صفحه اصلی » اجتماعی » توانمندسازی زنان یعنی توانمندسازی کل جامعه/ نباید در انتخابات پیش رو اجازه سوءاستفاده از زنان داده شود

مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان:

توانمندسازی زنان یعنی توانمندسازی کل جامعه/ نباید در انتخابات پیش رو اجازه سوءاستفاده از زنان داده شود

اثنی عشران با تاکید بر اینکه مدیران زن در مسائل حاشیه ای ورود پیدا نکنند گفت: توانمندسازی زنان یعنی توانمندسازی کل جامعه و نباید در انتخابات پیش رو اجازه سوءاستفاده از زنان داده شود.

تاریخ انتشار: ۱۸:۴۷ - جمعه ۱۳۹۵/۰۶/۱۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده، مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان در نشست زنان عضو شورای اسلامی شهرهای استان که به میزبانی خمینی شهر برگزار شد، با بیان اینکه امیدواریم در انتخابات آینده شوراها که در پیش است شاهد حضور بیشتر زنان در این عرصه باشیم، گفت: مردم به زنان اعتماد دارند و بانوان را به عنوان نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و روستا انتخاب می کنند که جدیت ، ظرافت و اراده در انجام وظیفه مسئولیت از عوامل آن است.

وی با اشاره به اینکه امور بانوان ماموریت هایی دارد تا وضعیت و مشکلات زنان را در سطح استان شناسایی و رصد کند، تصریح کرد: از طریق مشاوران فرمانداران و نمایندگان بانوان در دستگاه های اجرایی استان، وضعیت فرهنگی، اجتماعی و ابعاد دیگر مشخص می شود که در شهرستان ها بستگی به موقعیت آن منطقه اولویت بندی شده است.

سهيلا اثنی عشران خاطرنشان کرد: حساس سازی و جلب توجه مدیران و مسوولان نسبت به مسائل پیرامون زنان در جامعه از جمله وظایف امور بانوان بوده که در راستای حل مشکلات می باشد و باید فرصت ها مدیریت و استفاد شود.

وی با تاکید بر اینکه دفتر امور بانوان به نوعی سیاستگذاری و مدیرت حوزه زنان را برعهده دارد تا مسائل این قشر از جامعه به عنوان مطالبات از مسئولین پیگیری کند که بزرگترین اقدام است، اظهار کرد: توانمند سازی زنان یعنی توانمندسازی کل جامعه ، آسیب های زنان به نوعی آسیب های تمام جامعه است و در کنار حوزه مردان بوده که نباید حوزه زنان و مردان را در مقابل یکدیگر بر شمرد.

مشاور استاندار اصفهان در امور بانوان با توجه به سه انتخابات سیاسی پیش رو متذکر شد: فضای حاکم در جامعه تا انتخابات حساس است و امکان سوءاستفاده از قشر زنان وجود دارد که باید در بین زنان آگاه سازی هایی شود تا حوزه زنان دچار معضلات سیاسی نشود و نباید اجازه داد از زنان به عنوان دست آویز استفاده شود که آسیب گذار است و باید تمامی حضور و فعالیت زنان در جامعه با برنامه و حساب شده باشد.

وی با بیان اینکه برخی به دنبال سیاه نمایی جامعه هستند، گفت: زنان عضو شورای شهر از فعالین حوزه بانوان هستند و با چنگ و دندان از ظرفیت های ایجاد شده حمایت می کنند و باید اقدامات انجام شده به مردم اعلام شود تا از خدمات ارائه شده اطلاع پیدا کنند تا باعث انسجام و دفاع مردم از نظام جمهوری اسلامی در برابر دشمنان و بیگانگان شود.

اثنی عشران با اشاره به اینکه یکی از برنامه های وزارت کشور در سال جاری نوانمندسازی زنانی است که در پست های مدیریتی مشغول به فعالیت هستند، اضافه کرد: بسیار مهم است که زنان با جایگاه مدیریتی از دیگر زنان مسئول در دستگاه ها حمایت کنند تا بستر مدیریتی برای حضور این قشر از جامعه در همه دستگاه ها و ادارات فراهم شود.

وی با بیان اینکه حوزه زنان باید به یک حوزه شبکه ای و زنجیروارتبدیل شود، اظهار کرد: اقدامات انجام شده در شهر ها و استان ها در اختیار دیگر نقاط کشور قرار گیرد و از تجربه های یکدیگر استفاده شود تا طرح های موفق به همه مدیران زن در هر دستگاه و شهرستانی ارائه شود، سطح نگاه باید ملی باشد و از جزیره ای عمل کردن خودداری شود.

مدیرکل امور بانوان استان متذکر شد: به حوزه زنان باید به دید پیشگیرانه نگاه کرد، نه فقط آسیب شناسانه و باید موقعیت و مشکلات زنان در آینده بررسی و زیربنای اقدامات ساخته شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مشکلات اعتیاد در بین زنان، افسردگی، بیماری های جسمی کاهش پیدا کند تنها راه حل آن وجود مکانی امن و نشاط آور ویژه زنان است و فضاهای باغ بانوان و پارک های ویژه زنان، بسیاری از این معضلات را کاهش می دهد که باید به طور ویژه در شورای شهرها و شهرداری ها به آن نگاه شود.

اثنی عشران با بیان اینکه نباید زنان مدیر بر روی مسائل حاشیه ای تاکید کنند، تصریح کرد: اگر مسائل حاشیه ای وارد حوزه زنان شد، رسانه ها نیز این قشر از جامعه را درگیر این مسائل حاشیه ای می کنند که از بسیاری از اقدامات باز خواهیم ماند و این مسائل حاشیه ای مانند حضور زنان در ورزشگاه ها، دوچرخه سواری زنان و…. است که مانور دادن بر روی این موضوعات با هجمه رسانه ها همراه بوده و نیاز به شعار دادن بر روی این اقدامات نیست، بهتر است زنان عضو شوراهای شهر و روستا تا شروع انتخابات به نتیجه رساندن فعالیت های ناتمام بپردازند.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 + ده =