صفحه اصلی » مقاومت » استکبار فاصله اندکی با نابودی دارد/ اگر به مصرف کالای خارجی عادت کنیم در عرصه اقتصادی شکست خواهیم خورد

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج):

استکبار فاصله اندکی با نابودی دارد/ اگر به مصرف کالای خارجی عادت کنیم در عرصه اقتصادی شکست خواهیم خورد

سردار سلیمانی ابراز کرد: امروزه استکبار در سوریه، یمن و دیگر کشورها قدرتمندانه و فاتحانه حضور ندارد بلکه در آخرین سنگرهای باقیمانده برای خود مذبوحانه در حال مقاومت کردن است و تا نابودیش فاصله اندکی وجود دارد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۴
به گزارش صاحب نیوز، فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) استان اصفهان شب گذشته در یادواره شهدای اصناف که در ناحیه مقاومت بسیج امام صادق(علیه السلام) برگزار شد گفت: تشکیل حکومت و نظام اسلامی تنها دستاورد انقلاب اسلامی نبوده، لکن بزرگترین دستاورد انقلاب را می توان تشکیل حکومت مبتنی بر مردم سالاری دینی برشمرد.

سردار غلامرضا سلیمانی افزود: حضرت امام خمینی(ره) توانست با حضور مردم، نظامی را پایه ریزی کند که روز به روز هژمونی نظام استکبار را به فروپاشی نزدیکتر کند و این امر امروز بیشتر از سال ۵۷ محسوس است چرا که در وهله اول شاهد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق و اروپای شرقی بودیم که حضرت امام (قدس سره شریف) آن را پیش بینی کرد و اکنون که ۱۶ سال از آغاز قرن ۲۱ می گذرد ما شاهد پیروزی های بسیاری برای جهان اسلام و شکست های بزرگی برای امپریالیسم هستیم.

وی تاکید کرد: از روزی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، غرب با تمام توان خود برای توقف و ساقط کردن آن به میدان آمد، اما در این سال ها هیچ صحنه ای را نمی توان مشاهده کرد که باعث پیروزی غرب و شکست اسلام شده باشد، اگرچه شروع کننده تمام حوادث غربی ها بودند لکن پیروزی از آن اسلام بوده و این وعده الهی است که ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اذعان کرد: در زمان جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، مردم ما با دستان خالی در برابر قدرت های جهان که به سرکردگی آمریکا و عاملیت عراق به ایران حمله کرده بودند با تمسک به عاشورا ایستاد و پیروز شدند همچنان که در پیروزی انقلاب نیز مردم بدون آنکه یک گلوله شلیک کنند در مقابل حکومت ظالم شاهنشاهی و ساواک جهنمی ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.

مدافعان حرم آرامش را به کشور هدیه کرده اند

سردار سلیمانی در رابطه با ایفای نقش اصناف جهت خنثی سازی توطئه های دشمن پس از پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی اظهار کرد: دشمن از دوران دفاع مقدس تا به امروز توطئه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را در لایه های مختلفی برنامه ریزی کرده که می توان لیست مفصلی از این توطئه ها را نام برد اما اصناف و بازاریان مومن ما همواره در کنار روحانیت چه در دوران مبارزه و دفاع که از جبهه ها پشتیبانی کردند و چه بعد از آن دوران یار و پشتیبان نظام بودند.

این مقام ارشد نظامی استان افزود: مقام معظم رهبری فرمودند، ملت و امتی که زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج) هستند باید یکی از اساسی ترین قدم ها را برای تشکیل حکومت عدالت گستر جهانی بردارند و آن قدم بزرگ تشکیل جکومت علوی و عاشورایی جمهوری اسلامی بود لکن روزنامه نگار معروف مصری (حسنین هیکل) می گوید تیری که امام حسین علیه السلام در روز عاشورا پرتاب کرد در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به هدف اصابت کرد و این بدین معنی است که جمهوری اسلامی امتداد حکومت عاشورایی است.

وی اذعان کرد: نظام اسلامی و اسلام ناب از روزی که مبارزه را آغاز کرد خون هایی را از ۲۲ بهمن تا به امروز تقدیم کرد و امروز نیز در جبهه های مقاومت شهدای مدافع حرم را تقدیم می کند که باعث شده جنگ را از مرزهای کشور به سواحل مدیترانه بکشانند و درون کشور شاهد هیچ اضطرابی نباشیم.

سردار سلیمانی ابراز کرد: امروزه استکبار در سوریه، یمن و دیگر کشورها قدرتمندانه و فاتحانه حضور ندارد بلکه در آخرین سنگرهای باقیمانده برای خود مذبوحانه در حال مقاومت کردن است و تا نابودیش فاصله اندکی وجود دارد.

وی افزود: امروز استکبار تمام توان خود را به کار گرفته تا جمهوری اسلامی را که به عنوان یک الگوی موفق برای کشورهای آزاده و مسلمان ظاهر شده، شکست دهد اما شهدای دوران مبارزه و جبهه های مقاومت ملت ایران توانست تمام توطئه های دشمن را خنثی کند و نوار پیروزی های متعددی را برای انقلاب اسلامی رقم بزند که این نوار پیروزی همچنان استمرار دارد.

فرمانده سپاه اصفهان تصریح کرد: رئیس جمهور آمریکا اخیرا اذعان کرده موهای من در قضیه سوریه سفید شد و این جمله را رئیس جمهور کشوری بیان می کند که زمانی اگر آمریکایی ها درون کشوری عطسه می کردند در آن کشور طوفان می شد، اما امروز امپراطوری که ادعای رهبری جهان را داشت تمام توان و هزینه خود را در موضوع سوریه بکار می بندد در حالی که کوچکترین دستاوردی برایشان ندارد و چنان عرصه بر آنان تنگ شده که نامزد ریاست جمهوری آمریکا (ترامپ) در سخنان انتخاباتی خود اظهار می کند که «داعش را اوباما و کلینتون به وجود آوردند» و این بدست نیامده جز با خون مطهر شهدای پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم.

سردار سلیمانی ادامه داد: دشمن امروز تمام تلاش خود را می کند که جنگ را درون کشور بکشاند اما به برکت خون شهدای مدافع حرم نتوانسته به رویاهایش جامه عمل بپوشاند و در تمام توطئه های خود برای ایجاد آشوب و نا امنی در ایران با شکست مواجه شد و ما تمام اعمال خرابکاری تروریست ها را از زمان ورود به کشور تا حفر تونل و… رصد کردیم و منتظر بودیم تا لحظه آخر تمام فعالیت خود را انجام دهد و در نهایت همه شان را گرفتار کردیم.

اگر به مصرف کالای خارجی عادت کنیم در عرصه اقتصادی شکست خواهیم خورد

فرمانده سپاه استان اصفهان بیان کرد: اما آنچه امروز کشور ما را دچار مشکل کرده و نگاه دشمن را بدان معطوف ساخته، عرصه فرهنگی و اقتصادی است، اما این بدین معنا نیست که ما در این دو عرصه ناکارآمد هستیم بلکه بالعکس اگر در این دوعرصه نیز همچون عرصه جهاد و مقاومت از منویات رهبری تبعیت و عمل کنیم موفق می شویم و از این تنگنا نیز به خوبی عبور می کنیم.

سردار سلیمانی افزود: امروز جنگ، جنگ اقتصادی و نبرد، نبرد فرهنگی است و امروزه غرب تمام توانش را در این دو عرصه بکار گرفته تا به ما بگوید باید مصرف کننده کالای غربی باشیم و در زمینه هسته ای نیز تمام فشارهایی که برقرار شد به این دلیل بود که می خواستند به ما القا کنند که ما باید فقط مصرف کننده باشیم و حق تولید نداریم و اگر ما دچار این خطای استراتژیک شویم و در عوض مصرف کالای داخلی که در بسیاری از موارد دارای کیفیت بهتر از مشابه خارجی است به واردات و مصرف کالاهای خارجی روی بیاوریم، در عرصه اقتصادی شکست می خوریم.

عضو شورای تامین استان ادامه داد: این در حالی است که اخیرا وقتی یک محموله بزرگ قاچاق را متوقف می کنند مشاهده می کنند که این افراد کالای قاچاق را وارد می کردند و به دلیل اینکه کیفیت مشابه داخلی آن بالاتر است آن را در بسته بندی ایرانی قرار می دادند و به عنوان کالای ایرانی به مشتری می فروختند.

وی افزود: دشمن شبکه های ماهواره ای زیادی را به زبان فارسی ایجاد کرده تا بتواند فرهنگ این کشور را تحت تاثیر قرار دهد و این در حالی است که فرهنگ غرب خود متزلزل شده تا جایی که ورزشکار آمریکایی با حجاب در المپیک حاضر می شود و در اسناد امنیت ملی آمریکا درج شده که تا سال ۲۰۲۵ اگر نتوانیم راهبردهای خود را در جهان عملی کنیم با مشکلی بزرگ مواجه می شویم.

سردار سلیمانی در پایان اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست بلکه اقتصادی است که در مقابل هرگونه حادثه ای مقاوم باشد و به ایجاد شغل مولد، گسترش عدالت، کاهش فاصله طبقاتی و از بین بردن رکود و بیکاری کمک کند.

انتهای پیام/ندای اصفهان/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد