صفحه اصلی » مقاومت » نقش مستقیم آمریکا در لو رفتن عملیات کربلای ۴/ عملیات کربلای ۵ توازن جنگ را به نفع ما برهم زد

جانباز و راوی دفاع مقدس عنوان کرد:

نقش مستقیم آمریکا در لو رفتن عملیات کربلای ۴/ عملیات کربلای ۵ توازن جنگ را به نفع ما برهم زد

شریفی گفت: در عملیات کربلای ۴ که بزرگترین عملیات دفاع مقدس بود آمریکا با دخالت مستقیم و حضور سرویس های جاسوسی خود باعث لو رفتن عملیات و شهادت بسیاری از رزمندگان اسلام شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۹ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا، جانباز دفاع مقدس در مراسم یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز بخش امامزاده که صبح امروز به همت کانون بسیج فرهنگیان و حوزه بسیج دانش آموزی شهید فهمیده در آموزشگاه مکتب الزهرا (س) خالدآباد برگزار شد، اظهار کرد: در عملیات کربلای ۴ که بزرگترین عملیات دفاع مقدس بود آمریکا با دخالت مستقیم و حضور سرویس های جاسوسی خود باعث لو رفتن عملیات و شهادت بسیاری از رزمندگان اسلام شد.

اسماعیل شریفی افزود: در عملیات کربلای ۴ تجهیزات نظامی دشمن ۹ برابر زمان های قبل بود و دشمن برای اولین بار و به خاطر نفوذ صورت گرفته و اطلاعاتی که آمریکایی ها در اختیار بعثی ها قرار داده بود توانستند تعداد بسیاری از نیروهای ما را شهید و زخمی کنند.

وی با بیان اینکه ۱۰ روز بعد از عملیات کربلای ۴، عملیات کربلای ۵ اجرا شد، تصریح کرد: به سبب تجربه ای که در عملیات قبل به دست آمد، رزمندگان اسلام در عملیات کربلای ۵ که حدود سه ماه هر روز نبرد بود توانستند با غافلگیری دشمن، توازن جنگ را برهم زده و پیام خود را به گوش جهانیان برسانند.

این راوی دفاع مقدس با تاکید بر اینکه عملیات کربلای ۴ فتح الباب کربلای ۵ بود، ادامه داد: بعد از زمین گیر شدن دشمن در عملیات کربلای 5 و شنیده شده پیام جمهوری اسلامی در جهان، همان استکباری که صدام را به جنگ تشویق کرده بود، او را متجاوز معرفی کرد.

وی ضمن تشریح رشادت های شهدای غواص در عملیات های مختلف، تصریح کرد: غواص ها دست بسته افتخار آفریدند و امروز ما دستمان باز است و با همین دست های باز می توانیم دست استکبار را از پشت ببندیم.

شریفی همچنین با اشاره به رشادت ها و دلاوری رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت و مدافعان حرم، بیان کرد: مدافعان حرم در عصر فتنه با ظلم و جور در نبردند و اگر نبود جانفشانی های این عزیزان، ما باید در داخل کشور با داعش می جنگیدیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش بخش امامزاده نیز از دانش آموزان و فرهنگیان خواست با بصیرت و آگاهی کامل مراقب توطئه ها و نقشه های شوم دشمن به خصوص در عرصه فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی که اساس و پایه های فرهنگ و دین و اعتقاد ما را نشانه رفته گرفته اند، باشند.
وی به دانش آموزان توصیه کرد: از ظرفیت فضای مجازی برای انتقال خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و همچنین وصیت شهدای گرانقدر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنند.

انتهای پیام/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد