صفحه اصلی » اجتماعی » نطنز به مرکز مشاوره ژنتیک نیاز دارد

رئیس اداره بهزیستی عنوان کرد:

نطنز به مرکز مشاوره ژنتیک نیاز دارد

محبی گفت: با توجه به اجباری شدن آزمایش ژنتیک در برنامه ششم توسعه کشور، با تاسیس این مراکز مشاوره، گام مهمی در زمینه پیشگیری از تولد نوزدان معلول برداشته می شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۳ - شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۱۳

به گزارش صاحب نیوز به نقل نطنزنا، رئیس اداره بهزیستی شهرستان نطنز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به برنامه های گسترده سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری از معلولیت ها مانند برگزاری دوره های آگاه سازی برای عموم جامعه و شهروندان شهرستان که از جمله فعالیت های مندرج در سند جامع پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی شهرستان نیز هست، شهرستان نطنز به حداقل یک مرکز مشاوره ژنتیک نیاز دارد.

مهدی محبی افزود: با توجه به اجباری شدن آزمایش ژنتیک در برنامه ششم توسعه کشور، با تاسیس این مراکز مشاوره، گام مهمی در زمینه پیشگیری از تولد نوزدان معلول برداشته می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به فعالیت ها و وظایف سازمان بهزیستی به منظور پیشگیری از معلولیت ها، یکی از خدمات این سازمان تاسیس مراکز مشاوره ژنتیک برای ارائه مشاوره های تخصصی به زوج های جوان و خانواده های پرخطری است که در خانواده و اعضای فامیل آن ها معلول وجود دارد.

رئیس اداره بهزیستی نطنز گفت: برای ارائه خدمات مربوطه در این زمینه به شهروندان و جلوگیری از مراجعه آن ها به مرکز استان و سایر شهرستان ها برای دریافت خدمات مشاوره ژنتیک، تاسیس مرکز تخصصی مشاوره ژنتیک در شهرستان از اولویت های اصلی این اداره در سال جاری خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه موسس و مسئول فنی مراکز ژنتیک باید پزشک باشد از پزشکان شهرستان برای تاسیس مرکز دعوت می شود تا برای این امر بسیار مهم پیش قدم شده و با مراجعه به واحد پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان نطنز درخواست خود را ارائه  کرده تا این اداره نیز پیگیری های لازم را به منظور تسریع در صدور مجوز های لازم انجام دهد.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد