صفحه اصلی » اجتماعی » دانش آموزان برای رسیدن به جامعهٔ خوب و ایده آل آیندهٔ روشن را رقم زنند

در مراسم بازگشایی مدارس مطرح شد

دانش آموزان برای رسیدن به جامعهٔ خوب و ایده آل آیندهٔ روشن را رقم زنند

امام جمعه چادگان با بیان این که دانش آموزان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی می‌توانند برای رسیدن به جامعهٔ خوب و ایده آل با فعل خواستن و تغییر، آیندهٔ روشن را رقم زنند گفت: دانش آموزان عزیز با داشتن روحیه انتقادی و تفکر خود باوری و عزت نفس را کلید موفقیت بدانند و به نکات مثبت خود تکیه کنند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۴

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، روز شنبه سوم مهرماه همزمان با سراسر کشور و در نخستین روز از آغاز سال تحصیلی جدید، با حضور جمعی از مسوولان ارشد شهرستان در مدرسه شهید نورالله عباسی، با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت، مدارس شهرستان چادگان بازگشایی شد و دانش آموزان در کلاس‌های درس حضور یافتند.

حجت الاسلام سلیمانی، امام جمعه چادگان نیز در این مراسم با اشاره به تلاش و زحمات معلمان در طول سال تحصیلی گفت: معلمان زحمت کش در آموزش و پرورش از جمله نجیب‌ترین قشر جامعه هستند که در طول یک سال دانش آموزان را در مسیر علم و دانش هدایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی می‌توانند برای رسیدن به جامعهٔ خوب و ایده آل با فعل خواستن و تغییر، آیندهٔ روشن را رقم زنند گفت: دانش آموزان عزیز با داشتن روحیه انتقادی و تفکر خود باوری و عزت نفس را کلید موفقیت بدانند و به نکات مثبت خود تکیه کنند.

حجت الاسلام سلیمانی افزود: استعداد هایی در تک تک شما دانش آموزان وجود دارد که در آینده نه چندان دور، با استعداد و توانمندی های خود بازوهایی برای پیشرفت جمهوری اسلامی ایران خواهید بود.

وی تصریح کرد: برای شکوفایی استعداد های خود باید مسیرهای اصلی را طی نمائید یعنی در جهت کسب علم و دانش تلاش مضاعف داشته باشید تا بتوانید در جامعه اسلامی نقش مهمی را ایفاء کنید.

حجت الاسلام سلیمانی در این خصوص تأکید کرد: علم اول شناخت خداست چرا که هدف از کسب علوم افزایش معرفت و شناخت خداوند است نه آموزش الفاظ.

وی خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور، باید با وقایع و تاریخ ماندگار هشت سال دفاع مقدس آشنا و رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام برای آنان تبیین شود.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد