صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » نماز جمعه ما نماز جمعه آل سعود خبیث نیست/ در اندیشه امام خمینی (ره) مسائل سیاسی در خطبه‌ها مطرح می‌شود

امام جمعه چادگان:

نماز جمعه ما نماز جمعه آل سعود خبیث نیست/ در اندیشه امام خمینی (ره) مسائل سیاسی در خطبه‌ها مطرح می‌شود

حجت السلام سلیمانی گفت: این اندیشه امام خمینی (ره) است که مسائل سیاسی در نماز جمعه گفته شود چرا که ما ترکیه و آل سعود خبیث نیستیم که متن آماده ای بخوانیم.

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - جمعه ۱۳۹۵/۰۷/۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: تمام آن چیزی که باعث می شود ما از معایب دنیوی به دور باشیم، تقوا است.

امام جمعه چادگان به مساله جهاد اشاره کرد و گفت: ممکن است کسانی باشند در تمام امور در صف مقدم باشند، اما اهل جهاد نباشند در مقابل قرآن می فرماید ما برتری هایی به مجاهدان داده ایم و انسانی که در میدان افتاده و به شهادت رسیده دیگر نیاز به غسل ندارد.

وی در این خصوص بیان کرد: آیات فراوانی در مورد برائت از مشرکین و دشمن وجود دارد و حدیثی است از پیامبر گرامی اسلام (ص) که می فرماید: کسی که غزوه نرود و جنگ نکند و مبارزه نرود، صحبت و گفت و گو با نفسش نکند، این آدمی است که نه در میدان حاضر می شود و نه با فکر خودش مبارزه می کند و این شخص نفاق دارد.

در ادامه حجت الاسلام سلیمانی یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس، مردانی بودند از جنس معرفت و ایثار که جانشان را در این راه فدا کردند.

وی تصریح کرد: در دفاع مقدس خسارت های زیربنایی فراوانی به وجود آمد، اما با تلاش مسوولان بازسازی شد و رشد فروانی که بعد از انقلاب به وجود آمد از مدیریت جهادی و دستاوردهای انقلاب محسوب می شود.

خطیب نماز جمعه چادگان با اشاره به جنگی که امروز در خاورمیانه شروع شده  گفت: این جنگ ها شباهت هایی با جنگ ۸ ساله ما دارد که اگر دقت کنیم دیگر سوال پیش نمی آید که چرا به عراق و سوریه باید کمک کنیم چرا که این جنگ ها تحمیلی است.

وی خاطر نشان کرد: دفاع ما آن موقع مقدس بود و الان هم دفاع امر مقدسی است و مختص فقط شهر خودتان نیست، اگر به شهر و کشور همجوار حمله شد وظیفه ما هم هست که دفاع کنیم و از یک شیعه آگاه متدین امام حسینی هیئتی این سوال ها در ذهنش جواب دارد، لذا مسیر یکی است و باید همراه بود که اهداف نیز مشترک است و باید همدلی کرد.

حجت السلام سلیمانی با بیان این که بعضی از مسوولان گفته اند، ائمه جمعه ها در بعضی مسائل نباید وارد شوند افزود: به مسوولانی که این طور صحبت کرده اند تذکر دهیم، که این اندیشه امام هست و باید مسائل سیاسی گفته شود و نظام اسلامی این حرف ها را ندارد، چرا که ما ترکیه و آل سعود خبیث نیستیم که متن آماده ای بخوانیم.

انتهای پیام/ 202/ ز

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد