صفحه اصلی » اجتماعی » نابرابری در جاهایی که به ظاهر توسعه پیدا کرده‌اند خشن‌تر است/ صندوق‌ها به حیات خلوتی برای مدیران قبلی تبدیل شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد:

نابرابری در جاهایی که به ظاهر توسعه پیدا کرده‌اند خشن‌تر است/ صندوق‌ها به حیات خلوتی برای مدیران قبلی تبدیل شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در کیک کوچک شده اقتصاد از صندوق‌ها انتظار تحولات عظیم می‌رود و امروز انگ‌های ناکارآمدی به آنها زده می‌شود و بدتر از همه صندوق‌ها حیات خلوتی شده برای مدیران به جا مانده از قبل که به صندوق‌ها تحمیل شده‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۵

به گزارش صاحب نیوز، علی ربیعی در مراسم عملیات اجرایی آزادراه شرق اصفهان، اجماع را بزرگترین رویکرد در دولت روحانی بیان کرد و اظهار داشت: اجماع بزرگترین رویکردی است که برای حل مسایل ایران در دولت در پیش گرفتیم.

وی ارتباط با مجلس را رابطه‌ای با اصلاح‌گری و اجماع برای حل مسائل سرزمین و انقلاب دانست و افزود: هم‌افزایی در دولت چیزی است که امروز در عملکرد آن مشهود است و امیدواریم به برکت خون شهدا خداوند توفیق خدمت به مردم را به ما بدهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خود را از جدای از عضو دولت و به عنوان فردی در بین مردم با احساس عمومی خواند و عنوان کرد: به عنوان عضوی از مردم، امروز دولت دوران شکوفایی خود را طی می‌کند و این مسیر افتتاح‌ها و پروژه‌های مختلفی که می‌بینیم نشان از آن دارد.

وی نبود تمایل دولت برای بیان قطارهایی که قبلا از ریل خارج شده را امری مشهود دانست و بیان کرد: شکوفایی امروز دولت به خاطر وجود سه مولفه عقلانیت، سخت‌کوشی و مدارا در بدنه آن بوده است.

ربیعی با اشاره به ریزش شغلی و تعطیلی مراکز و کارخانه‌ها از سال 90 و 91 تصریح کرد: ما در چنین سال و وضعیتی کار را برعهده گرفتیم که به سبب آن شرایط استراتژی و تلاش خود را برای حفظ اشتغال و کارخانه‌های موجود قرار دادیم.

وی از شناخت نادرست از صندوق‌ها گفت و خاطرنشان کرد: صندوق‌ها می‌توانند موتور محرک ملی قرار گیرند و نقش خوبی را در اقتصاد و کارآفرینی ایفا کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عدم درک ذهنیت مناسب از صندوق‌ها و عدم انتخاب فعالیت از سوی آنها خبر داد و تصریح کرد: در کیک کوچک شده اقتصاد از صندوق‌ها انتظار تحولات عظیم می‌رود و امروز انگ‌های ناکارآمدی به آنها زده می‌شود و بدتر از همه صندوق‌ها حیات خلوتی شده برای مدیران به جا مانده از قبل که به صندوق‌ها تحمیل شده‌اند.

وی از چاپ کتاب خود با عنوان زنده باد فساد گفت و اظهار کرد: امروز وقتی این فشارها ناکارآمدی‌ها و سوء استفاده‌ها را می‌بینم باز هم می‌خواهم بنویسم زنده باد فساد و این مسائل گریبان‌گیر را بگویم.

ربیعی در ادامه گفت: صندوق‌ها می‌توانند موتور محرک توسعه ملی شوند و استفاده از آنها در بنگاه‌های کوچک اقتصادی با مشارکت بخش خصوصی در برنامه آینده ما قرار دارد.

وی بنای برنامه در استان‌ها را حرکت به سمت شهرها و حاشیه‌نشینی بیان کرد و افزود: علاوه بر پروژه‌ها و برنامه‌هایی که در مرکز استان‌ها داریم حرکت به سمت شهرها و حاشیه‌نشینی را در برنامه قرار دادیم و می‌دانیم که نابرابری در جاهایی که به ظاهر توسعه پیدا کرده‌اند خشن‌تر هستند و مردم در آنجا احساس بدتری دارند.

انتهای پیام/ فارس/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 − 8 =