صفحه اصلی » اقتصادی » هشدار سردار جلالی نسبت به اهداف پشت‌پرده FATF/ مطمئناً دشمنان با FATF از ایران سوءاستفاده خواهند کرد

FATF برای غرب ایجاد اشرافیت اطلاعاتی می‌کند

هشدار سردار جلالی نسبت به اهداف پشت‌پرده FATF/ مطمئناً دشمنان با FATF از ایران سوءاستفاده خواهند کرد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: آنها با اجرای توافقنامه FATF اشراف کاملی بر اقدامات مالی کشور خواهند داشت و مطمئناً از آن سوءاستفاده خواهند کرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۸

به گزارش صاحب نیوز، سردار غلامرضا جلالی در همایش بررسی ابعاد حقوقی FATF که در سالن همایش‌های مؤسسه امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: FATF ابزاری برای کنترل مالی ماست و در پس این سند اهداف پنهانی برای ایجاد اشرافیت اطلاعاتی بر کشور نهفته است.

وی مبارزه با پول‌شویی، مبارزه با تأمین مالی تروریسم و مبارزه با توسعه‌دهندگان سلاح‌های کشتارجمعی را از اهداف آشکار FATF برشمرد و افزود: در مقابل این اهداف آنها می‌خواهند با اشراف اطلاعاتی مالی در کشور و کنترل ما جبهه مقاومت را زمین‌گیر کنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور رصد و پایش تحریم‌های مالی و ابزارهای اجرایی جنگ مالی را از دیگر اهداف پنهان FATF دانست و افزود: آنها با اجرای این توافقنامه اشراف کاملی بر اقدامات مالی کشور خواهند داشت و مطمئناً از آن سوءاستفاده خواهند کرد.

وی با بیان “تعهداتی که در FATF می‌دهیم باعث کشف جریان مالی کشور خواهد شد”، ادامه داد: با این توافقنامه تحریم بر کشور به وجود می‌آید و باعث اعمال فشار بر مؤسسات و شرکت‌های داخلی خواهد شد.

جلالی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف FATF محدودسازی و تضعیف جبهه مقاومت است و با توجه به اینکه اقتصاد ابزاری برای تحریم و فشار است باید نسبت به این مسائل حساس باشیم.

وی عنوان کرد: تحریم‌ها بعد از برجام هدفمند شده و باآنکه تحریم‌های ثانویه حفظ‌ شده ولی این بار دشمنان به فکر ایجاد اشرافیت اطلاعاتی در کشور هستند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: برخی در داخل تمام نگاهشان به غرب است و گره‌گشایی کارها را در ارتباط با غرب می‌بینند ولی از مشکلات و تهدیدات آنها غافل هستند.

وی به نگاه فرصت‌محور غرب اشاره کرد و افزود: FATF این فرصت را به غرب می‌دهد که کنار وجود کاسب‌کارانه و تجاری به مقوله امنیت ملی کشور نفوذ کند.

جلالی با ابراز اینکه جمهوری اسلامی در منطقه دارای قدرت نرم است، تصریح کرد: غربی‌ها به‌دنبال کاهش مقبولیت رهبر معظم انقلاب در دنیا هستند و با این‌گونه اسناد می‌خواهند ما را کنترل و محدود کنند.

انتهای پیام/ تسنیم/ الف

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده + 19 =