صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » مجموعه 8 جلدی دانشنامه دفاع مقدس اصفهان منتشر می شود

مسئول دبیرخانه نگارش دانشنامه دفاع مقدس اصفهان:

مجموعه 8 جلدی دانشنامه دفاع مقدس اصفهان منتشر می شود

مسئول دبیرخانه نگارش دانشنامه استانی دفاع مقدس در استان اصفهان گفت: قرار است دایره المعارف کشور طی 14 جلد تهیه شود و در اصفهان هم 8 تا 10 جلد تحت عنوان دانشنامه دفاع مقدس اصفهان تهیه خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲

مسئول دبیرخانه نگارش دانشنامه استانی دفاع مقدس در استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز گفت: یکی از وظایف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در هر استان، نگارش دانشنامه استانی است.

دکتر محمود یقینی افزود: قرار است دایره المعارف کشور طی 14 جلد تهیه شود و در اصفهان هم 8 تا 10 جلد تحت عنوان دانشنامه دفاع مقدس اصفهان تهیه خواهد شد.

وی با اشاره به هدف تدوین این دانشنامه گفت: اصفهان، از لحاظ نفرات و پشتیبانی، قدرت بلامنازع در دفاع مقدس بوده است و قرار است در این ستاد، ما این دانشنامه را بنویسیم.

سرهنگ یقینی تصریح کرد: برای نگارش این دانشنامه 3 گروه تخصصی شامل: گروه موارد نظامی و جغرافیایی، گروه شهدا و اشخاص، و گروه مسائل فرهنگی، اجتماعی سیاسی وهنری در حوزه دفاع مقدس کار می کنند.

وی اذعان کرد: سردار شیروانیان به عنوان رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و مسئول دانشنامه و بنده به عنوان مسئول دبیرخانه تدوین دانشنامه دفاع مقدس اصفهان فعالیت می کنیم.

مسئول دبیرخانه نگارش دانشنامه استانی دفاع مقدس در استان اصفهان با اشاره به برگزاری اولین جلسه تخصصی درباره تدوین این دانشنامه گفت: امروز جلسه ای برگزار شد و نزدیک به 30 نفر از گروه های سه گانه تخصصی در این جلسه شرکت کردند.

یقینی اضافه کرد: ما از همین جا اعلام می کنیم هر کسی توانایی همکاری در تهیه این دانشنامه را دارد برای ادای دین خود به شهدا وارد صحنه شود.

این مقام مسسئول ضمن دعوت از همه علاقمندان به خصوص جوانان به شرکت در تدوین این دانشنامه گفت: دوستان جوانی هم که اطلاعاتی دارند و می توانند در جمع آوری اطلاعات و نوشتن مقالات کمک کنند بیایند و ادای دین کنند.

وی ادامه داد: در کارهای پژوهشی و محتوایی مداخل مشخص است و مقالات ذیل آن قرار می گیرند که جوانان می توانند در غنی سازی محتوا کمک کنند مثلا 2000 شهید که قرار است در این دانشنامه نوشته شود در حوزه های یگان ها، شهدا، مناطق جغرافیایی ، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی در بحث دفاع مقدس بیایند و با حضور در کارگاهها ما را در تهیه دانشنامه کمک کنند.

مسئول دبیرخانه نگارش دانشنامه افزود: با توجه به اینکه این دانشنامه یک سند راهبردی مرجع در حوزه دفاع مقدس است، 500 صفحه در هر جلد این دانشنامه خواهد بود و ذیل عنوان ها مقاله نوشته می شود و اگر هم سندی باشد بصورت ویژه دیده شود.

وی ضمن دعوت از کسانی که آرشیو، فیلم و عکسی از شهدا دارند ادامه داد: اگر تصاویر و فیلم و مستنداتی هم از شهیدی باشد می توانیم استفاده کنیم ولی در کل قرار است دانشنامه بصورت مکتوب تهیه شود.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 + چهارده =