صفحه اصلی » بین الملل » نیروی دریایی آمریکا باید پاسخ قاطع‌تری به سپاه ایران در خلیج فارس دهد

اندیشکده واشنگتن:

نیروی دریایی آمریکا باید پاسخ قاطع‌تری به سپاه ایران در خلیج فارس دهد

اندیشکده آمریکایی نوشت: ضمن لزوم برقراری خط اضطراری بین فرماندهان آمریکایی و ایرانی، آمریکا باید در واکنش‌ها و پاسخ‌های از قبل برنامه ریزی شده در خلیج فارس تجدید نظر کند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۹

به گزارش سرویس بین الملل صاحب نیوز، اندیشکده «واشنگتن» در مطلبی تحت عنوان «دفع اقدام‌های تحریک آمیز ایران در دریا» سه توصیه را به دولتمردان آمریکا تجویز کرده است.

اندیشکده واشنگتن در توصیه اول خود نوشت: به منظور باز گرداندن مرزهای دریایی خطر پذیر به حالت عادی  بهتر است که آمریکا چندین مسیر را پیگیری نماید. در حالی‌که ژست‌هایی چون تشدید رویکرد دیپلماسی بعید است که ایران را ترغیب به عملکرد متفاوتی نماید، اما بهتر است که آمریکا مطمئن گردد دولت‌های جهان درک می‌نمایند که واشنگتن می‌خواهد تنش زدایی کند و این ایران است که باید برای وقوع هر رخدادی سرزنش شود. آمریکا باید در این راه بر کشورهایی چون روسیه و چین فشار وارد کرده  تا آن‌ها به ایرانی‌ها  تنش زدایی آمریکا را تفهیم نمایند.

اندیشکده واشنگتن در تجویز مورد دوم می‌نویسد: آمریکا باید در عرصه هجمه دیپلماسی عمومی پیش دستانه وارد شده تا نشان دهد رفتار ناامن و غیر حرفه‌ای را دیگر تحمل نخواهد کرد. در ضمن آمریکا باید خط تماس اضطراری را بین فرماندهان آمریکایی و ایرانی برقرار کرده تا از وقوع هرگونه حادثه‌ای پرهیز شود. در حالی‌که تلاش‌های گذشته آمریکا در ایجاد خط اضطراری تماس با ایران از سوی این کشور رد شد اما هنوز فرصت دیگری برای بیان این‌که نیروهای آمریکا همزیستی مسالمت آمیز را به نبرد ترجیح می‌دهند وجود دارد.

 در مورد سوم مورد اشاره این اندیشکده  آمده است که نیروی دریایی آمریکا باید در واکنش‌ها و پاسخ‌های از قبل برنامه ریزی شده تجدید نظر کرده و اجازه پاسخ قاطعانه تری را به نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران  داشته باشد. ترغیب افسران  در اجرای اقدام‌های هشداری چون شلیک‌ گلوله‌های هشدار، مرزهای دریایی بین ایران و آمریکا را تنظیم مجدد می‌نماید و شاید منجر به این مورد شود که ایران در اقدام‌های خطرناکش در خلیج فارس تجدید نظر کند. استفاده از گلوله‌های هشدار دهنده در آغاز برخورد کشتی های ایرانی را مجبور به به ماندن در فواصل امن می‌نماید. ناو «یو .اس.اس اسکوال» نشان داد که چنین اقدام‌های بازدارنده می‌تواند به طور موثری وضعیت خطرناک را خنثی کند. پاسخ به آزار و اذیت‌ها در خلیج فارس باید آشکار شود، اقدام قاطعانه و انجام به موقع به کاهش خطر می‌انجامد در عین حال کشتی‌های ایران نیز از درگیری خلاصی پیدا کرده در نتیجه از وقوع یک حادثه که می‌تواند به رابطه گسترده‌تر آمریکا و ایران آسیب رساند، اجتناب می‌شود.

انتهای پیام/ فارس/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد