صفحه اصلی » اجتماعی » نظر صریح رهبر انقلاب درباره دوچرخه‌سواری بانوان در فضای عمومی و تلاش برای تحریف مواضع رهبری

یادداشت

نظر صریح رهبر انقلاب درباره دوچرخه‌سواری بانوان در فضای عمومی و تلاش برای تحریف مواضع رهبری

خانم مولاوردی برای ادعای خود هیچگونه سندی ارائه نکرده اند، حال با توجه به نظر صریح مقام معظم رهبری در این رابطه بهتر است یا سند اعای خود را ارائه دهند و یا حرف خود را پس گرفته و به خاطر نسبت دروغی که به دفتر مقام معظم رهبری داده اند، از همگان عذر خواهی نمایند!

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۵ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۸

صاحب نیوز – نوشین درخشان/ سال ۷۴ در آستانه انتخابات مجلس پنجم و با کاندیداتوری فائزه هاشمی، بحث دوچرخه سواری و موتورسواری بانوان در رأس اخبار قرار گرفت.

دختر رئیس‌جمهور وقت به هوای کسب آراء بانوان در تبلیغات انتخاباتی خویش موضوع آزادی دوچرخه‌سواری و موتورسواری برای بانوان را مطرح کرده بود و در سخنانش به‌ دروغ مدعی شده بود که مقام معظم رهبری نیز مخالفتی با دوچرخه‌سواری بانوان ندارند. او در تبلیغات انتخاباتی‌اش ادعاهای ساختارشکنانه، خلاف عرف و شرعی را برای جذب آراء زنان و دختران تهرانی مطرح کرد و مدعی شد دوچرخه‌سواری و موتورسواری برای زنان اشکالی ندارد.

این حرف او که در آن زمان با واکنش‌های مخالف مراجع تقلید مواجه شد، در عوض موجب جلب توجه روزنامه‌ها و رسانه‌های بیگانه به فائزه هاشمی شد.

وی مدتی بعد از انتخابات مجلس پنجم در جایگاه نمایندگی مجلس در طی مصاحبه‌ای در مورد مخالفت‌های موجود در مورد دوچرخه سواری بانوان، نظرات خود را مورد تائید رهبری معظم انقلاب جلوه داده و می‌گوید: «رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند دوچرخه‌سواری بانوان با حفظ شئون اسلامی اشکالی ندارد و فتوای ایشان بسیار صریح و روشن است.»

هاتشمی در ادامه تأکید می‌کند که من در مورد ورزش دوچرخه‌سواری بانوان نظر خود را گفتم و اجراکننده آن نیستم که دوباره آن را پیگیری کنم شما اگر در حال حاضر در خیابان نگاه کنید می‌بینید که دوچرخه‌سواری وجود دارد… من در نظر قبلی خود هستم و حرف خود را تعدیل نکرده‌ام همان حرف گذشته را می‌زنم، دوچرخه‌سواری بانوان از نظر شرعی مشکلی ندارد و می‌توانیم با حفظ شئون اسلامی و با توجه به عرف جامعه این ورزش را راه‌اندازی کنیم »[۱]

البته ادعای فائزه در مورد نظر رهبر انقلاب در مورد دوچرخه‌سواری بانوان هیچ‌گاه مستند نبود و تأیید نشد. بلعکس مدتی بعد در همان ایام مقام معظم رهبری نظر صریح خود در مورد دوچرخه‌سواری بانوان را این‌گونه اعلام نمودند: «به نظر من در بعضی از این ورزش‌های اخیر- این دو، سه‌ساله- و بعضی از این کارها که من در یک مورد، به شما[۲] پیغامی هم دادم، روند خیلی خوبی شروع نشده بود! البتّه حالا قدری کند، متوقّف شده است و همین هم درست است که متوقّف بشود. فرض کنید که شما، ورزش دوچرخه سواری را ترویج کنید، بعد دخترها در خیابانهای تهران و دوچرخه سواری کنند! بدیهی است این کار، مناسب نیست. این کار، کار بدی است؛ همان تبرّج است.[۳]»

اکنون بعد از گذشت بیست سال مشاهده می کنیم عین جملات 20 سال پیش فائزه هاشمی مجددا بدون سند از زبان خانم شهیندخت ملاوردی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری صادر شده است.

وی در توئیتی مدعی شده است که طبق اعلام دفتر رهبر انقلاب دوچرخه سواری بانوان با رعایت موازین شرعی بلامانع است!

photo_2016-08-28_05-44-01

photo_2016-08-28_04-35-07

و البته خانم ملاوردی برای ادعای خود هیچگونه سندی ارائه نکرده اند، حال با توجه به نظر صریح مقام معظم رهبری در این رابطه بهتر است یا سند اعای خود را ارائه دهند و یا حرف خود را پس گرفته و به خاطر نسبت دروغی که به دفتر مقام معظم رهبری داده اند، از همگان عذر خواهی کنند!

[۱] . ماهنامه صبح ش۶۰،ص۱۲، مرداد ۱۳۷۵
[۲]. اشاره به رئیس سازمان تربیت بدنی
[۳] . در دیدار رئیس و معاونین سازمان تربیت بدنی (۸/۱۰/۷۵)

انتهای پیام/ آرمان زنان/ الف

دیدگاه‌ها

  1. ناشناس گفته :

    فتوای رهبری برای مقلدینشون معتبر هست

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد