037a6d7f436859b1a881d00b027e5813
۱۳:۴۲ - پنجشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۸

.

برگزاری مراسم یادبود شیمون پرز در کشورهای اسلامی!/تصاویر

ابراز تسلیت و همدردی و برگزاری مراسم یادبود بخاطر شیمون پرز، خشم ملت های عربی و اسلامی را برانگیخته است.بسیاری از کاربران عربی شبکه های اجتماعی نسبت به این امر واکنش نشان دادند.

به گزارش سرویس بین الملل صاحب نیوز، همزمان با مرگ «شیمون پرز» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، بعضی از مقام های کشورهای عربی و اسلامی با ابراز تسلیت و همدری و حتی برگزاری مراسم یابود، خشم ملت های عربی و اسلامی را برانگیختند.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیروز (چهارشنبه) با ارسال پیامی به خانواده شیمون پرز، مرگ او را تسلیت گفت. عباس در این پیام ضمن ابراز غم و اندوه از مرگ پرز، افزود که پرز شریک صلح شجاعان با یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات رام الله و اسحاق رابین نخست وزیر پیشین اسرائیل بود.هزاران تن از کاربران شبکه‌های اجتماعی از طریق “هشتاق# تسلیت خون آشام” خشم و انزجار خود را از این اقدام عباس اعلام کردند.

همزمان صبح امروز،«خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین صبح امروز مرگ شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی را تسلیت گفت.وی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: خداوند، شیمون پرز مرد جنگ و صلح را رحمت کند.

در کردستان عراق نیز جمعی از افراد وابسته به جریان‌های مشکوک در شهر دهوک، برای «شیمون پرز» مراسم یادبود برگزار کردند. در شهر دهوک که تحت کنترل حزب بارزانی است. این افراد در مقابل اداره هنر این شهر برای «شیمون پرز» مراسم یادبود برگزار کردند.این افراد مشکوک از جلاد قانا به اسم «کبوتر آشتی» نام برده بودند و در  پلاکاردی نوشته بودند، مرگ شیمون پرز کبوتر آشتی را تسلیت می‌گوییم.

ساعتی قبل رسانه های رژیم صهیونیستی از شرکت برخی از مقامات کشورهای عربی در مراسم تشییع‌ رئیس سابق این رژیم خبر دادند.

بر اساس این گزارش ها، مهم‌ترین شرکت‌کنندگان در این مراسم «اندره ازولای» یکی از مشاوران «محمد ششم» پادشاه مغرب و «سامح شکری» وزیر خارجه مصر خواهند بود و هنوز مشخص نیست «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر هم در مراسم حضور می‌یابد یا نه.در همین راستا رادیو رژیم صهیونیستی نیز از احتمال حضور السیسی و «ملک عبدالله» پادشاه اردن خبر داد.

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از منابع وابسته به فتح اعلام کردند اگر از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان برای حضور در این مراسم دعوت شود، وی آن را رد نخواهد کرد و طرف فلسطینی ترجیح می‌دهد این دعوت از سمت خانواده پرز باشد.

گفتنی است «شیمون پرز» رئیس سابق رژیم صهیونیستی که دو هفته پیش از این دچار سکته مغزی و به بیمارستان منتقل شده بود، نیمه شب چهارشنبه در سن ۹۳ سالگی مُرد.

انتهای پیام/ع