928 copy

فرمانده سپاه شهرستان مبارکه:

مسجد مرکز اجتماع، وحدت، هم اندیشی و تربیت نیروهای انقلابی است

سرهنگ رسول قاسمی گفت: اگر مسجد نبود، نه دین پیامبر به ما می رسید و نه انقلاب پیروز می شد.

کدخبر: 531689
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ @ ۰۸:۴۰


به گزارش صاحب نیوز به نقل از مبارکه نا، فرمانده سپاه شهرستان مبارکه شامگاه یکشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی مسجد تصریح کرد: 30 مرداد سال 1348 مسجدالاقصی به دست صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد، به همین مناسبت به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و تصویب سازمان کنفرانس اسلامی، این روز به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شد.

سرهنگ رسول قاسمی گفت: رژیم غاصب صهیونیستی با آتش زدن مسجد الاقصی قصد داشت که جایی برای خودش در قلب اسلام باز کند، اما سست ترین خانه های عنکبوت را برای خود ساخت.

وی افزود: رژیم غاصب صهیونیستی باید بداند که جهان اسلام جهاد با صهیونیست را آویزۀ گوش خود قرار داده  است.

فرمانده سپاه ناحیه مبارکه عنوان کرد: مسجد سازی، نخستین اقدام پیامبر اسلام(ص) در بدو ورود به مدینه بود.

وی بیان کرد: حضرت محمد(ص) پس از هجرت درصدد تشکیل حکومت اسلامی بود و از این رو نیاز به کادرسازی و تربیت نیرو و فضایی برای رسیدگی به مسائل دینی و دنیوی مردم بود که برای تحقق آن، اقدام به بنای مسجد کرد.

سرهنگ قاسمی با بیان اینکه مسجد، مرکز همه خوبی هاست، افزود: امام راحل(ره) به خوبی این ظرفیت را شناخت و از آن استفاده کرد و دوام و بقای انقلاب به توجه به مساجد وابسته است.

وی با بیان این مطلب که اگر مسجد نبود، نه دین پیامبر به ما می رسید و نه انقلاب پیروز می شد، بیان کرد: مسجد مرکز اجتماع، وحدت، هم اندیشی، صمیمیت، همدلی، تربیت نیروهای اسلامی و انقلاب است.

فرمانده سپاه ناحیه مبارکه با بیان اینکه مسجد به عنوان تضمین انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: امروزه باید عزم را جزم کرد تا بتوانیم با برجسته کردن مساجد و پویا نشان دادن آن در مقابل با دشمن سر بلند باشیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن به نقش و جایگاه مساجد به خوبی پی برده است و از این رو تمام قد در برابر مسجد و نیروهای مسجدی ایستاده است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهند در جامعه نفوذ کنند به سراغ مسجدی ها می روند.

سرهنگ قاسمی با بیان اینکه مسجد جایی است که نیروهای مومن و متعهد دور هم جمع می شوند و برای رسیدن به اهداف برنامه ریزی می کنند، ادامه داد: دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی از ابزار فرهنگی، بهره می گیرد و ما نیز باید از همین راه به مبارزه برخیزیم.

فرمانده سپاه ناحیه مبارکه به ضرورت به روز کردن فعالیت های مسجدی اشاره و بیان کرد: در این دهه چه نیازهایی برای نسل جوان وجود دارد و کدام کارکردهای فرهنگی مسجد بیشتر جوانان و نوجوانان را جذب می کند که باید روی همان ها برنامه ریزی کنیم.

** مساجد محور و مکان ترویج معارف دینی و اسلامی هستند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مبارکه تصریح کرد: 31 مرداد هر سال به نام روز مساجد و آغاز هفته گرامیداشت مساجد نامگذاری شده است.

حجت‌الاسلام حسین کیانی با بیان اینکه محور و مکان ترویج معارف دینی و اسلامی در مساجد است، گفت: از زمان صدر اسلام تا به امروز مساجد همیشه مرکز جنبش و حرکت بوده و از این مکان مقدس برای اسلام تبلیغاتی آغاز شده است.

وی افزود: مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین دوران هشت ساله دفاع مقدس نقش محوری و پر رنگی داشته است و به عنوان مرکزی برای دریافت‌ کمک‌های مردمی نقشی بی‌بدیل داشته است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مبارکه با تاکید بر اینکه مساجد جایگاه تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر و همچنین ابلاغ باید و نبایدهای دینی به مردم بوده است، بیان کرد: تفاوت مسجد با اماکن دیگر در بعد معنوی آن است و به این مراکز باید بها داده شود و در حفظ و نگهداری آن نیز سعی و تلاش صورت بگیرد.

وی اظهار کرد: کارکرد مساجد از لحاظ فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی دقت شود چرا که نهضت اسلامی خودمان از همین مساجد شروع شد.

حجت‌الاسلام کیانی با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) که مسجد سنگر است و از سنگرها محافظت کنید، بیان کرد:  مساجد یکی از پایگاه های جهانی مهدویت است و به همین علت دشمنان اسلام با مساجد مخالف هستند.

وی مساجد را پایگاه خادمان انبیاء الهی خواند و گفت: تمامی مسئولان و مردم باید تلاش کنند تا مساجد را به محیطی جذاب برای حضور نوجوانان و جوانان فراهم آورده و به واسطه برنامه‌های اجرایی در تقویت مبانی دینی در روح و روان آنان بکوشند.

انتهای پیام/ الف