صفحه اصلی » بین الملل » سقوط شهر مرزی سومالی بدست گروهک تروریستی الشباب

سقوط شهر مرزی سومالی بدست گروهک تروریستی الشباب

گروهک تروریستی «الشباب» مستقر در کشور سومالی توانستند در ادامه حملات خود بر یک شهر مرزی با کشور کنیا مسلط شوند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۷

به گزارش سرویس بین الملل صاحب نیوز، گروهک تروریستی «الشباب» مستقر در کشور سومالی، از عصر روز گذشته، جمعه در ادامه عملیات خود در کشور توانستند با حمله وسیع خود یک شهر مرزی بنام «ایلواک» با کشور کنیا را تحت اشغال خود دربیاورند.

به گفته شاهدان محلی عناصر گروهک تروریستی بعد از حمله به پایگاه نظامی اطراف شهر توانستند بعد از اشغال پایگاه وارد شهر شوند. این عناصر با پوشیدن لباس ارتش وارد شهر شدند و همین امر موجب گردید شهر بسرعت به دست این گروهک سقوط کند.

در درگیری بین عناصر تروریستی الشباب با ارتش سومالی، 12 تن از نیروهای ارتش کشته شدند و بقیه نیروهای مستقر در شهر مجبور شدند به طرف مرز کنیا عقب نشینی کنند.

ساعتی قبل سخنگوی گروهک تروریستی «الشباب» رسما اعلام کرد که شهر تحت اشغال عناصر این گروهک درآمده است و موفق شده اند ده ها تن از نیروهای ارتش را کشته یا زخمی کنند.

گروهک ترویستی جنبش جوانان مجاهدین معروف به «الشباب» یک گروهک افراطی سومالیایی می باشد که از سال 2012 با شبکه القاعده عهد و پیمان بستند.این گروهک در گذشته بخش هایی از مرکز و جنوب سومالی را به اشغال خود درآورد اما در سال 2015 شهرهای بزرگ را از دست دادند و تنها چند منطقه روستایی را تحت کنترل داشتند. تعداد عناصر این گروهک در سال 2014 بین 7 تا 9 هزار نفر برآورد شده است.

انتهای پیام/ روزنامه القدس العربی/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد